Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pionierski projekt Share Space ma na celu przekształcenie dróg wiejskich w bardziej atrakcyjne ścieżki do aktywnego podróżowania

Pionierski projekt Share Space ma na celu przekształcenie dróg wiejskich w bardziej atrakcyjne ścieżki do aktywnego podróżowania

Program pilotażowy ma na celu przekształcenie małych wiejskich dróg wiejskich w ścieżki bardziej atrakcyjne dla wszystkich typów użytkowników.

Program pilotażowy „Share Space – Country Walks and Cycling Trails” śledzi wyraźny wzrost zapotrzebowania na przestrzeń do spacerów i jazdy na rowerze w bezpiecznym i komfortowym środowisku w następstwie pandemii COVID.

Jego celem jest przekształcenie małych wiejskich dróg wiejskich w ścieżki bardziej atrakcyjne dla wszystkich typów użytkowników.

Aberdeenshire posiada rozległą sieć dróg wiejskich, na których natężenie ruchu i prędkości są wystarczająco niskie, aby umożliwić promowanie tych dróg, uatrakcyjniając ruch rowerowy i pieszy.

Kilka lokalnych badań już zidentyfikowało trasy odpowiednie dla programu pilotażowego, w tym „pętlę” zapory Polinar w Inverurie, Woodhead of Fyvie do Gight oraz Ythan Trail i Fernie Brae Road w Cornhill, Banff.

W przeciwieństwie do innych projektów aktywnego podróżowania w Aberdeenshire, projekt ten koncentruje się na „drodze”, a zatem nie oddziela osób korzystających z aktywnych środków podróżowania od ruchu zmotoryzowanego.

Dodając specjalne oznakowanie wzdłuż tych dróg i nie wymagając żadnych środków uspokajania ruchu, zespół projektowy oczekuje zwiększenia świadomości i zmniejszenia prędkości pojazdów silnikowych. Znaki zostały starannie zaprojektowane, aby zapewnić kierowcom oczekiwanie pieszych, rowerzystów i jazdy konnej.

Ewan Wallace, dyrektor ds. środowiska i zrównoważonego rozwoju w Aberdeenshire Council, powiedział: „Przekształcenie sieci dróg wiejskich Aberdeenshire w trasy przyjemniejsze dla aktywnych podróżników znacznie poprawi jakość życia społeczności.

„Projekt Share Space powinien również odnosić się do innych projektów już opracowywanych na tych obszarach, o podobnych aspiracjach i celach, i pozwoli na lepsze połączenia z publicznymi ścieżkami oraz lepszy dostęp między pobliskimi wioskami i obiektami”.

READ  Odkrycie ogromnego oceanu pod skorupą ziemską, który zawiera więcej wody niż powierzchnia