Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pocisk chiński: szczątki spadające na ziemię z prędkością 18 000 mil na godzinę, uderzające o ziemię w ciągu trzech godzin | Nauka | Aktualności

Szacunki z danych Sił Kosmicznych USA wskazują, że ponowne wejście na teren prawdopodobnie nastąpi w dowolnym czasie między 2:00 a 4:00 czasu brytyjskiego. Pozostałości gigantycznej rakiety miotają w kierunku Ziemi z prędkością 18 000 mil na godzinę, co sprawia, że ​​prognozy dotyczące miejsca wylądowania są niezwykle trudne. Jak dotąd siły kosmiczne USA obliczyły cztery możliwe orbity ponownego wejścia – trzy nad wodą i jedną nad ziemią.

Potencjalne obszary lądowe obejmują południowo-wschodnie Stany Zjednoczone, Meksyk, Amerykę Środkową i Karaiby, Peru, Ekwador, Kolumbię, Wenezuelę, części Europy Południowej, większość Afryki Północnej i Środkowej, Bliski Wschód, południowe Indie i Australię.

„Dowództwo kosmiczne USA jest świadome i śledzi pozycję chińskiego statku Long March 5B w kosmosie, ale jego dokładny punkt wejścia do atmosfery ziemskiej można ustalić dopiero w ciągu kilku godzin od jego wystrzelenia” – powiedział Mike Howard, rzecznik Departamentu USA obrony. Spodziewany termin około 8 maja ’

Chociaż niektórzy obawiają się, że pocisk może wylądować na lądzie, scenariusz ten staje się coraz mniej prawdopodobny ze względu na ogromną warstwę wody na naszej planecie.

Powierzchnia Ziemi pokryta jest przez 71% oceanu, więc teoretycznie istnieje szansa 7 na 10, że jakiekolwiek kawałki gruzu przedostaną się przez atmosferę, wylądują na obszarze, na którym ludziom nie grozi niebezpieczeństwo.

Astronom z Harvard University Jonathan McDowell powiedział, że pocisk był wypadkiem, który czekał, ze względu na kiepski projekt ze strony Chin.

Na Twitterze powiedział: „To nie był przypadek, to był kiepski projekt pocisku”.

Czytaj więcej: Pocisk Chin wbija się w Ziemię „prawdziwy problem” – części, które przetrwały ponowne wejście

Długo marca 5B otrzymało oznaczenie CZ-5B R / B od amerykańskich urzędników monitorujących urządzenie.

Dzięki serwisom takim jak N2YO.com można śledzić, gdzie znajduje się CZ-5B R / B.

READ  Miejsca parkingowe w Auckland są droższe niż depozyt za dom

Aby to zrobić, po prostu przejdź do witryny i wpisz podaną nazwę w pasku wyszukiwania w prawym górnym rogu witryny.