Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Po Brexicie: jak Polska zmienia Anglię

Jak z dnia na dzień staje się jasne, rząd PiS w Polsce jest gotowy zaakceptować rolę, jaką Brytyjczycy od dawna odgrywają w radach Unii Europejskiej.

Uwielbiam stosunkowo twórczą naturę Wielkiej Brytanii

Większość państw członkowskich UE szybko docenia kreatywność brytyjskiej opozycji w radach UE w porównaniu z tym, jak działa obecny polski rząd.

Na przykład bez „przymusu” Margaret Thatcher jednolity rynek UE byłby znacznie mniej solidny, wyrafinowany i skuteczny. Do dziś pozostaje klejnotem koronnym całego budynku UE.

Nowy kraj spoilera w Unii Europejskiej

Takich opcji nie ma Jarosław Kaczyński, wieloletni siłacz PiS, a obecnie wicepremier RP. Mówiąc najprościej, nie jest osobą kreatywną.

Przyjęcie roli brytyjskiego spoilera to wielka szansa dla prawicowego populistycznego rządu łaknącego ogromnego statusu Polski.

Trump jest aktorem, Kaczyński jest wierzącym

Niestety Kaczyński, z jedną istotną różnicą, jest tak samo konspiracyjny jak Donald Trump. Chociaż Trump jest fanatycznym aktorem, Kaczyński jest prawdziwym wierzącym. Wierzy w zamykanie, magazynowanie i beczkę swoich rzeczy.

Antyunijne stanowisko PiS jest jeszcze trudniejsze do zrozumienia, a po kilkudziesięciu latach życia pod sowieckim jarzmem dla polskich przywódców naturalne powinno być posiadanie silnych zachodnich sojuszników.

Ale pan Kaczyński widzi to inaczej. Mocno wierzy, że Niemcy i Unia Europejska w Brukseli są nowym wcieleniem sowieckiej siły represyjnej, która stawia stopę w chwalebnej Polsce.

Zdrada dumnego dziedzictwa Polski po 1990 roku

Kaczyński & Co. została założona, aby zdradzić wszystkie zasady i zasady, które sprawiły, że historia o ponownym odkryciu w Polsce po 1990 roku stała się tak klasyczna. Niezadowolony z szybkiego poruszania się po swojej ojczyźnie.

Przez dziesięciolecia „Cud Polski” miał niesamowitą prognozę polityczną, w której rządy zmieniły linię polityczną, ale Polska była w trakcie modernizacji gospodarczej i społecznej.

Walka z potęgą Kaczyńskiego

Pan. Choć władza Kaczyńskiego osłabła, nadal jest pod kontrolą dzisiejszego PiS-u, takiego jak partia AK Erdogana w Turcji czy Fidesz Orbana na Węgrzech.

READ  Cztery tureckie F-16 w Polsce dołączą do NATO Air Policing - First News

Obecnie o przejęcie płaszcza Kaczyńskiego walczą premier Mateusz Morawiecki i surowy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Bez wyraźnego zwycięzcy tej wojny rząd kierowany przez PiS w Polsce zawsze będzie działał racjonalnie w szerszym kontekście europejskim.

Młodzi ludzie w Polsce i Anglii są jednakowo sfrustrowani

Wśród wszystkich intryg polityki osobistej władzy młodzież polska angażuje się w otwarty bunt przeciwko słabym urokom PiS.

Podobnie jak w Wielkiej Brytanii, młodsi wyborcy widzą swoje perspektywy na przyszłość jako integralną część Europy – społeczną, polityczną, gospodarczą i kulturową.

Młodzi mężczyźni i kobiety chcą uwolnić się od najbardziej opresyjnych i przestarzałych tradycji Kościoła katolickiego w Polsce.

Czują też daremność i represje dążenia PiS do rozwiązania torysowskiego – obwinianie UE i Europy za nierozwiązane problemy wewnętrzne, nierówności i inne formy antymodernizmu.

Twardzi katolicy

Niepokój grupy PiS i jej poprzedni manewr – który skłonił młode rodziny do głosowania z powodu kosztownych obietnic keynesizmu, by unosić finansowe łodzie rodzin – słabnie.

Ale zamiast stawać się bardziej nowoczesny i elastyczny, zespół Kaczyńskiego kopie.

Konserwatywne, mizoginistyczne elementy establishmentu PiS widzą wielką potrzebę okrążenia wozów wokół establishmentu Kościoła katolickiego.

Jest poważnie zagrożona przez niezdolność kraju do dostosowania się do nadużyć seksualnych kleru, co tylko dolewa paliwa do ognia społecznego i kulturowego.

Zniekształcone myślenie

W tak trudnych warunkach wewnętrznych nie jest to prawdziwa niespodzianka – choć to więcej niż tragedia narodowa – wydaje się, że Kaczyński i S-ka poważnie wierzy, że Niemcy i UE w Brukseli to nowe wcielenie represyjnej potęgi, jaką jest Sowieci . Postawić stopę w chwalebnej Polsce.

Celem Kaczyńskiego jest odwrócenie biegu współczesnej historii. Chce być budowniczym „żelaznego płotu” XXI wieku, skoncentrowanego na hipernacjonalizmie i pradawnym poczuciu osobistej moralności.

Co gorsza, te moralności pokazują tylko, że są zakorzenione w starej religii katolickiej. W rzeczywistości ich podstawowym uzasadnieniem wydaje się być obrona haniebnych zbrodni popełnianych przez duchowieństwo katolickie w Polsce i doprowadzenie kobiet do jak największej modernizacji ich roli w społeczeństwie.

READ  Rola Pepco w debiucie w Warszawie wzrosła po największej ofercie publicznej w Polsce

W tym celu Kaczyński dąży także do wyeliminowania świeckiej, wielowyznaniowej ideologii innych kontynentów.

Zadanie: Dokończ robotę Farage’a

Pan. Wizją pana Kaczyńskiego jest niewątpliwie pan. Europejska opozycja wobec Farage’a oraz Davida Camerona i Borisa Johnsona ma dopełnić dzieło rozpoczęte przez pokolenie torysów.

Ten ostatni otworzył drzwi dla wyjścia ważnego państwa członkowskiego z UE. Nawiązując do tej tradycji, ten pierwszy chce rozebrać cały budynek.

Co najwyżej pan Marine Le Pen i pan Matteo Salvini będą pracować nad stworzeniem arcykatolickiej UE. Można się tylko domyślać, że Kaczyński byłby gotowy.

To, jak łączy się to ze świeckim naciskiem Francji na całkowitą i całkowitą barierę między wiarą a państwem, będzie nową kwestią do rozwiązania przez Europę.