Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Platformy streamingowe stają się aktywne w przestrzeni wideo fitness

Platformy streamingowe stają się aktywne w przestrzeni wideo fitness

Filmy z treningami, ocieplacze na nogi i wszystko to uczyniło Jane Fondę milionerką w latach 80. Filmy z treningami nadal zarabiają, ponieważ przechodzą z kaset magnetofonowych na usługi przesyłania strumieniowego online.

Jak się okazuje, praktyczność ćwiczeń w domu oraz niepokój i niepewność doświadczane przez osoby poszukujące fitnessu są nadal bardzo żywe i mają się dobrze. Poczucie bywalców siłowni, którzy polegali na nim podczas pandemii Covid, zostało zachwiane; Wielu polega na samodyscyplinie i indywidualnych ćwiczeniach w ramach swojej rutyny fitness.

Podczas gdy filmy fitness nie są niczym nowym w dobie YouTube, a osobistości takie jak Chloe Ting, Emi Wong i Yoga with Adrien zdobywają ogromną liczbę obserwujących dzięki swoim indywidualnym zajęciom fitness, usługi subskrypcyjne wskakują na ten trend.

Paleton był jednym z pierwszych użytkowników tego modelu, rozpoczynając serię abonamentowych zajęć fitness, od treningów HIIT po jogę i pilates, po tym, jak zobaczył spadek sprzedaży swoich rowerów spinningowych. Dla mnie Znajdź sklepBranża fitness online przekroczyła 5 miliardów dolarów w 2019 roku i oczekuje się, że do 2026 roku wzrośnie o 30 procent.

Widząc potencjał nowej generacji entuzjastów fitnessu, którzy chcą ćwiczyć bez wychodzenia z domu, firmy takie jak Apple, a ostatnio Netflix, uruchomiły własne wersje zajęć fitness.

Dostępny w 21 krajach Apple Fitness+ łączy filmy z ćwiczeniami z przewodnikiem i możliwościami marki do śledzenia kondycji. Mówi się, że platforma Fitness+ jest domem dla największej na świecie kolekcji treści fitness i wellness 4K Ultra HD, zaprojektowanych, aby pomóc użytkownikom Apple zachować formę w dowolnym miejscu i w podróży.

Wraz z zegarkiem Apple Watch użytkownicy mogą dostosowywać cele i wyświetlać w czasie rzeczywistym swoje wskaźniki sprawności, takie jak tętno i spalone kalorie.

Nike Training Club na Netflix.  Obraz: Nike

Niedawno Netflix uruchomił serię filmów szkoleniowych we współpracy z Nike. Seria Nike Training Club obejmuje wszystko, od treningu podstawowego po podstawowe sesje fitness i jogę. Seria oferuje ponad 30 godzin treści fitness prowadzonych przez światowej klasy trenerów Nike, w tym Kirsty Godso i Betina Gozo.

READ  Astronomiczne zdjęcie dnia

Amazon udostępnił także swoim abonentom Prime serię bezpłatnych filmów fitness. Filmy Amazon Prime obejmują wszystko, od lekcji kardio po sesje medytacji z przewodnikiem.

Zobacz też: Jak najlepiej wykorzystać dane dotyczące snu w trackerze do noszenia