Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Plan Vivid dotyczący zniszczenia ukochanej zielonej przestrzeni

Szanowny Redaktorze, Vivid, którego hasłem przewodnim jest świetlana przyszłość, sfinalizowało plany regeneracji/zagarniania ziemi w Winklebury; Vivid nadal planuje zniszczyć uwielbiany i używany lokalny park, prawdziwe centrum społeczności. Vivid podkreśla, że ​​otwierają zieloną przestrzeń w Fort Hill, ale niszcząc istniejący park, redukują miejskie zielone środowisko, Vivid ignoruje ogromne szkody w środowisku i zielone dziedzictwo Basingstoke, miejska zieleń powinna być ceniona dla przyszłych pokoleń. Vivid planuje zastąpienie mieszkań w centrum doładowaniem większej liczby mieszkań, inwestycja będzie górować nad i tak już gęsto zabudowanym terenem. Bloki mieszkalne wydają się być ogólną odpowiedzią firmy Vivid na rozwój, ponieważ właśnie odmówiono pozwolenia na budowę na terenie Chapel Hill na kolejny ogromny rozwój mieszkaniowy.

Firma Vivid włączyła do swojego planu kilka smutnych zielonych pomysłów – porty ładowania samochodów i parking dla rowerów. Ponownie wszystko to opiera się na jednej wprowadzającej w błąd konsultacji społecznej, w której wzięło udział mniej niż trzy procent społeczności i która otrzymała 75 opinii, nie wszystkie pozytywne.

Firma Vivid kontrolowała całe konsultacje i miała na celu cenzurowanie i wprowadzanie w błąd społeczności poprzez dezinformację o zniszczeniu parku, brak uczestnictwa i ignorowanie istniejących planów działania, brak jakichkolwiek prawdziwych zielonych inicjatyw i oferowanie kiepskiego planu rzeczywistości opartego głównie na mieszkaniach. i relacje Deane Borough Council (BDBC) z Vivid i że BDBC chętnie zniszczy park miejski, jeśli inna przestrzeń jest użyteczna. Nasuwa się pytanie, czy w czasach kryzysu klimatycznego nie należy chronić całej zielonej przestrzeni, zamiast niszczyć ją korporacyjne aspiracje firmy Vivid, zamiast świetlanej przyszłości, jej bardziej zepsutej przyszłości.

Pat Horan

Basingstoke

READ  EO Vista przechodzi ostateczną ocenę projektu czujnika dla amerykańskiego programu pogodowego sił kosmicznych