Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Po sprzeciwie mieszkańców Hollis, Polska Wiosna wycofała swoją prośbę o pobranie większej ilości wody z Hollis.

Po sprzeciwie mieszkańców Hollis, Polska Wiosna wycofała swoją prośbę o pobranie większej ilości wody z Hollis.

W swoim wniosku oraz na posiedzeniu publicznym 24 sierpnia Polska Wiosna podkreśliła, że ​​dodatkowe wypłaty powinny być stosunkowo niewielkie. Zdjęcie: Facebook

Polska Spring Bottle Company powraca Prośba o podwojenie ilości wody Wydobywa się z jednej ze swoich studni w Hollis po rosnącym sprzeciwie mieszkańców miasta zaniepokojonych dodatkowymi wypłatami podczas letniej suszy.

Miejscowi mieszkańcy, niektórzy z wyschniętymi studniami, wzięli udział w dwóch publicznych spotkaniach, aby wyrazić swoje oburzenie i zażądać odpowiedzi od giganta butelkowania. Decyzja o wycofaniu wniosku zapadła zaledwie kilka dni przed planowanym kolejnym posiedzeniem miejskiej rady planistycznej w celu wysłuchania wniosku o pozwolenie.

„Spotkanie i wysłuchanie publiczne odwołane na 14 września” Ogłoszenie na stronie miasta Hollis Powiedział piątek. „Polska Wiosna wycofała swój wniosek.

Polska wiosna próbowała Jedna z jej studni, zwana Borehole nr 6, podwoiła pobór wody z 30 milionów galonów do 60 milionów galonów rocznie.

W piątek wieczorem firma potwierdziła wycofanie się do The Maine Monitor.

„Zgodnie z naszą polityką i wieloletnią praktyką bycia dobrym sąsiadem, ustaliliśmy, że w najlepszym interesie wszystkich jest niekontynuowanie tego w tym czasie. Chociaż ten projekt otrzymał niedawno pozwolenie DEP w stanie Maine, doceniamy zaangażowanie społeczności w to pozwolenie aplikacji oraz ich komentarzy i sugestii” – poinformowała Polska Wiosna..

The Monitor zgłosił Blue Triton Brands, właściciel Poland Spring, złożył wniosek czerwca zmienić swoje zezwolenie na zwiększenie wypłat.

Duża część hrabstwa York, podobnie jak większość stanu Maine, była tego lata w suszy, a żądanie aplikacji pojawiło się, gdy zaniepokojeni mieszkańcy martwili się o swoje studnie. Jednak prośba wywołała wśród niektórych mieszkańców szersze obawy dotyczące Poland Springs, które od około dwóch dekad pobiera wodę w Hollis.

Mieszkańcy wzięli udział w dwóch spotkaniach Rady Planowania Hollis w ciągu ostatnich kilku tygodni, a trzecie zaplanowano na środę.

READ  Rusza pierwsza faza Swardowo Solar Park w Polsce o mocy 290 MW

„Nigdy wcześniej nie widziałam tak wielu ludzi, którzy spotykają się w ten sposób” – powiedziała lokalna mieszkanka Barbara Coleman.

Miasto planowało zatrudnić niezależnego hydrologa i innych ekspertów do oceny wniosku. Mieszkańcy byli zdenerwowani liczbą polskich wiosennych ciężarówek przejeżdżających przez miasto i wpływem większej ilości wody pobieranej z warstwy wodonośnej.

W swoim wniosku oraz na publicznym spotkaniu, które odbyło się 24 sierpnia, Polska Wiosna podkreśliła, że ​​dodatkowe wypłaty są stosunkowo niewielkie. „Zwiększony wskaźnik poboru nie spowoduje wyczerpania ani degradacji sąsiednich zbiorników wodnych lub zasobów” – czytamy w aplikacji.

Jej rzecznik powiedział w piątkowym oświadczeniu: „Nadal będziemy aktywnymi zarządcami wody i będziemy zgłaszać pobory wody miastu Hollis i departamentowi Maine DEP.

Eksperci różnią się co do tego, jaki wpływ ma wydobycie dużych ilości wody przez rozlewnie na pobliskie studnie, a firmy produkujące wodę butelkowaną tradycyjnie argumentują, że usuwają stosunkowo niewielkie ilości z rozległej warstwy wodonośnej Maine. Mimo to w 2016 r. należąca do Nestlé Polska Wiosna zmniejszyła pobór wody podczas dotkliwej suszy. Portland Press Herald donosił w tym czasie.

David Dahl jest redaktorem The Maine Monitor. Skontaktuj się z nim z pomysłami na inne historie: [email protected].