Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pływające panele słoneczne oferują dekarbonizację gospodarki w 2050 r. i więcej najnowszych wiadomości tutaj

Pływające panele słoneczne oferują dekarbonizację gospodarki w 2050 r. i więcej najnowszych wiadomości tutaj

Według niektórych szacunków planeta będzie musiała przeznaczyć 0,5 do 5 procent swojej powierzchni na panele słoneczne, aby całkowicie zdekarbonizować gospodarkę do 2050 roku. Jednak gdy przestrzeń jest ograniczona lub chroniona przez przepisy dotyczące ochrony środowiska, cel ten może prowadzić do kontrowersji i konfliktów nad zarządzaniem terytorium. Są jednak inne miejsca, w których można umieścić panele słoneczne o znacznie mniejszym wpływie.

Na przykład jedną z opcji jest instalowanie pływających paneli fotowoltaicznych w sztucznie stworzonych przestrzeniach, takich jak duże zbiorniki lub baseny. Chociaż wciąż rzadko w Stanach Zjednoczonych, pływające systemy fotowoltaiczne są również nazywane Pływające ogniwa fotowoltaiczneZyskuje popularność na całym świecie, zwłaszcza w Azji.

Według zespołu naukowców z amerykańskiego Narodowego Laboratorium Energii Odnawialnej (NREL) pływająca energia słoneczna oferuje szereg korzyści. Pływające panele pozostają chłodniejsze i działają wydajniej na wodzie. Pomagają zapobiegać parowaniu wody i mogą pomóc zmniejszyć niechciane zakwity glonów poprzez zacienianie wody.

Z drugiej strony eksperci od energii słonecznej wskazują, że pływające systemy słoneczne powinny być budowane tak, aby były odporne na wodę i fale. Są one zwykle droższe niż naziemna energia słoneczna i mogą wymagać dodatkowego czyszczenia ze względu na nawarstwianie się biofilmu z powodu aktywności mikrobiologicznej. Może mieć wpływ na rośliny morskie, ryby i inne zwierzęta, zakładając, że osiedlają się w morzu lub w naturalnych systemach wodnych.

Zespół badaczy z dziedziny energii odnawialnej, w artykule w czasopiśmie charakter temperamentuWskazał, że moc zainstalowana pływającej energii słonecznej wynosi około 3 gigawatów, w porównaniu do ponad 700 gigawatów dla systemów naziemnych. Ale zbiorniki wodne na całym świecie, które łącznie zajmują obszar wielkości Francji, dają dużo miejsca na rozwój, donoszą międzynarodowe agencje.

Naukowcy zauważyli, że pokrycie 10 procent światowych zbiorników hydroelektrycznych pływającymi panelami słonecznymi może wytworzyć 4 000 gigawatów mocy wytwórczej, co odpowiada zdolności wytwarzania energii elektrycznej przez wszystkie działające elektrownie na paliwa kopalne na całym świecie.

READ  Czy globalne porozumienie w sprawie podatków od przedsiębiorstw ma kłopoty?

Według zespołu badawczego NREL, umieszczenie pływającej energii słonecznej w około jednej czwartej z 24 000 zbiorników w Stanach Zjednoczonych wyprodukowałoby około 10 procent energii elektrycznej, którą obecnie wytwarza kraj.

Projekt programu Applied Geosciences NASA o nazwie Global Energy Resource Forecasting (POWER) wykorzystuje cenny zestaw danych teledetekcji środowiskowej i modeli absorpcji, aby pomóc dostawcom energii odnawialnej i planistom w znalezieniu optymalnych lokalizacji. do instalacji solarnych.

VTV / MQ / DNA

Pływające panele słoneczne przyspieszają dekarbonizację gospodarki w 2050 r.
& Najnowsza aktualizacja wiadomości

Starałem się przekazać wam wszystkim wszelkiego rodzaju wiadomości Dzisiejsze najnowsze wiadomości 2022 Za pośrednictwem tej strony bardzo Ci się spodobają wszystkie te wiadomości, ponieważ wszystkie wiadomości, które zawsze przekazujemy w tych wiadomościach, są zawsze tam. Chodzi o popularny temat i najnowsze wiadomości

Zawsze staraliśmy się dotrzeć do Ciebie, a Ty wciąż dostajesz Wiadomości elektryczne, wiadomości klasowe, wiadomości o darowiznach, wiadomości dotyczące bitcoinów, wiadomości handlowe, wiadomości dotyczące nieruchomości, wiadomości dotyczące gier, wiadomości o trendach, marketing cyfrowy, wiadomości komunikacyjne, wiadomości dotyczące piękna, wiadomości bankowe, wiadomości podróżnicze, zdrowie Aktualności, Wiadomości o kryptowalutach, wiadomości o roszczeniach Najnowsze wiadomości i zawsze otrzymujesz od nas informacje o nowościach za darmo, a my również mówimy Ci o ludziach. Zapewnij, że wszelkie informacje są związane z innymi rodzajami wiadomości

Pływające panele słoneczne przyspieszają dekarbonizację gospodarki w 2050 r.
i więcej wiadomości na żywo

Wszystkie te wiadomości, które stworzyłem i udostępniłem dla Ciebie, bardzo Ci się spodobają, a za każdym razem dostarczamy Ci tematy takie jak ludzie, abyś wciąż otrzymywał informacje, takie jak popularne tematy, a Twoim celem jest, aby móc je zdobyć

Wszelkiego rodzaju wiadomości bez przechodzenia przez nas, abyśmy mogli dotrzeć do Ciebie z najnowszymi i najlepszymi wiadomościami za darmo, abyś mógł iść naprzód, mając przy sobie informacje o tych wiadomościach. Później będziemy kontynuować

READ  Polska LPP optymistycznie ocenia zachowania konsumentów w drugiej połowie roku

Aby podać więcej informacji Zaktualizuj wiadomości ze świata już dziś Rodzaje najnowszych wiadomości poprzez publikacje na naszej stronie internetowej, dzięki czemu zawsze idziesz naprzód z tymi wiadomościami i bez względu na rodzaj informacji, które z pewnością będą przekazywane ludziom.

Pływające panele słoneczne przyspieszają dekarbonizację gospodarki w 2050 r.
& Więcej wiadomości dzisiaj

Wszystkie te newsy, które Wam przekazałem lub będą to najróżniejsze i najlepsze wiadomości, których nigdzie nie dostaniecie wraz z informacją Popularne wiadomości, najświeższe wiadomości, wiadomości zdrowotne, wiadomości naukowe, wiadomości sportowe, wiadomości rozrywkowe, wiadomości technologiczne, wiadomości biznesowe, wiadomości ze świata Jest to dostępne dla wszystkich, dzięki czemu zawsze jesteś w kontakcie z wiadomościami, wyprzedzaj zakręty i otrzymuj je dzisiejsze wiadomości Wszystkie rodzaje wiadomości za darmo, nawet dzisiaj, więc możesz je otrzymywać. Zawsze rób dwa kroki do przodu

Kredyt trafia na stronę z wiadomościami – Witryna z wiadomościami tego pierwotnego właściciela treści. To nie jest moja treść, więc jeśli chcesz przeczytać oryginalną treść, możesz skorzystać z poniższych linków

Pobierz oryginalne linki tutaj