Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

PMI dla przemysłu w Wielkiej Brytanii ustanawia rekordowo wysokie ceny domów w „Race for Space” – Business Live | Biznes

Dzień dobry i witamy w naszym nowym artykule na temat światowej gospodarki, rynków finansowych, strefy euro i biznesu.

Boom mieszkaniowy w Wielkiej Brytanii trwa, a inflacja cen domów ponownie przyspieszyła, ponieważ pandemia zmusza ludzi do przenoszenia się do większych nieruchomości na bardziej wiejskich obszarach.

Dane liczbowe wydane przez narodowo Dzisiejszy ranek pokazał, że roczna dynamika cen mieszkań skoczyła do 10,9% w maju, z 7,1% / rok w kwietniu, podnosząc nową średnią cenę do nowego szczytu.

To mówi:

  • Roczne tempo wzrostu cen mieszkań wzrosło do 10,9%, najwyższego poziomu od prawie siedmiu lat
  • Ceny wzrosły w ciągu miesiąca o 1,8%, po wzroście o 2,3% w kwietniu
  • Nowa rekordowa średnia cena w wysokości 242 832 GBP, w porównaniu z 23 930 GBP w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy


Zdjęcie: Ogólnokrajowy indeks cen domów w Wielkiej Brytanii

Indeks cen domów w Wielkiej Brytanii w całym kraju

Zdjęcie: Ogólnokrajowy indeks cen domów w Wielkiej Brytanii

Robert GardnerOgólnokrajowy główny ekonomista twierdzi, że rynek mieszkaniowy przeszedł „całkowitą transformację w ciągu ostatnich 12 miesięcy” od czasu pierwszego wyłączenia czasowo rynku, a transakcje osiągnęły rekordowy poziom 183 000 w marcu:

Transakcje cen domów w całym kraju

Ogólnokrajowe ceny transakcji domowych Zdjęcie: Ogólnokrajowe

Gardner Dodaje, że ogólnopolskie badania pokazują, że dążenie do większej powierzchni, czyli ogrodu, jest głównym czynnikiem napędzającym rynek tej wiosny.


Spośród ankietowanych pod koniec kwietnia właścicieli domów, którzy albo się przeprowadzali, albo rozważali przeprowadzkę, ponad dwie trzecie (68%) stwierdziło, że miałoby to miejsce nawet gdyby nie przedłużono urlopu skarbowego.

Zmienia się preferencje mieszkaniowe, które nadal napędzają aktywność, ponieważ ludzie ponownie oceniają swoje potrzeby po pandemii.

Nationwide twierdzi, że „wyścig w kosmos” nadal napędza popyt. Spośród osób, które się przeprowadzają lub rozważają przeprowadzkę, około jedna trzecia (33%) szukałaby przeniesienia się w inne miejsce, podczas gdy prawie 30% robiło to, aby łatwiej uzyskać dostęp do ogrodu lub przestrzeni zewnętrznej, zgodnie z ankietą internetową przeprowadzoną wśród konsumentów.

Ogólnopolskie badanie cen domów

Ogólnokrajowe badanie cen domów Zdjęcie: ogólnokrajowe

Ogólnopolskie badanie cen domów

Ogólnokrajowe badanie cen domów Zdjęcie: ogólnokrajowe

Gardner dodaje:


Ponad jedna trzecia (36%) ankietowanych stwierdziła, że ​​jest bardziej skłonna do rozważenia ulepszenia swoich domów w wyniku Covid19, a prawie połowa z nich (46%) chce zwiększyć lub zwiększyć powierzchnię.

Szybszy dostęp szerokopasmowy był kolejnym czynnikiem, ponieważ przeniesienie się do pracy z domu i edukacji w domu w czasie przestoju pokazało wartość dobrego połączenia internetowego.

Ogólnopolskie badanie cen domów

Ogólnokrajowe badanie cen domów Zdjęcie: ogólnokrajowe

Wyniki Nationwide zainteresują Bank Anglii, którym jest Obserwuj uważnie dynamicznie rozwijający się rynek mieszkaniowy w Wielkiej Brytanii Ponieważ równoważy możliwość, że szybkie wyjście z pandemii Covid-19 doprowadzi do trwałego okresu inflacji.

W dzisiejszym wywiadzie dla The Guardian zastępca gubernatora Sir Dave Ramsden powiedział, że bank spodziewa się przejściowej presji cenowej, ale on i jego koledzy z Komitetu Polityki Pieniężnej przy Threadneedle Street byli świadomi zagrożeń.

Ramsden, zastępca gubernatora odpowiedzialny za rynki i bankowość, powiedział:


Istnieje ryzyko, że popyt przewyższy podaż, co doprowadzi do ogólnego odreagowania presji inflacyjnej. To jest coś, czego całkowicie będziemy strzec. Uważnie przyglądamy się rynkowi mieszkaniowemu i szeregowi wskaźników rzeczywistych ”.

Jak nadejdzie dzień

Ankiety przeprowadzone wśród menedżerów ds. Zakupów w fabrykach w strefie euro, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych mają wykazać silny wzrost w zeszłym miesiącu, a łańcuchy dostaw kurczą się, prowadząc do wyższych cen.

Ministrowie naftowi z OPEC + Grupa przeprowadzi dziś rozmowę wideo, aby ocenić najnowsze wydarzenia na światowych rynkach.

Oczekuje się, że będą trzymać się obecnego tempa stopniowego łagodzenia ograniczeń dostaw ropy w miarę wzrostu popytu – co już podniosło ceny benzyny w Wielkiej Brytanii przez sześć miesięcy z rzędu. Ceny ropy naftowej wzrosły w ciągu nocy, a cena ropy Brent wzrosła o ponad 70 USD za baryłkę.

harmonogram pracy

  • Dzisiaj: Ministerialne spotkanie OPEC i producentów niezależnych
  • 9 rano GMT: PMI dla przemysłu w strefie euro za maj
  • 9:30 GMT: PMI dla przemysłu w Wielkiej Brytanii za maj
  • 10:00 GMT: Szybki odczyt inflacji w strefie euro w maju
  • 13:30 GMT: Kanadyjski raport o PKB za pierwszy kwartał
  • 15:00 GMT: PMI dla przemysłu w USA za maj
READ  Ta luksusowa firma zajmująca się lotami kosmicznymi pozwala zarezerwować własną kapsułę kosmiczną