Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Podróż autostradą do „The Hill” została zakazana po tym, jak grupy religijne sprzeciwiły się trasie autobusu „Satanic” 666

Podróż autostradą do „The Hill” została zakazana po tym, jak grupy religijne sprzeciwiły się trasie autobusu „Satanic” 666

Turyści jadący Autostradą na Wzgórze nie będą mogli podróżować autobusem 666 po tym, jak grupy religijne uznały odniesienie do „liczby bestii” – postrzeganej przez niektórych jako nieszkodliwy żart – za „diaboliczną głupotę”.

Ten nadmorski kurort w Polsce jest popularny wśród wczasowiczów ze względu na odległe plaże i leśne szlaki – daleko od ognistej otchłani wiecznego potępienia, którą przywołuje jego nazwa.

Mówi się, że 22-milowy (35 km) Półwysep Helski w północnej Polsce jest jednym z najpiękniejszych i dziewiczych obszarów na wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

Miejscowi od dawna widzieli zabawną stronę nazwy na pasie dla autobusów, odniesienie do numeru potwora, co wielu uważało za „nieszkodliwy żart”.

Ale przewoźnik PKS Gdynia zdecydował się zmienić nazwę drogi na 669 po tym, jak przez prawie 10 lat była bombardowana skargami grup chrześcijańskich i osób prywatnych.

„Zarząd ugiął się pod ciężarem listów i próśb, które do nas napływały, może nie masowo, ale cyklicznie od wielu lat z prośbą o zmianę numeru linii” – powiedział rzecznik prasowy Marcin Swaczek.

Katolicka publikacja Fronda nazwała użycie numeru 666 „diaboliczną głupotą” w 2018 roku.

Czytaj więcej:
Pewnemu rodzicowi z Utah udało się zakazać Biblii w szkołach w tym stanie
Odtwarzanie wulgarnej muzyki w miejscu pracy może być traktowane jako dyskryminacja, zgodnie z przepisami sądu amerykańskiego

W eseju grupa napisała: „Piekło jest zaprzeczeniem człowieczeństwa. Jest wieczną śmiercią i cierpieniem. Możesz śmiać się z tego faktu tylko wtedy, gdy po prostu nie rozumiesz, co to jest”.

Nowa linia autobusowa 669 ma ruszyć 24 czerwca.

Jednak Szwaczyk powiedział, że trasa 666 może wrócić, jeśli pasażerowie o to poproszą.

„Jeśli odpowiedź jest rzeczywiście duża i wystarczająco silna, aby przywrócić linię 666, wydaje mi się, że posłuchamy naszych pasażerów i zmienimy tę liczbę” – powiedział.

READ  King Federer wrócił na Wimbledon, podczas gdy Carlos Alcaraz i Elena Rybakina błyszczą