W forum uczestniczyło około 350 biznesmenów i urzędników państwowych z Korei i Polski, w tym towarzysząca wizycie delegacja gospodarcza. Podpisano jedenaście protokołów ustaleń w branżach zaawansowanych technologii, takich jak akumulatory i samochody przyszłości, 13 w sektorach energetycznych, takich jak elektrownie jądrowe, wodór i zielona energia, oraz dziewięć protokołów ustaleń w obszarach usług, takich jak finanse i turystyka.
W zakresie elektrowni jądrowych firmy takie jak Doosan Energy, Hyundai Engineering, Daewoo E&C czy BHI podpisały z polskimi firmami sześć porozumień o współpracy w zakresie elektrowni jądrowych. Wprowadzenie i rozwój energetyki jądrowej w Polsce, współpraca związana z budową nowych elektrowni jądrowych, wymiana kadr i szkoleń w zakresie energetyki jądrowej, wspólna współpraca badawcza, dostawa aparatury jądrowej dla projektu elektrowni jądrowej Pątnów.
W branży akumulatorowej podpisano memorandum intencyjne pomiędzy Korea Battery Industry Association a Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego. „Polska faktycznie stała się największym producentem akumulatorów w Europie, odpowiadając za 30% całkowitego wolumenu wykorzystywanego w Europie dzięki inwestycji LG Energy Solutions” — powiedział Choe Sang Mok, Starszy Prezydencki Sekretarz ds. Ekonomicznych, podczas lokalnego briefingu. Dzięki MoU zakres współpracy rozszerzył się z istniejących akumulatorów do pojazdów elektrycznych na akumulatory do systemów magazynowania energii (ESS), a między obydwoma krajami oczekuje się bardziej zaawansowanej współpracy w zakresie akumulatorów, takiej jak wspólne reagowanie na zagrożenia związane z łańcuchem dostaw”.
W przypadku zielonej energii Samsung C&T i BHI podpisały memorandum o współpracy z polskimi firmami w zakresie projektów elektrowni gazowo-parowych na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla, rozwoju zerowej energii netto oraz współpracy budowlanej.
Prezydent Yoon podkreślił: „Współpraca gospodarcza między obydwoma krajami rozpoczyna nowy rozdział wraz z największym w historii eksportem produktów obronnych do Polski w ubiegłym roku i znaczącym wzrostem wymiany handlowej między obydwoma krajami każdego roku. Ponieważ koreańskie firmy produkujące baterie i materiały zbudowały europejską największy ekosystem bateryjny w Polsce, Współpraca powinna zostać rozszerzona na przemysł obronny, infrastrukturalny i high-tech, taki jak lotnictwo, inteligentne fabryki i zielona energia.”
Joo-Young Jeon [email protected]
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Pierwszy polski Apache został zatwierdzony przed zamówieniem na 96 samolotów
Tam, gdzie obecnie znajdują się Amerykanie, jest amerykańskie wsparcie
34 produkty czekają, aby stać się Twoimi ulubionymi we wrześniu 2023 r