Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pojawiły się obawy dotyczące hałasu, ruchu ulicznego i utraty terenów zielonych wokół planu Conwy Light Industrial Park

Pojawiły się obawy dotyczące hałasu, ruchu ulicznego i utraty terenów zielonych wokół planu Conwy Light Industrial Park

Odrzucono sprzeciw wobec planów budowy parku przemysłu lekkiego w Conwy, mimo obaw związanych z hałasem, ruchem ulicznym i utratą terenów zielonych. Zespół Conwy ds. zarządzania nieruchomościami i aktywami złożył wniosek do Wydziału Planowania Rady, prosząc o przedłużenie o dwa lata terminu budowy parku przemysłu lekkiego na terenie Parc Menter, Tre Morfa Enterprise Park, Parc Caer Seion.

Rada uzyskała już zgodę na jednostki, które otrzymały szczegółowe pozwolenie na budowę w kwietniu 2018 r. Jednak niektóre szczegóły, w tym układ, wielkość, wygląd i układ jednostek, były kwestiami zastrzeżonymi, co oznacza, że ​​bardziej szczegółowy wniosek o planowanie wymagałby zostanie podjęta decyzja na przyszłym spotkaniu planistycznym.

Ale termin składania wniosków miał upłynąć w przyszłym miesiącu (24 kwietnia 2023 r.), a zarząd poprosił o przedłużenie o dwa lata na złożenie tych wniosków, które zostały uwzględnione.

Czytaj więcej: Wiewiórki rude planują budowę domków letniskowych w Anglesey

Mimo to mieszkaniec James Thorpe napisał do rady, przedstawiając swoje obawy dotyczące planów, narzekając, że jednostki przemysłowe wpłyną na życie mieszkańców Winacres i Mona Road. „Mój pierwszy sprzeciw”, napisał, „byłby w odniesieniu do zasady”.

„Użytkowanie gruntów jest integralną częścią społeczności, na której dzieci mogą się bawić, a ludzie wyprowadzać psy. Codziennie używam tego obszaru w tym właśnie celu i czuję, że jeśli stanie się kolejnym obszarem przemysłowym, uniemożliwi to społeczności dostęp do zieleni przestrzenie i obiekty parkowe bez konieczności pójścia dalej.

„Mój drugi sprzeciw dotyczy niedogodności. Dostęp do tego obszaru jest możliwy tylko wąską drogą osiedlową (Winacres), a każdy wzrost ruchu miałby negatywny wpływ na miejscową ludność. Nawet jeśli dostęp do terenu jest tylko z istniejącego obszaru przemysłowego dodatkowy hałas i zakłócenia będą oddziaływać na mieszkańców Winacres Street i Mona Road.”

READ  Satelita przechwytuje zorzę polarną dwutlenku węgla z kosmosu