Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

PlayStation jest rzekomo pod presją dokonania dużych przejęć w branży gier

PlayStation jest rzekomo pod presją dokonania dużych przejęć w branży gier

Obraz: Plac płatności

Analitycy uważają, że po udanym zakupie Activision Blizzard przez Microsoft na początku tego miesiąca PlayStation znajduje się pod presją dokonania poważnego przejęcia branży gier. Rozmawiało z nim kilku ekspertów branżowych GamesIndustry.bizZgodziła się, że japoński gigant musi dokonać zakupu, który „w znaczący sposób poruszy im igłę”.

Tylko w tej generacji Sony doświadczyło usunięcia ze swoich platform dwóch głównych wydawców, chociaż ostatnie komentarze szefa Xbox, Phila Spencera, sugerują, że katalog Activision Blizzard może nie zostać całkowicie usunięty z konsol. „Niezależnie od tego, czy grasz na Xbox, PlayStation, Nintendo, PC czy urządzeniu mobilnym, jesteś tu mile widziany – i nadal będziesz mile widziany, nawet jeśli Xbox nie jest miejscem, w którym grasz w swoją ulubioną serię”. Wskazówka.

W ostatnich latach PlayStation zamknęło długoletnich partnerów, takich jak Bluepoint i Housemarque, ale sama skala wydatków Microsoftu dosłownie zmieniła grę. Wyzwanie stojące przed Sony polega na tym, czy ma wystarczająco duże zasoby, aby ukończyć tego rodzaju poziom, a jeśli nie, to w jaki sposób zamierza utrzymać swoją wiodącą pozycję w branży w porównaniu z konkurentem, który chce wykupować tyle samo części branży, co organy regulacyjne. Będzie dozwolony?

READ  Nintendo mówi, że emulator Dolphin na Steamie „szkodzi rozwojowi i ostatecznie hamuje innowacje”