Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Podcasty Google zostaną wyłączone. Oto kilka alternatyw

Podcasty Google zostaną wyłączone. Oto kilka alternatyw

Kolejna aplikacja, która wciąż sprawia problemy, tym razem to Podcasty Google, które zostały wycofane na rzecz YouTube Music.

W 2018 r. Google przeniosło Muzykę Play do YouTube i chociaż niektórzy uważali, że to poprawa, inni uważali Nie była zbyt szczęśliwa. Muszę powiedzieć, że zaliczam się do nich; Zwykle raczej słucham muzyki niż ją oglądam i nie zauważyłem żadnej poprawy w interfejsie YouTube Music.

Teraz, Jak zwykleFirma Google zdecydowała się porzucić kolejną ze swoich aplikacji i zamiast tego dodać te funkcje do innej aplikacji. Wysłała tę wiadomość do swoich użytkowników:

W nadchodzących miesiącach podcasty z YouTube Music będą dostępne na całym świecie. Zaczniemy udostępniać narzędzia umożliwiające przenoszenie subskrypcji podcastów z Podcastów Google. W YouTube Music możesz słuchać swoich podcastów tak samo jak w Podcastach Google, bez konieczności posiadania płatnej subskrypcji. Jeśli YouTube Music nie jest dla Ciebie, możesz także pobrać plik z subskrypcji odtwarzania, który możesz przesłać do aplikacji obsługującej ich importowanie.

Według bloga YouTubeGoogle przestanie oferować aplikację Podcasty „później w 2024 roku”.

Uwielbiam – lubię – Podcasty Google. Jest prosty, łatwy w nawigacji i wygodny. Zacząłem nawet go używać zamiast mojej starej aplikacji do podcastów Stitcher — do której niestety nie mogę wrócić, ponieważ była Został zamknięty 29 sierpnia przez właściciela SiriusXM. Teraz będę musiał poszukać czegoś nowego.

Oto moje wrażenia na temat kilku najpopularniejszych aplikacji do podcastów dostępnych obecnie na telefony z systemem Android. Jak dotąd spośród tych, które wypróbowałem, wyróżniają się Pocket Casts i AntennaPod; Funkcje Spotify są również dobre. Rozsądnie jednak można założyć, że w miarę zbliżania się terminu wyznaczonego na rok 2024 mogą pojawić się kolejne wnioski, a jeśli tak się stanie, prawdopodobnie je sprawdzę.

Uwaga: aplikacje do podcastów zazwyczaj używają formatu OPML do eksportowania i importowania danych subskrypcji. W tym momencie Podcasty Google nie są eksportowane przez OPML; Zgodnie z zapowiedzią ostatecznie zaoferuje tę funkcję tym, którzy nie zdecydują się na migrację do YouTube Music. W międzyczasie przetestowałem te aplikacje, ręcznie dodając kilka podcastów.

W Pocket Casts masz możliwość wyboru sposobu wyświetlania udostępnionych podów.

Darmowa wersja Pocket Casts oferuje różnorodne funkcje i dane bez reklam.

Kiedy zacząłem szukać aplikacji do podcastów, nazwa aplikacji, która zawsze pojawiała się jako pierwsza, to Pocket Casts. (Jeden z moich kolegów tutaj w krawędź(Kiedy usłyszał, że piszę ten artykuł, skomentował: „Pocket Casts wczoraj, Pocket Casts dzisiaj, Pocket Casts na zawsze”). Ma ciekawą historię: został wprowadzony na rynek w 2010 roku i został sprzedany NPR wraz z innymi mediami Kolejna spółka publiczna w 2018 r. została następnie zakupiona przez Automattic (właściciela WordPress.com) w 2021 r. Jej aplikacje mobilne są obecnie typu open source.

Po zainstalowaniu Pocket Casts od razu zrozumiałem, dlaczego jest to ulubiona aplikacja. Darmowa wersja jest świetna i pełna przydatnych funkcji. Strona główna wyświetla subskrybowane podcasty w formie listy lub siatki; Jeśli masz zbyt wielu aktorów do natychmiastowego wyświetlenia, możesz dodać filtry dla opcji takich jak W toku, Oznaczeni gwiazdką lub Data wydania. Możesz przyspieszyć odtwarzanie o 30 sekund lub cofnąć je o 10 sekund, utworzyć kolejkę tego, czego chcesz słuchać dalej (bardzo przydatne na długich dyskach) i, jeśli w ogóle jesteś zainteresowany, zobaczyć statystyki dotyczące czasu trwania słuchałeś. Możesz pobierać odcinki (ręcznie lub automatycznie), umieszczać je na liście odtwarzania, ustawiać wyłącznik czasowy, oznaczać odcinki jako odtworzone i archiwizować je, aby nie przeszkadzały.

READ  „Wiele źródeł” twierdzi, że Sony kupuje podobno Square Enix

Inne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, to możliwość dostosowania prędkości odtwarzania, zwiększania głośności dźwięków i usuwania przerw między słowami, nie nadając im nienaturalnego brzmienia. Synchronizuje się także na różnych platformach, dzięki czemu możesz słuchać na urządzeniach z Androidem, Macu, iPadzie, iPhonie lub systemie Windows i pozostać tam, gdzie jesteś.

Innymi słowy, jest to solidna, przemyślana aplikacja do podcastów z wieloma opcjami – więc tak, zasługuje na dobrą opinię. I czekaj, jest więcej: bez reklam. Wersja płatna, Pocket Casts Plus, umożliwia porządkowanie podcastów w folderach, dostęp do aplikacji komputerowych i 20 GB miejsca w chmurze, między innymi za 3,99 USD miesięcznie lub 39,99 USD rocznie, z bezpłatną wersją próbną przez jeden miesiąc.

Cztery karty na dole strony zapewniają dostęp do biblioteki i strony dyskusji.

Okładka podcastu jest często przyćmiona reklamą Google.

Castbox to aplikacja obsługiwana przez reklamy, która ma zajętą ​​stronę główną, która stale reklamuje różne podcasty. Możesz wyszukiwać żądane podcasty za pomocą pola wyszukiwania u góry; Na podstawie wyników łatwo będzie dodać kapsułkę do swojej listy odtwarzania. (Kiedy to zrobisz, otrzymasz kilka sugestii „Może Ci się spodobać”, które, o ile wiem, nie mają nic wspólnego z moim wyborem.) Zauważyłem, że na początku nieświadomie zasubskrybowałem zbyt wiele podcastów. strona i automatyczne pobieranie jest automatycznie włączone. Kolejna drobna irytacja: chociaż Castbox ma możliwość logowania się za pomocą poczty e-mail, nie ma możliwości zarejestrowania się przy użyciu adresu e-mail — jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowany, możesz zalogować się tylko za pośrednictwem konta Google, Facebook, Twitter lub Line.

Na dole strony znajdują się cztery zakładki. Discover to miejsce, w którym możesz znajdować i dodawać podcasty. Społeczność to sieć społecznościowa służąca do dyskusji na temat różnych podcastów i na pierwszy rzut oka najlepiej ją zignorować, chyba że podobają Ci się komentarze tego rodzaju, jakie można dziś spotkać na Twitterze/X. Ustawienia osobiste są Twoimi ustawieniami.

Wreszcie, w Bibliotece znajdziesz podcasty, które subskrybujesz; Stąd możesz przejść do pobranych plików, nowych odcinków i ulubionych. Dostępnych jest rozsądny zakres funkcji: możesz cofnąć się lub przewinąć o 10 sekund, ustawić wyłącznik czasowy i wybrać następny odcinek. Ale bądź ostrożny: w niektórych przypadkach okładka podcastu będzie widoczna tylko przez kilka sekund; Potem będzie to objęte reklamą Google.

Jeśli chcesz między innymi pozbyć się reklam, mieć nieograniczoną liczbę subskrypcji (wersja bezpłatna jest ograniczona do 100) i ustawić różne efekty odtwarzania dla różnych podcastów, będzie to kosztować 19,99 USD rocznie, 7,99 USD rocznie lub 3,99 USD na miesiąc.

READ  Random: modr konsoli sprawia, że ​​„Dummy Portable GameCube” staje się rzeczywistością

PodBean ułatwia wyszukiwanie nowych podcastów.

PodBean oferuje standardowe sterowanie podcastami.

Kiedy spojrzysz na ich stronę internetową, jasne jest, że PodBean to bardziej aplikacja dla twórców podcastów niż aplikacja dla słuchaczy podcastów; Ma jednak przydatną aplikację mobilną. Aplikacja zawiera różnorodne szablony podcastów, z których trzy zostały już zweryfikowane (i można je łatwo odznaczyć). Wersja bezpłatna wyświetla reklamy u góry strony głównej, ale na stronie głównej każdego podcastu nie ma żadnych reklam.

Istnieje również wiele fajnych funkcji. Możesz na przykład zmienić język interfejsu, automatycznie usuwać rozpoczęte pobieranie, automatycznie pobierać odcinki określonych podcastów, a jeśli nagle zorientujesz się, że skończyło Ci się miejsce, zwolnij miejsce.

Jeśli chcesz zmienić swoją stronę główną na stronę Następna, możesz uzyskać subskrypcję Podbean Gold Member za 9,99 USD rocznie. Spowoduje to również usunięcie reklam displayowych i umożliwi tworzenie nieograniczonej liczby list odtwarzania.

Podcast Addict oferuje przejrzysty interfejs z reklamami na dole ekranu.

Możesz zamieścić własną opinię na temat każdego podcastu.

Podobnie jak Castbox i PodBean, pierwsza strona, na którą natkniesz się w Podcast Addict, jest dość zagracona, ze zmieniającymi się reklamami na górze i różnymi sugerowanymi podcastami poniżej. Możesz wyszukiwać swoje ulubione podcasty i wybierać z powstałej listy (no cóż, natychmiast zostaniesz zapytany, czy chcesz przesyłać strumieniowo lub pobierać swoje odcinki). Możesz także kliknąć wybraną opcję, aby uzyskać więcej informacji i zarejestrować się.

Podcast Addict oferuje szeroką gamę funkcji dostosowywania od razu po wyjęciu z pudełka. Na przykład ustawienia każdego podcastu umożliwiają nie tylko jego aktualizację, ale także edycję adresu URL podcastu, edycję nazwy podcastu, zastąpienie grafiki podcastu lub nadanie mu priorytetu na listach podcastów. Można nawet ustawić alarm. Innymi słowy, ta aplikacja została zaprojektowana specjalnie dla każdego, kto chce naprawdę cieszyć się subskrypcją podcastów – i chociaż zawiera reklamy, są one w większości umieszczone na uboczu i ograniczają się do dołu strony.

Aby pozbyć się reklam, możesz dokonać jednorazowej płatności w wysokości 6,99 USD. Dostępna jest również wersja Premium za 99 centów miesięcznie lub 9,99 dolarów rocznie, która zawiera między innymi widżet listy odtwarzania i umożliwia wybór ekranu początkowego.

Strona główna AntennaPod wyświetla podcasty, które subskrybujesz.

Możesz filtrować swój kanał podcastów, korzystając z wielu kryteriów.

AntennaPod to aplikacja typu open source stworzona przez wolontariuszy. Dzięki temu jest przejrzysty, prosto sformatowany i oferuje kilka ciekawych funkcji. Wyskakujące menu boczne umożliwia między innymi dodanie podcastu do listy, wyświetlenie kolejki, obejrzenie ostatnich odcinków i wszystkich subskrypcji.

Po skonfigurowaniu subskrypcji na stronie głównej znajdują się opcje umożliwiające kontynuowanie słuchania rozpoczętych podcastów, przeglądanie nowych odcinków lub korzystanie z funkcji Niespodzianka w celu uzyskania dostępu do losowego odcinka. Możesz także pobrać najnowsze subskrybowane odcinki lub zarządzać pobranymi plikami.

Kliknij okładkę dowolnego podcastu, który subskrybujesz, aby przejść do strony podcastu. Tam możesz wybrać transmisję strumieniową lub pobrać najnowszy odcinek. Trzy przyciski u góry pozwalają uzyskać dodatkowe informacje o witrynie i filtrować odcinki na wiele sposobów (odtwórz lub nie odtwarzaj, pobierz lub nie pobieraj, wstrzymaj lub nie wstrzymaj itp.). Dostępnych jest także wiele ciekawych ustawień, takich jak możliwość zmiany nazwy użytkownika dla określonych podcastów (w przypadku, gdy szczególnie denerwujesz się ich słuchaniem), tagowanie, prędkość odtwarzania oraz możliwość automatycznego pomijania wstępów i napisów końcowych. Możesz uzyskać statystyki dotyczące czasu gry, odcinków na swoim urządzeniu i wykorzystanego miejsca.

READ  Co myślisz o najnowszym Nintendo Direct?

Innymi słowy, chociaż Pocket Casts jest popularnym ulubieńcem wielu słuchaczy, warto wypróbować również AntennaPod.

Ekrany podcastów Spotify wyświetlają mnóstwo informacji.

Twoja biblioteka powinna zostać przefiltrowana, aby wyświetlać tylko podcasty; W przeciwnym razie wyświetlona zostanie również Twoja biblioteka muzyczna.

Chociaż wszystkie inne wymienione tutaj aplikacje to dedykowane aplikacje do podcastów, nie byłoby wzmianki o Spotify — zwłaszcza, że ​​mniej więcej w tym samym czasie, gdy Google ogłosił, że zamyka podcasty, Spotify ogłosiło, że Dodawanie nowych funkcji podcastów, w tym dodatkowe możliwości transkrypcji, rozdziały umożliwiające słuchaczom łatwiejsze przeglądanie obsady oraz dodatkową zawartość na stronach podcastów. (Oczywiście większość zależy od tego, jak podcast jest kodowany przez jego twórców.)

Chociaż do słuchania muzyki używam Spotify, to do podcastów jeszcze go nie używałem. Przycisk u góry strony głównej aplikacji na Androida prowadzi do sekcji Podcasty i programy, gdzie znajduje się szereg sugerowanych aktorów. Na dole znajduje się przycisk wyszukiwania; Kliknij to, aby przeglądać sugerowane podcasty lub przeprowadzić wyszukiwanie. Gdy znajdziesz podcast, który Ci się podoba, możesz go śledzić (wersja z subskrypcją Spotify).

Na każdej stronie podcastu możesz dodawać określone odcinki do swojej listy odtwarzania, pobierać je, otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach i korzystać z innych funkcji. Ustawienia każdego z nich pozwalają Ci zdecydować, czy chcesz pobrać odcinek automatycznie, czy też oznaczyć wszystkie poprzednie odcinki jako odtworzone. Na stronie Teraz odtwarzane każdego podcastu możesz cofnąć się o 10 sekund, przejść o 30 sekund do przodu, zmienić prędkość lub przyciąć ciche klipy. Podobnie jak w przypadku Pocket Casts, Spotify synchronizuje się na różnych platformach.

Krótko mówiąc, Spotify ma dość imponujący zestaw funkcji podcastów – jednak nadal musisz wybrać Podcasty i programy, jeśli chcesz wybrać je spośród całej muzyki w swojej bibliotece Spotify.

Plan Spotify Premium umożliwia słuchanie muzyki w trybie offline (w planie bezpłatnym możesz pobierać podcasty), usuwa reklamy i poprawia jakość dźwięku. Kosztuje 10,99 USD miesięcznie dla osób fizycznych, 5,99 USD miesięcznie dla studentów, 14,99 USD miesięcznie za dwa konta i 16,99 USD za maksymalnie sześć kont, w tym Spotify Kids.

Oczywiście, jeśli uważasz, że korzystanie z jednej aplikacji do podcastów, muzyki i innych multimediów jest zaletą, możesz poczekać i sprawdzić, czy YouTube Music rzeczywiście będzie dla Ciebie działać – chyba że korzystasz już ze Spotify. Jeśli jednak wolisz korzystać z jednej aplikacji do podcastów i chcesz uniknąć zarówno reklam, jak i płacenia, warto wypróbować Pocket Casts lub AntennaPod.