Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Planowane jest wielkie otwarcie wartego 150 000 funtów parku zabaw o tematyce kosmicznej w Helmsdale

Planowane jest wielkie otwarcie wartego 150 000 funtów parku zabaw o tematyce kosmicznej w Helmsdale

Kliknij tutaj, aby zapisać się na nasze bezpłatne biuletyny!

Ogłoszono, że park tematyczny SUTHERLAND, niedawno odnowiony kosztem około 150 000 funtów i charakteryzujący się wyjątkowym motywem kosmicznym, zostanie uroczyście otwarty.

W sobotę 11 listopada w Helmsdale Play Space odbędzie się dzień otwarty, a wieczorem w Bunillidh Social Club odbędzie się uroczystość rodzinna.

S

the Grupa stojąca za projektem Firma zamieściła na swojej stronie w mediach społecznościowych następujący wpis: „Pozwólcie dzieciom cieszyć się świeżym powietrzem i bawić się nowym sprzętem, a następnie dołączcie do nas na wieczorną uroczystość rodzinną w ramach podziękowania dla naszej wspaniałej społeczności”.

Park zabaw ma wyjątkową przestrzeń, której centralnym punktem jest rakieta wspinaczkowa.
Park zabaw ma wyjątkową przestrzeń, której centralnym punktem jest rakieta wspinaczkowa.
Motyw kosmiczny rozciąga się na ławkę piknikową.
Motyw kosmiczny rozciąga się na ławkę piknikową.

To wydarzenie stanowi kulminację miesięcy ciężkiej pracy, wysiłków i zbierania funduszy, aby tchnąć nowe życie w istniejący, ale zrujnowany park tematyczny.

W 2021 roku pod patronatem Helmsdale and District Community Association powstała grupa, której celem jest odnowienie placu zabaw znajdującego się obok Centrum Medycznego w Rockview Place.

Teren uznano za nieodpowiedni, a nadmiar urządzeń do zabawy ogrodzono ze względów bezpieczeństwa.

Inspiracją dla zestawu do zabawy w parku zabaw był wybór motywu kosmicznego na cześć głównego pilota Virgin Galactic, Davida MacKaya, który dorastał w Helmsdale i jest pierwszym urodzonym lokalnie Szkotem, który odwiedził kosmos.

Pochodzący z Helmsdale David MacKay z Virgin Galactic.
Pochodzący z Helmsdale David MacKay z Virgin Galactic.

Uważa się, że jest to pierwszy tego typu park tematyczny w Szkocji, a firma Virgin Galactic wsparła ten ambitny projekt, rozpoczynając jego realizację od dotacji w wysokości 1800 funtów.

W tym czasie nauczycielka ze szkoły podstawowej w Helmsdale, Shelley Taylor, która wraz ze swoimi uczniami była mocno zaangażowana w program, powiedziała: „Początkowo myśleliśmy o tematyce morskiej – łodziach i wędkarstwie – ale jest tu mnóstwo takich miejsc. Pomyśleliśmy, że byłoby cudownie.” Zrobić coś innego.

Na tym zdjęciu zrobionym w marcu 2022 r. uczniowie szkoły podstawowej w Helmsdale, Olivia McKay i Vaclav Junak, prezentują projekt kosmicznego parku zabaw.
Na tym zdjęciu zrobionym w marcu 2022 r. uczniowie szkoły podstawowej w Helmsdale, Olivia McKay i Vaclav Junak, prezentują projekt kosmicznego parku zabaw.

Fundusze pochodziły z różnych źródeł, w tym z Rady Highland; Caithness i North Sutherland Trust; Anna, księżna Westminsteru; Fundusz charytatywny McCorquodale; Towarzystwo Edynburskie Sutherland; Fundusze Lorda Leverhulme Trust i Fundusz Społeczności SSE Gordonbush.

READ  Mieszkańcy zachęcali do wypowiedzenia się na temat planów terenów zielonych na Newtown Street

Ponadto społeczność podjęła ogromny wysiłek, organizując finansowanie społecznościowe i organizując kilka wydarzeń związanych ze zbiórką pieniędzy. Do wsparcia projektu włączyły się także osoby prywatne, lokalne firmy i inne organizacje.

Powiązany

Najważniejszym kamieniem milowym było rozpoczęcie prac nad tematycznym parkiem zabaw w Helmsdale

Kościół Bunillidh w Szkocji przekazał pieniądze zebrane w porannej kawiarni i sklepie z artykułami używanymi. Finansowanie zapewnił również Sir John Nutting z Achentoul Estate.

Rzecznik grupy powiedział: „Jesteśmy naprawdę pod wrażeniem ciągłego wsparcia ze strony wszystkich, zarówno lokalnie, jak i za granicą”.

Grupa zajmująca się parkami zabaw znalazła dostawcę, firmę Kompan, która była skłonna dostarczyć niestandardowy sprzęt do zabawy, którego centralnym elementem był plac zabaw z rakietową platformą wspinaczkową.

Firma Roberts Building Contractors usunęła stary sprzęt i wykonała prace ziemne w sierpniu, zyskując czas na dokończenie rzeczowych prac ziemnych.

Rzecznik powiedział: „Wkład ten znacznie obniżył koszty projektu i oznacza, że ​​do przestrzeni można dodać dodatkowe huśtawki i siedzenia”.

Park zabaw zaczął nabierać kształtu w zeszłym miesiącu, wraz z zainstalowaniem sprzętu.

Użytkownicy mediów społecznościowych wyrazili swoje podekscytowanie obiektem, mówiąc: „Niesamowita transformacja. Dzieci będą się świetnie bawić”.

Inny powiedział: „To ekscytujące dla dzieci. Dobra robota, chłopaki”.

W innym poście napisano: „Wygląda absolutnie oszałamiająco. Dobra robota dla was wszystkich. Burns będzie miał najlepsze lata, używając tego”.

Dzień otwarty rozpocznie się w sobotę 11 listopada o godzinie 12:00, a uroczystość rodzinna potrwa od 17:00 do 21:00.


Czy chcesz odpowiedzieć na ten artykuł? Jeśli tak, kliknij Tutaj Aby zgłosić swoje pomysły, można je opublikować drukiem.