Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Plac Biznesu 2.08 |  TVB Świat

Plac Biznesu 2.08 | TVB Świat

We wtorkowym odcinku gospodarz Business Areny, Rafai Tumansky, rozpoczął show od głównych historii, którymi były: ekonomiczne koszty cyberataków i 500 polskich inwestorów chętnych do odbudowy powojennej Ukrainy.

Udany cyberatak może spowodować poważne szkody w firmie. Może to wpłynąć na wyniki finansowe, a także na pozycję firmy i zaufanie konsumentów. Wpływ naruszenia bezpieczeństwa można ogólnie podzielić na trzy kategorie: finansowe, reputacyjne i prawne. W 2021 roku eksperci przewidują 12-procentowy wzrost globalnych wydatków na cyberbezpieczeństwo do około 150 miliardów dolarów. Eksperci przewidują, że w 2022 r. wydatki pozostaną na stałym poziomie lub wzrosną. Do 2025 r. skumulowane wydatki mogą osiągnąć 1,75 biliona dolarów. O wszystkich ekonomicznych skutkach cyberataków rozmawialiśmy z Noamem Markfieldem, prezesem Global Sales Infognito, firmy z siedzibą w Tel Awiwie, która opracowuje rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa danych i anonimizacji systemów korporacyjnych.

Również w programie:

– Polska przedstawi ofertę Ukrainie. Ponad 500 polskich firm chce odbudować ten kraj.

Wśród innych tematów, którymi się przyjrzeliśmy, były:

– „Raj dla imigrantów” – tak do niedawna definiowano Niemcy. Pomogła oczywiście polityka otwartych drzwi Angeli Merkel, która zdecydowała się przyjąć uchodźców z Syrii. Niemcy okrzyknięto najlepszym krajem na świecie do życia. Ale ostatnio wskaźniki imigracji gwałtownie spadły.

– tylko 200 metrów szerokości, ale 170 kilometrów długości i 500 metrów nad poziomem morza. Bez dróg, bez samochodów, bez emisji, The Line City będzie zasilane w 100 procentach energią odnawialną, a 95 procent ziemi będzie chronione dla przyrody. Zdrowie i dobre samopoczucie ludzi będą miały pierwszeństwo przed transportem i infrastrukturą, w przeciwieństwie do tradycyjnych miast.

Amerykańska firma AES Corp (AES.N) planuje budowę dużej morskiej farmy wiatrowej w Wietnamie. Farma wiatrowa, której koszt szacuje się na 13 miliardów dolarów i ma łączną moc 4000 megawatów, zostanie zbudowana w centralnej prowincji Binh Thuan.

READ  Huawei zamierza dostarczać technologię do kompleksu energetycznego w Polsce

źródło: