Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pisarz mówi, że Valve musi wkrótce stworzyć Portal 3

Pisarz mówi, że Valve musi wkrótce stworzyć Portal 3

Współautor portalu, Erik Wolpaw, wezwał Valve do niedługiego wprowadzenia do produkcji trzeciej gry — zanim oryginalny zespół deweloperski stanie się zbyt duży, aby wrócić.

„Nie staję się młodszy”, powiedział Woolbaugh. Kiwi Talkz (Dzięki, Kotaku). „Dotarliśmy do punktu, w którym myślenie jest szalone [the original development team is] Jest dosłownie za duży, aby pracować nad Gate 3, więc musimy to zrobić”.

Niestety, Wolpaw przyznał, że firma Valve skupiła dużą część swoich pracowników na Portalu 3 — zwłaszcza, gdy firma miała Steam do drukowania pieniędzy i niezwykle udanego Counter-Strike: Global Offensive.

„Problem jest z 300 pracownikami… nie znam dokładnych szczegółów [between] Strona produkcyjna kontra komercyjna strona Steam kontra strona prawna… jest duży koszt alternatywny, aby wziąć 75 osób i spróbować stworzyć grę – powiedział Wolpaw.

„O ile Valve często wydaje się być tylko grupą ludzi siedzących wokół, popijających gin z tonikiem, wszyscy pracują”.

„[Is Portal 3] Zamierzasz zarabiać na Counter-Strike GO? Chyba nie – kontynuował Wolpaw. Ale… nie każda gra prawdopodobnie musi zarabiać na Counter-Strike: GO. Gabe, jeśli słuchasz…”

Oryginalny portal pojawił się 15 lat temu, w 2007 roku, i stał się natychmiastowym klasykiem do rozwiązywania zagadek mózgowych z perspektywy pierwszej osoby. Doceniona przez krytyków kontynuacja Portalu, w której dodano robota Stephena Merchanta Wheatleya i współpracę w ramach kampanii, pojawiła się w 2011 roku. Pomimo wielu spin-offów, dekada minęła bez trzeciego wpisu.

Wolpaw jest obecnie niezależnym pisarzem, chociaż powrócił do pracy nad projektami związanymi z Valve, takimi jak Half-Life Alyx i Aperture Desk Job. Jeśli chodzi o Bramkę 3, Woolbaugh powiedział, że zgłosi się na ochotnika do pracy nad nią „za sekundę”.