Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pogacar traci kluczowego kolegę z drużyny Majkę przed etapem TDF Pirenejów

Pogacar traci kluczowego kolegę z drużyny Majkę przed etapem TDF Pirenejów

Zawieszenie

SAINT-GAUDIEN, Francja – Rafał Majka w środę wycofał się z Tour de France przed trudnym etapem w Pirenejach, podczas którego miał udzielić nieocenionej pomocy kapitanowi swojej drużyny, dwukrotnemu mistrzowi Tadejowi Pogacarowi.

Majka, silna alpinistka z Polski, wycofała się z trzytygodniowego wyścigu z kontuzją uda doznaną na wtorkowym 16. etapie.

Wiadomość o kontuzji Majki zadała poważny cios Pojjacarowi, który już widział, jak jego jednostka wsparcia górskiego została zredukowana do czterech kolarzy po poprzednich wycofaniach George’a Bennetta, Wiggarda Steaka Langena i Marka Solera. Poujacarowi pozostało tylko trzech kolegów z drużyny, którzy ukończyli wyścig, który kończy się w Paryżu w niedzielę.

Bennett i Stick Langen uzyskali pozytywny wynik testu na COVID-19, podczas gdy Soller zakończył wtorkowy etap przed czasem.

„Majka nadwyrężył sobie udo po kilku problemach mechanicznych na 16 etapie, kiedy pękł mu łańcuch” – powiedział lekarz zespołu Emiratów Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Adrian Rotunno. „Spowodowało to częściowe naderwanie prawego mięśnia czworogłowego o wysokim stopniu złośliwości i niestety z powodu uszkodzenia mięśnia nie jest on w stanie jeździć”.

Środowy etap 17, z czterema dużymi podwyżkami na ostatnich 80 kilometrach (49 mil), wydawał się idealnym terenem do ponownego ataku Pogacara i próby zdestabilizowania lidera wyścigu Jonasa Weinggaarda. Odkąd stracił grunt w Alpach, Pogacar był w ofensywie, ale nie mógł odrobić przegranej z przeciwnikiem.

Vingegaard, który jeździ dla Jumbo-Visma, prowadzi Pogacar o 2 minuty i 22 sekundy w klasyfikacji generalnej.

Więcej AP Sports: https://apnews.com/hub/sports i https://twitter.com/AP_Sports

READ  Max Purcell vs Stan Wawrinka, Alex Bobyryn vs Emil Rossovori, Western & Southern Open