Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pokazane w polskiej adie selfie sprzed ery selfie

Pokazane w polskiej adie selfie sprzed ery selfie

XX edycja Festiwal Fotograficzny Obecnie odbywa się w Inkubatorze Sztuki w Fabryce Sztuki (Fabryka Sztuki) w centralnym polskim mieście Auto

Szczególnie interesująca jest prezentacja twórczości Andrzeja Reiki, która obejmuje zebrane przez niego obrazy – głównie obrazy i pamiątki, w większości kolorowe, w niepowtarzalnym stylu „Monito”.

Wystawa prezentuje ponad 200 z 800 eksponatów zebranych przez artystę.

Monito to rodzaj malarstwa realistycznego, najczęściej portretu narysowanego na podstawie fotografii ślubnej. Zwykle charakterystyczny kolor czarno-białej sylwetki – czerwone usta i niebieskie oczy. Często bohaterów przyciągają droższe kostiumy.

Monito po raz pierwszy pojawiło się w Polsce w XIX wieku jako tania alternatywa dla tradycyjnych portretów, które ze względu na wysoką cenę były popularne tylko wśród zamożnych społeczności.

Do lat 70. malarze jeździli po wsiach i prezentowali takie obrazy swoim mieszkańcom, głównie parom nowożeńców, dzieciom po pierwszym zjeździe i żołnierzom na służbie.

Inne wystawy odbędą się w całym mieście.

Coś, o czym warto wspomnieć Fotomontaż w Mińsku, W tym roku ze względu na skomplikowaną sytuację polityczną na Białorusi nie może odbywać się w tym kraju.

Niech żyje Białoruś! Dokumentowanie walk na Białorusi w 2020 roku.

Festiwal Fotograficzny Działa do 27 czerwca.


Fot. Andrzej Reiki z częścią swojej kolekcji. (Oficjalna strona festiwalu fotograficznego 2021 na Facebooku).


W przeciwieństwie do wielu serwisów informacyjnych i informacyjnych, Rosnąca Europa Swobodnie czytać, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, nie jesteśmy związani ani reprezentowani przez żadną partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy jak najlepiej dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Twoje wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym wspaniałym obszarze.

Możesz przyczynić się Tutaj. Dzięki.