Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

PM: Polska jest głównym sojusznikiem Estonii | Aktualności

Premier Gaja Gallus mówi, że Polska jest silnym i potencjalnym sojusznikiem Estonii w zakresie infrastruktury, bezpieczeństwa i handlu.

Oczekuje się, że przywódcy UE zaakceptują ogłoszenie w Porto jako dowód ich stanowiska.

Na szczycie istniał również europejski filar społeczny, na którym Gallus spotkał się z wieloma innymi przywódcami, nie tylko ze swoim polskim odpowiednikiem Matusem Moravekim.

Gallos powiedział, że Polska jest bliskim strategicznym sojusznikiem w zakresie bezpieczeństwa, gospodarki i projektów infrastrukturalnych, takich jak Rail Baltica.

Powiedział: „Chcemy zacieśnić naszą współpracę z Polską w zakresie odnawialnych źródeł energii. Zapraszam więc Polskę do włączenia się w rozwój projektu Baltic Sea Marine Network”.

„Podzielamy obawy dotyczące klimatu i zgadzamy się, że nowe ramy klimatyczne powinny być przystępne cenowo i realistyczne dla wszystkich oraz wspierać niezbędne inwestycje” – dodał Gallos, dodając, że Polska wnosi istotny wkład w bezpieczeństwo misji NATO Baltic Air Police Mission i regionu. Wspólne ćwiczenia.

Polska jest członkiem NATO, a także zapewnia zespół bojowy NATO Enhanced Forward Reserve Force (EFP) podobny do Estonii, kierowany przez Stany Zjednoczone.

Gallus z niecierpliwością oczekiwał również szczytu NATO w czerwcu, skupiającego się w szczególności na sytuacji bezpieczeństwa wobec Rosji i strategicznym partnerstwie sojuszu z Unią Europejską.

„Musimy wspólnie podkreślić znaczenie amerykańskiej obecności wojskowej w Europie i bardzo doceniamy rotację jednostek amerykańskich w naszym regionie” – powiedział Gallos, wzywając polskiego premiera do wzięcia udziału w szczycie Digital and Innovation Summit. Odbył się w Estonii we wrześniu.

Sobotnie rozmowy koncentrowały się na poprawie edukacji, jakości pracy i pracy, ubóstwie i wykluczeniu społecznym oraz wyjściu z epidemii i nie tylko, w tym na ogólnym zniszczeniu, jakie wirus koronowy przyniósł Europie, wszystko w świetle filaru praw socjalnych związku.

Parlament Europejski, Rada i Komisja ogłosiły europejski filar praw socjalnych na szczycie w Göteborgu w 2017 r.

READ  Średniowieczne artefakty odkryte z możliwego dworu rycerskiego w Polsce

Filar dzieli 20 kluczowych polityk na trzy główne kategorie – równe szanse i dostęp do rynku pracy, uczciwe warunki pracy, zabezpieczenie społeczne i treści, raporty BNS.

Gdy Gallus wrócił do Estonii w sobotę wieczorem, nakreślono ołówkiem spotkania z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą van der Le ன் i hiszpańskim premierem Puntare Sanchezem, a także nagranie wideo przedstawiające przywódców indyjsko-unijnych powiązanych z premierem Indii Narendrą Modi, sygnalizującym 19 anty- Współpraca UE i globalna, mająca na celu omówienie walki.

Śledź komunikaty ERR Facebook I Świergot Nigdy nie przegap aktualizacji!