Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Podrabiane poziomy szczepionek przeciwko COVID-19 firmy Pfizer można znaleźć w Polsce i Meksyku

Firma Pfizer twierdzi, że zidentyfikowała podrobione wersje swojej szczepionki COVID-19 w Meksyku i Polsce. Władze w tych krajach skonfiskowały te ilości i na podstawie testów potwierdziły, że zostały sfałszowane.

W Meksyku były fałszywe etykiety na rozmiarach, powiedział Pfizer Dziennik Wall Street, A dawki w Polsce rzeczywiście uważano za przeciwskurczowe.

„W tego typu środowisku – wywołanym prostotą i wygodą handlu elektronicznego oraz anonimowością zapewnianą przez Internet – wiemy, że nastąpi wzrost rozpowszechnienia oszustw, podrabiania i innych nielegalnych działań. Szczepionki i leczenie COVID-19 – powiedział rzecznik firmy Pfizer w oświadczeniu.

Władze w meksykańskim stanie Nuevo Len twierdzą, że znalazły trzy puste fiolki rozmiaru pseudo-Pfizera, twierdząc, że tylko 15 osób otrzymało zastrzyki z tych fiolek.

Ujęcie w mediach społecznościowych o fałszywym rozmiarze było oferowane za maksymalnie 2500 USD. Wiele osób zostało aresztowanych w Meksyku w związku z fałszywymi rozmiarami.

W Polsce sfałszowane poziomy szczepionek znaleziono w mieszkaniu mężczyzny. Żaden z nich nie otrzymał.

Tutaj, w Stanach Zjednoczonych, federalni urzędnicy ds. Cyberbezpieczeństwa przejęli kilka witryn internetowych, aby pokazać, że są to firmy biotechnologiczne oferujące leczenie koronawirusem i szczepionki. Mówi się, że strony te gromadziły dane osobowe z „szkodliwych” powodów.

Jest Pfizer Ostrzega opinię publiczną Nie ufaj sprzedawcom internetowym, którzy sprzedają szczepionkę i kup ją tylko w oficjalnym ośrodku szczepień lub u certyfikowanego pracownika służby zdrowia.

READ  Nekrolog Johna Andrew Swietko, Polska, Ohio