Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Podpisano umowę o polskim transporcie morskim – Odnów

Polski rząd i jego firmy z branży nadmorskiej energetyki wiatrowej podpisały resortową umowę gwarantującą lokalną treść w rozwoju projektów.

Michael Kurtika, Minister Klimatu i Środowiska RP (Obraz) Głównym celem tej umowy jest wsparcie rozwoju tego sektora w Polsce oraz zwiększenie tzw. treści lokalnych, czyli udziału polskich firm w łańcuchu dostaw morskich farm wiatrowych, które mają powstać w polskim regionie. Morza Bałtyckiego. „

Wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska powiedział: „Podpisanie dzisiejszej umowy to bezprecedensowe osiągnięcie, z którego wszyscy jesteśmy dumni.

„To drugie na świecie po Wielkiej Brytanii porozumienie sektorowe dotyczące budowy nowego sektora gospodarki, jakim jest morska energetyka wiatrowa.

„To przykład dobrej współpracy rządu z obecnymi i przyszłymi inwestorami i operatorami morskich farm wiatrowych w Polsce oraz przedsiębiorcami zaangażowanymi w przygotowanie, realizację i realizację projektów zagranicznych.

„Kilka wiodących firm z branży i łańcucha dostaw morskiej energetyki wiatrowej już z przyjemnością realizuje warunki umowy. Zachęcamy inne podmioty do przyłączenia się do wysiłków.

READ  Akcjonariusze PGNiG w Polsce wyrażają zgodę na przejęcie przez PKN Orlen