Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Plac Biznesu 26.09 |  TVB Świat

Plac Biznesu 26.09 | TVB Świat

W poniedziałkowym odcinku nasz gospodarz David Kennedy rozpoczyna program od naszych głównych historii. Dolar amerykański rośnie, a Ukraina nie dała się zastraszyć z powodu energii.

Dolar amerykański nadal rośnie, ponieważ światowe banki centralne starają się nadążyć za Rezerwą Federalną. Determinacja Fedu, by stłumić inflację w kraju poprzez podniesienie stóp procentowych, głęboko szkodzi innym krajom – podnosząc ceny, zwiększając spłatę zadłużenia i zwiększając ryzyko głębokiej recesji. Aby rzucić więcej światła na tę kwestię, TVP World zaprosiła Błażeja Podgórskiego, prodziekana Wydziału Finansów i Ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego.

Wśród innych tematów przyjrzeliśmy się …

W poniedziałkowym przemówieniu w parlamencie premier Węgier Viktor Orban skrytykował Unię Europejską za sposób, w jaki prowadzi ona wojnę na Ukrainie i stwierdził, że jej sankcje wobec Rosji są całkowicie odwrotne do zamierzonych.

Wicepremier Ukrainy Irina Verychuk zapowiedziała, że ​​pierwsze dostawy ukraińskiego węgla dotrą do Polski za około miesiąc. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jakie prezydent Wołodymyr Zełenski złożył przed dwoma tygodniami swojemu polskiemu odpowiednikowi Andrzejowi Dudzie, do Polski trafi 100 tys. ton węgla kamiennego, aby pomóc krajowi w trwającym w sezonie grzewczym kryzysie energetycznym.

Wydanie poniedziałkowe obejmowało również:

McDonald’s będzie musiał bronić się przed 10 miliardowym pozwem wniesionym przez potentata medialnego Byrona Allena, który twierdzi, że nie promuje się w czarnych mediach.

Film science fiction o nazwie Salt, stworzony przy użyciu najnowszych technik filmowych i sztucznej inteligencji, naśladuje gatunek science fiction z lat 70. XX wieku.

Rozpoczęto budowę kanału Sekwana-Północnoeuropejskiego, który łączy Basen Sekwany z Basenem Renu oraz siecią głównych europejskich dróg wodnych w Belgii, Holandii i Niemczech.

źródło:

READ  Wiele: Premiera 17 czerwca | Wiadomości o filmie tamilskim