Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Podróżni z Chin, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na Covid w Wielkiej Brytanii, nie będą musieli się izolować |  Korona wirus

Podróżni z Chin, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na Covid w Wielkiej Brytanii, nie będą musieli się izolować | Korona wirus

Osoby przybywające do Wielkiej Brytanii z Chiny Minister transportu powiedział, że nie będą musieli się izolować, jeśli uzyskają pozytywny wynik testu na Covid-19.

Przypadki Covid w Chinach nadal rosną po nagłej decyzji Pekinu o zniesieniu najsurowszych ograniczeń związanych z pandemią.

— powiedział rząd Wielkiej Brytanii Linie lotnicze będą musiały to sprawdzić że pasażerowie z Chin mieli przed wylotem negatywny test na Covid, a podróżni byli zobowiązani do okazania dowodu negatywnego wyniku. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia rozpocznie również monitorowanie od 8 stycznia, kiedy pasażerowie przybywający do Anglii z Chin zostaną poddani testowi próbki na obecność wirusa po przylocie.

decyzja wpłynie Anglia Tylko dlatego, że podróż jest obowiązkowa. Jednak wszystkie bezpośrednie loty z Chin lądują w Anglii.

Zamówienie ma na celu dostosowanie się do polityki USA i jest realizowane, ponieważ rząd uważa, że ​​brakuje wiarygodnych danych z Chin.

Zapytany we wtorek, czy podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii z Chin, którzy uzyskają pozytywny wynik testu na Covid, będą musieli poddać się kwarantannie, sekretarz transportu Mark Harper powiedział LBC: „Nie, ponieważ zbieramy te informacje do celów monitorowania”.

„Ale spójrz, jedna na 45 osób w Wielkiej Brytanii ma teraz Covid”.

Dodał: „Mamy teraz do czynienia z Covid, upewniając się, że otrzymamy bardzo wysoki poziom szczepień i dlatego osoby zagrożone, na przykład starsi członkowie społeczeństwa, muszą upewnić się, że otrzymają czwarty zastrzyk przypominający tej zimy. To wszystko.” Sposób, w jaki chronimy ludzi przed Covid, jest naszą podstawową linią obrony.

„Polityka przybyszów z Chin polega przede wszystkim na zbieraniu informacji, którymi chiński rząd nie dzieli się ze społecznością międzynarodową”.

Harper, zdeklarowany krytyk ograniczeń związanych z koronawirusem u szczytu pandemii, powiedział, że rząd stworzył „rozsądną i wyważoną propozycję”, aby poradzić sobie z potencjalnym rozprzestrzenianiem się Covid z Chin.

READ  Roe v. Wade: Biden odpowiada na decyzję Sądu Najwyższego USA o unieważnienie prawa do aborcji | Wiadomości z USA

Kontynuował: „Chodzi o kraj, Chiny, który nie udostępnia danych zdrowotnych światowemu systemowi opieki zdrowotnej, czego oczekujemy od wszystkich. Dlatego wprowadziliśmy ten tymczasowy środek ostrożności, gdy Chiny otwierają swoje granice”.

„Robimy dwie rzeczy: wymagamy, aby osoby lecące z Chin poddały się testowi przed odlotem, aby przed wejściem na pokład tego lotu musiały udowodnić, że są negatywne, a kiedy dotrą do Wielkiej Brytanii, brytyjska agencja ds. pasażerów i przetestuj ich.

„Dopóki nie będziemy mieć tych informacji w naszym systemie opieki zdrowotnej i nie będziemy mogli śledzić wirusa pochodzącego z Chin.

„Myślę, że jest to bardzo rozsądna i wyważona propozycja, która moim zdaniem pomaga zapewnić ludziom bezpieczeństwo w Wielkiej Brytanii, ale nie nakłada żadnych ograniczeń na to, jak ludzie w Wielkiej Brytanii mogą pracować”.

Sekretarz transportu zalecił szczepienie ludzi przeciwko Covid-19, a także powiedział, że „rozsądne” jest noszenie maski, jeśli muszą wyjść podczas choroby.

Zapytany, czy założyłby maskę, gdyby był chory na koronawirusa, powiedział LBC: „Przede wszystkim powinieneś zostać w domu, jeśli myślisz, że masz Covid lub masz grypę – w rzeczywistości najbardziej rozsądną rzeczą jest nie idź wychodzić i rozprzestrzeniać. Jeśli wychodzisz, oczywiście noszenie maski ma sens, jeśli jesteś chory.

Ale teraz radzimy sobie z tymi chorobami poprzez szczepienia. Ludzie powinni być zaszczepieni przeciwko Covid, a także powinni otrzymać szczepionkę przeciw grypie. Tej zimy widzieliśmy bardzo wysoki poziom grypy”.