Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Po 20 latach nadszedł czas, aby gry Pokémon otrzymały Switch Remasters

Po 20 latach nadszedł czas, aby gry Pokémon otrzymały Switch Remasters

Zdjęcie: Firma Pokemon

Funkcje Soapbox pozwalają naszym autorom i indywidualnym współpracownikom wyrażać swoje opinie na gorące tematy i przypadkowe rzeczy, które przeżuwali. Dziś, przed 20. rocznicą swojego istnienia przypadającą 21 listopada, Nathanial przygląda się obszarowi Pokemon, który był w dużej mierze ignorowany przez dwie dekady…


Powszechną błędną marką spotykaną w Internecie jest Pokémon X i Y jako pierwsza w pełni trójwymiarowa gra RPG Pokémon. Oczywiście członkowie społeczności Poké wiedzą lepiej: to Pokémon Colosseum z 2003 roku na GameCube wyróżnia się tym.

Colosseum było pierwszą grą stworzoną przez Genius Sonority. Colosseum i jego kontynuacja z 2005 roku, Pokémon Chociaż te zmiany ograniczyły możliwości budowania zespołu, obie gry rozgrywające się w jałowym regionie Orre zwiększyły trudność i stworzyły wyjątkowe, estetyczne doświadczenie Pokémonów, inne niż jakiekolwiek inne.

Tak więc, w 20. urodziny Pokémon Colosseum, nie wydaje się być lepszym momentem na zadanie pytania: czy Game Freak mógłby zapakować to w emulator taki jak Super Mario 3D All-Stars, remaster taki jak Metroid Prime lub remake taki jak Pokémon Mystery Dungeon DX? A może nawet wyprodukuje długo oczekiwaną kontynuację inspirowaną New Pokémon Snap?

Odpowiedź prawdopodobnie będzie rozczarowująca, ale wciąż jest promyk nadziei; Mały świecący ogon Manaphy dla fanów tych zapomnianych perełek, którzy chcą grać w nie na nowoczesnym sprzęcie.

Dlaczego Pokémon Colosseum i XD byłyby idealne na zremasterowany Switch

Pokémon Colosseum i XD: Gale of Darkness są sprzedawane za duże pieniądze w sklepach z używanymi grami. Nawet jeśli fani mają niezbędny sprzęt (gry, kartę pamięci, GameCube z kontrolerem oraz kabel GBA-GC, jeśli chcesz podłączyć gry na urządzenia przenośne), ryzyko zarysowania dysku lub wadliwego sprzętu jest dalekie od zera. Aby uniknąć piractwa – lub uratować wiele Pokédolarów – mądrze byłoby, gdyby Game Freak i Nintendo ponownie wypuściły obie gry w jakiejś formie.

READ  Sony straciło swojego szefa w PlayStation Mobile, dwa lata po jego premierze

Oprócz ułatwiania życia fanom Pokémonów, którzy chcą ponownie doświadczyć Orre, przeprojektowanie lub remake ma również sens z artystycznego punktu widzenia. Pokémon Colosseum ma sporo podejrzanych modeli postaci ludzkich, które remaster Nintendo Switch jest w stanie ładnie rozwiązać. Mogłoby to również poprawić rozgrywkę, przyspieszyć długotrwałe podwójne bitwy w Koloseum i wyeliminować potrzebę zapisywania na stacjach PC, co zostało już naprawione w Pokémon XD.

Istnieje precedens w zakresie przenoszenia starych gier Pokémon. Gry pierwszej i drugiej generacji zostały przeniesione na konsolę wirtualną 3DS, ale wydanie Pokémon Mystery Dungeon DX stanowi prawdopodobnie najmocniejszy przypadek. Oryginalny Mystery Dungeon został wydany w tym samym roku co Pokémon XD. Jeśli Nintendo i Game Freak dostrzegą wartość w stworzeniu ukochanego remake’u pierwszej gry z serii Mystery Dungeon, być może na ich radarze znajdą się również jej kuzyni z Orre, będący spin-offem. Koloseum i XD są wyprzedane Prawie 4 miliony sztuk, Mimo wszystko. Choć to blednie w porównaniu z wynikami sprzedaży podstawowej serii, Game Freak może wystarczyć, aby zrealizować potencjalnie duży zwrot z inwestycji w remastering.

Dlaczego fani Orre mogą być tacy szczęśliwi?

Koloseum Pokemonów
Obraz: Nintendo

To prawda, że ​​Genius Sonority tworzył gry Pokémon do 2020 roku. Jednakże deweloper nie stworzył gry RPG na dużą skalę od czasu XD w 2005 roku, zamiast tego tworzył tytuły logiczne, takie jak Pokémon Shuffle i Pokémon Café ReMix.

Ponadto wielu członków pierwotnego zespołu, którzy pracowali nad Colosseum i XD, wspięło się od tego czasu na nowe wyżyny, jak na przykład dyrektor artystyczny James Turner, który był współzałożycielem własnego studia All Kolible Futures. Biorąc to wszystko pod uwagę, oparcie się na istniejących relacjach Genius Sonority z The Pokémon Company i Game Freak nie oznacza, że ​​na horyzoncie widać remaster.

READ  Najtańszy iPhone Apple właśnie zdrożał