WARSZAWA (Reuters) – Narodziny drugiej krytycznie zagrożonej antylopy w niecałe trzy miesiące sprawiły, że zoo w stolicy Polski było dumne, ponieważ nowo narodzone bongo górskie cieszyło się w środę trzecim spacerem na zewnątrz, powiedzieli pracownicy zoo.
„Jest to gatunek krytycznie zagrożony, dlatego ogrody zoologiczne są bardzo dumne, gdy realizują część swojej misji – ochrony i ochrony zagrożonych gatunków” – powiedziała Anna Tadra, rzeczniczka Warszawskiego ZOO.
Antylopa urodziła się 15 czerwca, jest przyrodnią siostrą Gór Bongo Mole, urodziła się w zoo w kwietniu. Noworodki mają ojca, który nazywa się Frank, ale mają inną matkę.
Magdalena Smoleńska, strażniczka antylop i żyraf, powiedziała, że środa była dla Franka wyjątkowym dniem, ponieważ po raz pierwszy mógł świętować Dzień Ojca w Polsce.
„Mała dziewczynka już pocałowała swojego ojca” – dodała.
Smoleńska powiedziała Reuterowi, że dwie siostry jeszcze się nie spotkały, ale widziały się przez metalowe ogrodzenie oddzielające ich stodoły.
Zoo zasugerowało cztery nazwy dla Baby Mountain Bongo, z których każda zaczyna się na literę M, i poprosiło publiczność o głosowanie na swojego ulubionego w mediach społecznościowych.
Górskie bongo, największe wśród afrykańskich antylop leśnych, jest krytycznie zagrożonym gatunkiem, w którym na wolności pozostaje tylko około 70-80 dorosłych osobników, zgodnie z Czerwoną Listą Zagrożonych Gatunków Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody.
Zwierzęta prowadzą nocny tryb życia i mają charakterystyczny wygląd ze względu na długie rogi i czerwono-brązową sierść, która jest równoważona białymi lub żółtymi znaczeniami w postaci cienkich pionowych pasków.
Reportaż Alexandry Szmigel, scenariusz Carolina Pohakova, montaż Angus McSwan
Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex
Rozszerzanie współpracy poza obronność o gospodarkę i energetykę
GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex