Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pociąg towarowy z pomocą humanitarną dla Ukrainy z abka i CVC Capital Partners and Partners Group. Ludność cywilna otrzymuje żywność, wodę i środki higieny

Poznań, PolskaA 15 marca 2022 / cnw / – Na Marzec 13Przyjechał specjalny pociąg towarowy Kijów Z pomocą humanitarną dla ludności cywilnej w Kijów. Grupa Żabka oraz jej inwestorzy – Grupa CVC Capital Partners and Partners – dostarczyli 60 ton trwałej żywności, wody i niezbędnych artykułów higienicznych. To kolejny transport pomocowy organizowany przez abka, która łącznie przewiozła blisko 300 ton artykułów spożywczych i higienicznych na przejścia graniczne, punkty odbioru i Ukrainamiędzy innymi KijówSumy, Łuck i Dniepr. Szkolenie z pomocy humanitarnej zostało zorganizowane we współpracy z Urzędem Miasta Warszawy, który koordynuje współpracę z Urzędem Miasta Kijowa.

Tragiczna sytuacja w Ukraina Wymaga nadzwyczajnej mobilizacji i działań społecznych, aby zaspokoić podstawowe ludzkie potrzeby. Intensyfikujemy naszą pomoc we współpracy z Urzędem Miasta Mudon Warszawa A Kijów Wysyłamy konwój humanitarny – Mówi Krzysztof Krautzicwspólnik CVC Capital Partners oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Żabka.

ludność cywilna w Ukraina Obecnie w trudnej sytuacji brakuje podstawowych produktów spożywczych, dlatego wysłaliśmy inny środek transportu z pomocą humanitarną i zorganizowaliśmy dedykowany pociąg towarowy. Przekazaliśmy 60 ton najbardziej potrzebnych artykułów spożywczych, które wskazała Rada Miejska Kijowa, m.in. konserwy, kasze, makarony, cukier, dania gotowe w słoikach, a także wodę i artykuły higieniczne – mówi Tomasz Suchański, Prezes Zarządu Grupy Żabka.

Nasze myśli są z ludźmi Ukraina W tym bardzo trudnym czasie. Kraj pilnie potrzebuje pomocy humanitarnej, a sieć jest dobrze przygotowana do udzielania pomocy ze względu na swój model biznesowy i lokalizację. Cieszymy się, że możemy w ten sposób wykorzystać zasoby firmy – mówi Stefan Schly, Chief Investment Officer w Partners Group i członek Rady Nadzorczej Grupy Żabka.

Tylko wspólne działania mogą pomóc obywatelowi Ukrainatam od razu i tu w Warszawa. Współpracujemy z naszymi partnerami, którym podoba się np. Żabka pokazuje, że”Tam, gdzie jest wola, znajdzie się sposób. Potrzeby wskazane przez Kijów Nadal jest ogromny: lekarstwa, żywność, woda i produkty higieniczne, więc zachęcamy wszystkich do przyłączenia się. W tej sytuacji niezbędna jest nasza pomoc i solidarność. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami KijówZa naszym pośrednictwem dziękujemy wszystkim Warszawa Mieszkańcy, którzy pomagają Ukraina – mówi Michai Olzewski, wiceprezydent stolicy Warszawa.

READ  Rynki wschodzące - Rynki EMEA spadają wraz z umacnianiem się dolara; W ciągu tygodnia złoty radzi sobie lepiej

Przewóz 60 ton żywności i niezbędnych artykułów higienicznych Ukraina Dzięki współpracy właścicieli Żabki z radami miast Warszawa A Kijów. Urząd Miasta Warszawy zapewnia transport do UkrainaWłaściciele ABKA płacą za przewożony towar.

Humanitarian Caravan to kolejny wkład Grupy Żabka – należącej do Grupy CVC Capital Partners and Partners – na rzecz społeczności ukraińskiej. Żabka dostarczyła już do granicy blisko 300 ton artykułów spożywczych i podstawowych artykułów higienicznych we współpracy z naszymi partnerami: Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą, Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Polską Federacją Ukraińców. W akcję pomocową angażują się także koncesjonariusze Żabki – osoby prowadzące sklepy przy granicy rozdają ciepłe napoje i przekąski, a w innych miastach organizują grupy i dowożą towary samochodami do granicy.

Żabka jako organizacja odpowiedzialna również chce zachęcać i zapewniać przestrzeń do pomocy – wsłuchując się w apele organizacji pomocowych, oprócz realizacji założeń swojej strategii, sieć uruchomiła program wolontariatu instytucjonalnego. Pracownicy mogą m.in. współpracować z organizacjami pozarządowymi współpracującymi z Żabką, a także pomagać we wspieraniu i koordynowaniu darowizn w budynku centrali firmy.

Jednocześnie sieć umożliwia swoim klientom wsparcie finansowe działań humanitarnych Polskiej Akcji Humanitarnej i Polskiego Czerwonego Krzyża w obliczu wojny na Ukrainie. Darowizny można dokonać płatnością kartą lub zbliżeniowo – za pomocą zegarka lub telefonu. Zebrane w ten sposób darowizny zostaną równo podzielone między obie organizacje charytatywne. Żabka pomaga – Grupa abka (zabkagroup.com)

Żabka Polska Sp. ogród zoologiczny Jest właścicielem najszybciej rozwijającej się sieci sklepów typu convenience w Polska I jeden z najbardziej dynamicznych formatów na świecie, z ponad 4000 nowych sklepów otwartych w latach 2016-21. Około 15,5 mln polskich konsumentów mieszka ponad 500 m² Z najbliższego sklepu w abka. W ramach strategii odpowiedzialności Żabka podjęła zobowiązania w obszarach dobrego żywienia, usług ułatwiających zrównoważone życie, rozwoju przedsiębiorczości, różnorodności i sprzyjającej włączeniu kultury organizacyjnej, ładu korporacyjnego, dekarbonizacji i obiegu zamkniętego. Więcej informacji o Żabce Polskiej na: www.zabka.pl. Link do Raportu odpowiedzialności 2020: https://raportodpowiedzialnosci.zabka.pl/

READ  Kraje, regiony i organizacje zobowiązują się do stopniowego wycofywania i finansowania dużej energetyki węglowej

ŹRÓDŁO Grupa Żabka

Więcej informacji: Biuro Prasowe Šapka Polska – [email protected]tel +48 514877509