Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Podsekretarz Jenkins podróżuje do Rumunii, Wielkiej Brytanii i Polski

Podsekretarz Jenkins podróżuje do Rumunii, Wielkiej Brytanii i Polski

Podsekretarz Kontroli Zbrojeń i Bezpieczeństwa Międzynarodowego Bonnie D. Od 16 do 23 sierpnia 2023 Jenkins odwiedzi Bukareszt, Deveselu, Londyn, Rzeszów i Warszawę.

W Bukareszcie Zastępca Sekretarza spotka się z zagranicznymi przedstawicielami rumuńskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, aby omówić naszą bieżącą współpracę w zakresie cywilnej współpracy nuklearnej i wzmocnienia bezpieczeństwa euroatlantyckiego. Podczas pobytu w Rumunii zastępca sekretarza będzie przebywał w Centrum Wsparcia Marynarki Wojennej w Deveselu, aby odwiedzić amerykański system obrony przeciwrakietowej Aegis Ashore, będący częścią europejskiego podejścia adaptacyjnego USA w celu ochrony europejskich sojuszników NATO i sił USA rozmieszczonych w regionie. Podsekretarz następnie uda się do Londynu, aby nawiązać kontakt z urzędnikami państwowymi i społeczeństwem obywatelskim, w tym z następnym pokoleniem naukowców.

Z Londynu zastępca sekretarza stanu Jenkins uda się do Rzeszowa i Warszawy w Polsce, aby podkreślić znaczenie strategicznego partnerstwa między Stanami Zjednoczonymi a Polską we współpracy na rzecz wspierania Ukrainy. W Rzeszowie podsekretarz spotka się z wojskami amerykańskimi i dokona przeglądu naszej bieżącej pracy, aby pomóc Ukrainie się obronić. W Warszawie podsekretarz spotka się z odpowiednikami z polskiego MSZ w celu omówienia bieżącej współpracy, w tym w zakresie nierozprzestrzeniania broni jądrowej i pomocy dla Ukrainy.

READ  Leon Bailey składa hołd przyjaciółce Steffi Greig z Raheem Sterling