Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pokaż zawartość Hiszpania, Spotlight Poland, Industries Mexico

Pokaż zawartość Hiszpania, Spotlight Poland, Industries Mexico

Siódma edycja Conecta Fiction & Entertainment w Hiszpanii, Europejskiego i Latynoamerykańskiego Forum Telewizji i Sieci, w tym roku poświęcona będzie Polsce i Meksykowi.

Po raz pierwszy w historii wydarzenie będzie również gospodarzem Hiszpańskich Targów Treści, obejmujących szereg działań mających na celu zaprezentowanie najnowszych i najbardziej atrakcyjnych treści i formatów od głównych hiszpańskich dystrybutorów.

Więcej z Variety

Conecta Fiction odbywa się w dniach 26-29 czerwca drugi rok z rzędu w Pałacu Kongresowym El Greco w Toledo, stolicy Hiszpanii Kastylii-La Manchy, na południe od Madrytu.

Czwarte targi RTVE odbywają się równolegle do targów Conecta Fiction w dniach 27-28 czerwca, przyciągając kupujących z 30 krajów i stymulując synergie, takie jak prezentacja trwającej międzynarodowej koprodukcji RTVE podczas panelu Conecta Fiction.

„Zapewnimy dogłębną analizę Meksyku i Polski jako krajów zainteresowania; warsztaty optymalizacji budżetów i wypracowania nowych modeli finansowania; słowa kluczowe, w których omówione zostaną trendy takie jak e-sport, generacja Z czy łańcuchy audio, a także panele poświęcone zostaną również omówione tak zwane platformy wojowników” – zapowiedziała dyrektor Conecta Fiction Geraldine Jonard w środę 7 czerwca na konferencji prasowej w madryckiej siedzibie Instituto Cultural de Mexico. .

W prezentacji edycji Conecta 2023 wzięli udział przedstawiciele instytucji i organów współpracujących przy wydarzeniu, od Department of Economics of Castilla-La Mancha po ICEX-Invest w Hiszpanii, Hiszpańską Komisję Filmową, Fundación SGAE i Right Society DAMA.

Odbywający się w dniach 28-29 czerwca w El Greco Congress Palace, Spain Content Showcase zgromadzi głównych hiszpańskich dystrybutorów, takich jak Atresmedia TV, Filmax, Movistar Plus + International, Onza Distribution i The Mediapro Studio, prezentując swoje najnowsze treści wybranej delegacji kupców i programistów najwyższego poziomu z Europy i obu Ameryk.

Uzupełnieniem nowego spotkania będzie wiele ekskluzywnych działań networkingowych, które zachęcą do dialogu i interakcji między hiszpańskimi przedstawicielami handlowymi a międzynarodowymi delegatami.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Conecta Fiction, w tym roku Focus Country skupia się na dwóch krajach, jednym z Europy (Polska) i jednym z obu Ameryk (Meksyk), analizując ich branże, prezentując ich potencjał jako koproducentów treści audiowizualnych oraz lokalną kreatywność. talent.

READ  POLITICO: „Dla polskiego przywódcy wielkości Tuska istnieje realna szansa na wyznaczenie europejskiej agendy”

Panel Focus Poland: Przegląd nadawców telewizyjnych, zaplanowany na wtorek 27 czerwca, będzie moderowany przez Paulę Hempowicz, Senior Director i CEO w Content Monarchy, a wezmą w nim udział inni menedżerowie wyższego szczebla z kluczowych polskich firm, m.in. Marek Solon. – Lipiński, dyrektor ds. stosunków międzynarodowych w TVP. Anna Boris, dyrektor ds. pozyskiwania i sprzedaży treści w TVN; Agata Borowiecka, dyrektor ds. nabywania praw telewizyjnych w Polsacie oraz dyrektor produkcji oryginalnej i koprodukcji Canal + Polska, Beata Ryczkowska.

Tego samego dnia w panelu Focus Mexico: Broadcaster & Platforms, moderowanym przez Alejandro Palmę w MestizoLab w Meksyku, wystąpi Guillermo Quezada, międzynarodowy konsultant ds. treści i scenarzysta w Televisa.

Ángel Enzonza, dyrektor ds. rozwoju oryginalnego w Amazon Studios w Meksyku i Vanessa Rosas, wiceprezes Televisa Univisión ds. partnerstw nadawczych i operacji komercyjnych, przemawiają w drugiej części panelu.

Zorganizujecie też polsko-meksykańskie warsztaty pod nazwą Wódka Poznaj Tequilę! , prowadzony jest przez Rolando Loewensteina, właściciela i dyrektora Filmco z Majorki, twórcę i scenarzystę Agatę Koschmieder oraz Wiktora Piątkowskiego, dyrektora zarządzającego, scenarzystę, showrunnera i producenta kreatywnego w Bahama Films, obaj z Polski, wraz z Diego Martínezem Olanoskim z Meksyku, Dyrektor generalny, reżyser, scenarzysta i producent w Caponeto oraz Raul Prieto, dyrektor generalny, dyrektor kreatywny i scenarzysta Punta Fina de Contenidos.

Więcej światła na Conecta Fiction 2023 w RTVE: Co-Productions Onboard, gdzie Sergio Gandara, dyrektor generalny i producent wykonawczy chilijskiego Parox, zaprezentuje swoją koprodukcję miniserialu z Hiszpanii, Chile i Argentyny Allende, Tysiąc dni. Jarmo Lampela, Head of Drama w YLE Public Finish Station, zaprezentuje również europejską koprodukcję „To nie jest Szwecja” Współpraca z Nanouk Films, Funicular Films, Anagram Sweden oraz nadawcami RTVE, TV3, SVT i NDR.

Okrągły stół będzie moderowany przez Jose Pastora, dyrektora ds. filmu i fikcji, Jose Pastora, dyrektora RTVE oraz Alberto Fernandeza Torresa, szefa RTVE Play Platform.

READ  Wyroki więzienia dla działaczy politycznych, którzy oszukali Polski Czerwony Krzyż na finansowanie kampanii wyborczej

Podczas wydarzenia branżowego w Toledo zostanie również zaprezentowana premiera „Strefy czasowej”, oryginalnego formatu stworzonego przez madryckie firmy Zeppelin Banijay i Endemol Shine Nederland, który zostanie wyemitowany w HBO Max tego lata. Dyrektor zarządzający Zeppelin, Miguel Martin i Miguel Salvat, oryginalny wiceprezes ds. programowania i uruchamiania w HBO Max Iberia, omówią aspekty nowego programu, który przedstawia estetykę gier wideo.

Po raz pierwszy w Conecta firma muzyczno-rozrywkowa Warner Music Spain nagrodzi projekt Pitch Music, Copro lub High-End Sidebars nagrodą składającą się z trzech dni korzystania ze studia dźwiękowego Dolby Atmos w swoim centrum kreatywnym The Music Stacja w Madrycie, za wkład w stworzenie materiałów promocyjnych – zwiastuna, trailera, muzyki do napisów końcowych – dla zwycięskiego projektu.

Wzmacniając swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, Conecta Fiction stworzyła dwie nowe nagrody, aby wyróżnić najbardziej zrównoważony projekt w pięciu sesjach wystawienniczych. Sponsorowana przez Bosque del Cine i Festiwal Filmowy w Santander nagroda będzie składać się z darowizny w wysokości 1000 euro w gotówce oraz posadzenia 25 drzew w Kantabryjskim Lesie Filmowym, aby zrekompensować ślad węglowy produkcji audiowizualnych. Drugi, K jak Wiedza, przyzna się do konsultowania strategii zrównoważonego rozwoju z pomiarem śladu węglowego.

Na nadchodzącą edycję 2023 Connecta powołała również Jury Młodzieżowe, w skład którego wchodzi trzech studentów studiów magisterskich z Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie ci będą obecni na wszystkich sesjach i otrzymają nagrodę za najlepszą prezentację.

Najlepszy skład

Zapisz się do Biuletyn jest różnorodny. Aby uzyskać najnowsze wiadomości, śledź nas dalej FacebookI ŚwiergotI Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.