Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Plany ożywienia Hereford Shopping Center jako przestrzeni publicznej

Opublikowano szczegółowe plany nowej wartej 3 miliony funtów biblioteki i centrum zasobów edukacyjnych w centrum Hereford.

Częściowa przebudowa Centrum Handlowego Maylord Orchards obejmie sześć lokali istniejących sklepów na parterze i pierwszym piętrze, z których dwa są obecnie puste.

Dramatyczne zmiany zostaną również wprowadzone w głównym „lobby” lub lobby budynku, a także pojawią się nowe fasady i drzwi na Trinity Square i Blueschool Street oraz zagospodarowany Trinity Square.

Nowe plany, publikowane przez lokalną firmę architektoniczną Architype, są przeznaczone przede wszystkim do zatwierdzania przez zarząd własnych propozycji. Finansowanie rządowe dla programu zostało potwierdzone w ramach szerszego pakietu 22 milionów funtów ulepszeń w mieście w zeszłym tygodniu.

Powiązane wiadomości:

Zgodnie z oświadczeniem zawartym w planach, projekt biblioteki ma na celu stworzenie elastycznego układu pięter, z centralnymi „rdzeniami” na każdym piętrze, które mogą rozszerzać się do holu w celu nieformalnego siedzenia i nauki.

Oświadczenie projektowe mówi, że całkowita przestrzeń dla nowej biblioteki będzie nieco większa niż ta, którą zastąpi na Broad Street i będzie zarządzana przez ten sam zespół. W jego skład wejdzie biblioteka dla dzieci oraz „biblioteka młodzieżowa z miejscem do nauki”.

Planowane Centrum Zasobów Edukacyjnych, zlokalizowane na pierwszym piętrze po prawej stronie wejścia na plac Trinity, będzie zawierało „dużą” przestrzeń konferencyjną, którą można podzielić, z mniejszymi salami konferencyjnymi i dodatkową przestrzenią w „strefie półprywatnej”. Można go wypożyczyć.

Centrum pomoże lokalnym mieszkańcom uzyskać dostęp do szkoleń i wsparcia w zakresie przekwalifikowania, wyjaśnia oświadczenie projektowe.

Zmiany w głównym lobby mają na celu „przywrócenie mu żywej przestrzeni publicznej”. Wyraźne schody ruchome zostaną usunięte i zastąpione klatką schodową, „aby zapewnić lepszy przepływ przez przestrzeń”.

Nasadzenia i nowe miejsca do siedzenia w pomieszczeniach zachęcą odwiedzających do pozostania i pozwolą bibliotece wniknąć do środka.

Przestrzeń wejściowa Trinity Square z przodu Maylord Orchards będzie również zawierać modułowe donice i ławki, „aby zdefiniować centralną przestrzeń społeczności, która może być wykorzystywana do wydarzeń i działań”.

READ  „Będzie pusta przestrzeń, w której będziemy musieli powiesić nasze zapasy Holly dla Świętego Mikołaja w tym roku” – Rodzice młodego Wigan zagubionego na raka dzielą się swoim żalem w pierwszym apelu telewizyjnym do hospicjum

Pozioma okładzina z drewna zostanie również dodana do elewacji Placu Trójcy.

Oświadczenie projektowe dodaje, że pozostali sprzedawcy detaliczni, w tym Wilco i Poundland, „powinni pozostać nienaruszeni” przez zmiany.

Rada Herefordshire przejęła centrum w czerwcu 2020 r. podczas pierwszej fali pandemii Covid, aby powstrzymać widoczny spadek.

Centrum handlowe zostało zbudowane w 1984 roku, po tym, jak rada powiatu przymusowo zakupiła i zburzyła wcześniejsze budynki na tym terenie.

W oświadczeniu projektowym stwierdzono, że „projekt spowodował zniszczenie i znaczne usunięcie wielu zabytkowych budynków i oryginalnej Maylord Street”, dodając, że nowa biblioteka publiczna była częścią pierwotnych planów.

Obecny projekt ma na celu odtworzenie i wzmocnienie oryginalnej wizji centrum jako „świętowania przestrzeni publicznej, otwartości i zieleni” – powiedziała.

Komentarze do wniosku o numerze 222783 można przesyłać do 3 listopada.