Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Piwo, a nie wojna: aktualne przesłanie polskiego pilota

Piwo, a nie wojna: aktualne przesłanie polskiego pilota

Zrób piwo, nie wojnę. Tak brzmiała prosta wiadomość, którą napisał polski pilot, który w ten weekend przyleciał z Poznania. Pilot Tecnam P2008 JC spędził prawie cztery godziny w powietrzu i dwie godziny i 20 minut na maszynie do nieba.

Zrób piwo, a nie trasę wojennąPonieważ nadajniki-odbiorniki ADS-B stały się standardem w większości części świata, a tory lotu można było oglądać w czasie rzeczywistym, piloci wzbili się w przestworza, aby rysować lub pisać różne rzeczy. Najczęściej spotykane są serduszka i choinki, ale powszechne są również wiadomości pisemne. W mniejszych samolotach, takich jak ten, piloci często budują godziny lotu, aby zdobyć nowe certyfikaty lub zdobyć biegłość w określonym rodzaju latania. Zamiast latać w kółko lub przemierzać kraj, pilot może doskonalić swoje umiejętności i napisać wiadomość na niebie.

SP-SMC, Tecnam P2008JC MkII używany przez pilota do pisania listu.
SP-SMC, Tecnam P2008JC MkII używany przez pilota do pisania listu.

Piloci zazwyczaj wstępnie programują swoją trasę za pomocą cyfrowych narzędzi do planowania lotu, które pozwalają im śledzić trasę i tworzyć punkty trasy dla swojego lotu. W zależności od samolotu plan lotu zostanie wprowadzony do komputera pokładowego i oblatany na autopilocie lub samolotem ręcznie.

Jakie są twoje ulubione dzieła sztuki nieba? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

READ  Sekretna magia Dolnego Śląska