Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Po prostu niegrzeczność w samolocie: co zrobić, gdy ludzie naruszą Twoją przestrzeń osobistą w samolocie

Po prostu niegrzeczność w samolocie: co zrobić, gdy ludzie naruszą Twoją przestrzeń osobistą w samolocie

Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej zawartości

Dodatkowo uzyskaj nieograniczony dostęp do tysięcy artykułów, filmów i nie tylko dzięki darmowemu kontu!

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Podając swój adres e-mail, wyrażasz zgodę na Warunki korzystania z usług i Politykę prywatności Fox News, które obejmują nasze Powiadomienie o zachętach finansowych. Aby uzyskać dostęp do treści, sprawdź swoją pocztę e-mail i postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami.

Po tym, jak zdjęcie czyjejś zakażonej skarpetki stopy wpełzającej do przestrzeni na nogi pasażera samolotu, stało się popularne w serwisie Reddit, wiele osób zastanawiało się, co by zrobili, gdyby przydarzyło im się coś podobnego.

Wirusowy wpis wywołał falę komentarzy. „Nie bądź tą osobą” – napisała użytkowniczka „stefahnia” na subreddicie „Mildly Infuriating” wraz ze zdjęciem, które, jak twierdzi, przysłała jej przyjaciółka z ostatniego lotu. Na zdjęciu widać stopę tej osoby sięgającą jej stóp, niemal dotykającą jej prawej pięty.

Zdjęcie szybko stało się wirusowe, odpowiedziało ponad 2000 osób, większość z nich przerażona naruszeniem przestrzeni osobistej lub opowieściami o tym, co zrobili, gdy coś podobnego przydarzyło im się w samolocie.

Zamiana miejsc w samolocie: kiedy to zrobić, a kiedy powiedzieć nie, zdaniem ekspertów

Użytkownik Reddita „253ish” powiedział: „Niedawno mi się to przytrafiło. Tyle że stopa nie tylko tam była, ale facet czasami przesuwał palce u nóg po łydce! To dość przerażające”.

Użytkownikka stwierdziła, że ​​„kopnęła go kilka razy, bezskutecznie”, a pasażerka przestała robić dopiero, gdy jej chłopak zaczął „deptać mu po stopie”.

Po tym, jak w serwisie Reddit rozpowszechniło się zdjęcie przedstawiające stopę danej osoby w pobliżu stopy innego pasażera, ludzie zaczęli opowiadać o własnych doświadczeniach w samolotach. (Istock)

Inna osoba opisała kopanie pasażera, który próbował wtargnąć w przestrzeń tej osoby.

READ  Space Cafe Radio - na wycieczce po Pradze - z dr Namratą Goswami

„za każdym razem, [the person] „Będę krzyczeć i powiem im, że obszar pod moim siedzeniem należy do mnie, a nie do nich” – powiedziała SheiB123. „Zadzwonili do stewardesy, a ona powiedziała im to samo”.

SheiB123 podzielił się kolejną historią: „Przyjaciel oblał wodą mężczyznę, który zrobił to bosymi stopami!!”

„Zrozumienie tego nie jest obowiązkiem każdego [other] Komfort pasażerów.”

Fox News Digital poprosiła Stefanię o komentarz, a także do eksperta ds. etykiety o poradę, co robić, a czego nie.

Choć w danej chwili fizyczna reakcja na tego typu sytuację może być satysfakcjonująca, zwykle nie jest to najlepsza opcja, powiedziała Fox News Digital kalifornijska ekspertka ds. etykiety Rosalinda Randall.

Dodała, że ​​widok cudzych stóp wdzierających się na teren osobisty jest niepokojący.

Użytkownik Reddita odmawia zamiany miejsca wyjściowego z kobietą w ciąży: „Postąpiłeś absolutnie słusznie”

„Wtulasz się w swoją małą przestrzeń i widzisz, a może czujesz, intruza” – powiedział Randall. „Spogląda w dół i widzi stopę. Niezależnie od tego, czy ma na sobie skarpetki, czy boso, jest intruzem”.

Powiedziała, że ​​siedzenia autokarowe w samolotach „nie są przeznaczone dla wysokich osób”. Jednak „nie każdy jest odpowiedzialny za zapewnienie komfortu pasażerom”.

Jeśli ktoś narusza Twoją przestrzeń osobistą, być może na początku nawet nie zdając sobie z tego sprawy, Randall ujawnił, co należy robić, a czego nie.

Kabina premium na pokładzie

Kabiny premium mają więcej miejsca na nogi niż autobusy, co czyni je mądrym wyborem, jeśli to możliwe, dla wysokich osób – stwierdził ekspert ds. etykiety. (Istock)

„Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wykorzystać przestrzeń na stopy przed siedzeniem” – powiedziała.

„Delikatnie umieść stopy w wyznaczonym miejscu, delikatnie uderzając [the invader’s] „Piłka nożna – i mam nadzieję, że zrozumieją wskazówkę” – powiedziała.

READ  Oczekuje się, że zorza polarna będzie bardziej widoczna z powodu burzy słonecznej

Jeśli to nie zadziała, można przenieść torbę pod siedzeniem (jeśli jest to dozwolone) w wolne miejsce.

„To niewątpliwie doprowadziłoby do uderzenia intruza w stopę” – powiedział Randall. – I mam nadzieję, że zrozumieją wskazówkę.

Użytkownik Reddita wywołuje gorącą debatę na temat ucieczki z samolotu po wylądowaniu: „Po prostu niegrzeczny”

Jeśli te strategie nie działają, a „nożny intruz” nadal atakuje, Randall sugeruje próbę rozmowy z tą osobą.

„Możesz spokojnie do nich podejść i grzecznie wyjaśnić: „Wiem, że obecnie w samolotach jest mało miejsca, więc rozumiem, że ja też potrzebuję całej przestrzeni, jaką tylko mogę”. Lub „Nie chcę cię ciągle uderzać nogą, więc proszę trzymać go pod siedzeniem.”.

Oczywiście „zawsze kończ podziękowaniami” – powiedział Randall.

stewardesa

Jeżeli naruszenie przestrzeni osobistej pozostaje problemem, jeden z ekspertów ds. etykiety zasugerował zwrócenie się w tej sytuacji o pomoc do stewardessy. (Istock)

Niezwykle ważne jest, aby dana osoba zachowała spokój, nawet jeśli jest sfrustrowana, zdenerwowana lub nawet całkowicie zdenerwowana faktem, że ma niechcianą stopę.

„Jeśli czujesz się zły, zmęczony lub Twój styl komunikacji jest bezpośredni i bezmyślny, nie angażuj się w to” – powiedział Randall.

Zamiast tego porozmawiaj ze stewardem i zgłoś sytuację specjaliście.

Kliknij tutaj, aby zapisać się do naszego newslettera lifestylowego

„Kilka lat temu nie poleciłabym tego miejsca, ale ze względu na wzrost liczby wściekłych pasażerów bardzo to polecam” – stwierdziła.

Nie zaleca się również deptania komuś po nogach ani rozlewania na niego napojów.

„Robienie czegokolwiek, aby kogoś celowo skrzywdzić, jest niegrzeczne i złe” – stwierdziła.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Ostatecznie to ty będziesz postrzegany jako lekkomyślny. Zawsze staraj się zachować spokój”.

Randall poradził również ludziom, aby unikali robienia scen poprzez nagrywanie spotkania na wideo lub ogłaszanie wszystkim problemu.

READ  Witamy na Marsie! Zapierająca dech w piersiach Caltech, wirtualna misja o rozdzielczości 5,7 terapiksela na Czerwonej Planecie

„Możesz być postrzegany jako szalony” – powiedziała.

Więcej artykułów o stylu życia znajdziesz na www.foxnews.com/lifestyle.