Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Podróż do Europy: Polska ma jedne z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie

Podróż do Europy: Polska ma jedne z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie

Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce cieszą się dużą popularnością. Fotografia / Getty Images

Cel tygodnia: Polska

Dlaczego warto iść?

Kiedy wspomina się o jarmarkach bożonarodzeniowych, zrozumiałe jest, że od razu przychodzi na myśl Europa. W szczególności oświetlone place niemieckich miast roi się od przysmaków z kiełbasy. Jednak niedawna ankieta przeprowadzona przez The Bucket List Company przeanalizowała wszystko, od ocen online po reakcje w mediach społecznościowych, i wykazała, że ​​polskie jarmarki bożonarodzeniowe są najbardziej popularne. Z małymi drewnianymi chatkami w różnych miastach oświetlonymi bajkowymi światełkami i temperaturą -4°C flirtującą z ideą śniegu, polskie rynki są wszystkim, czego można chcieć w zimowej krainie czarów.

Rynek Rheinneck Cloney otoczony jest Bazyliką Mariacką.  Fotografia / Getty Images
Rynek Rheinneck Cloney otoczony jest Bazyliką Mariacką. Fotografia / Getty Images

Pierwsze miejsca

Krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy zajmuje główny plac Rynku Clowny, największego średniowiecznego placu w Europie. Pochodzący z XIII wieku i otoczony Bazyliką Mariacką stanowi idealne tło dla lokalnych rzemieślników do sprzedaży swoich wyrobów. Każdej nocy występy takie jak Krakowski Chór Dziecięcy i Parada Mikołajek wypełniają powietrze muzyką i śmiechem. Dalej na północ, na wrocławskim jarmarku bożonarodzeniowym, Bajkowy Lasek to wyjątkowy i przyjazny rodzinom „Bajkowy Las”, w którym drewniane postacie, takie jak Pinokio, odgrywają scenki z bajek, a dorosłym podaje się grzane wino w małych czerwonych bucikach.

Widok Wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Polsce z góry.  Fotografia / Getty Images
Widok Wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Polsce z góry. Fotografia / Getty Images

Doskonałe jedzenie

Stragany sprzedają różne smakołyki, od pysznych kiełbasek po świeżo upieczony chleb, aby odeprzeć mróz. Chwyć dużą torbę pieczonych kasztanów, przechodząc między sprzedawcami i zaopatrz się w pierniki, które przetrwają do Nowego Roku. Spróbuj oscypka, wędzonego sera z polskich gór: grillowanego i podawanego z żurawiną i boczkiem. Następnie całość popij grzanym winem i Grubnikiem, lokalnym miodowym alkoholem.

Oscypek to charakterystyczny wędzony ser z polskich gór.  Fotografia / Getty Images
Oscypek to charakterystyczny wędzony ser z polskich gór. Fotografia / Getty Images

Aby dowiedzieć się więcej o tym, co warto zobaczyć i zrobić w Polsce, odwiedź: poland.travel/en