Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwszym najemcą jest Gdynia City Logistics

Pierwszym najemcą jest Gdynia City Logistics

Gdynia City Logistics, miejski kompleks magazynowo-biurowy przy ul. Północnej w Gdyni ma pierwszego najemcę – firmę Cosentino, światowego producenta powierzchni dla świata architektury i designu, która podpisała umowę najmu aplikacji. 3000 metrów kwadratowych.

Magazyn, wybudowany przez Torus Logistics we współpracy z BTV, powstaje na terenie poprzemysłowym, który zostanie przekształcony w magazyn o łącznej powierzchni 22 100 mkw., w tym 1300 mkw. powierzchni biurowej. Centra Cosentino łączą w sobie funkcje magazynu, sieci sprzedaży i showroomu, zapewniając nowe miejsce spotkań partnerów i klientów. W Polsce działają już trzy kolejne placówki: w Dąbrówce k. Poznania, w Parzniewie k. Warszawy oraz w Mysłowicach k. Katowic. W transakcji pośredniczył Colliers.

Magazyn powstaje 5 km od portu w Gdyni i 9 km od centrum miasta. Inwestycja zostanie wyposażona w rozwiązania przyjazne dla środowiska, takie jak panele fotowoltaiczne i pompy ciepła, a także świetliki i oświetlenie LED. W ramach inwestycji powstaną także wiaty rowerowe, plenerowa strefa relaksu z siłownią, ładowarki do pojazdów elektrycznych, łąki kwietne, domki dla owadów i ule. Torus pragnie, aby centrum uzyskało certyfikat BREEAM z oceną „doskonałą”. Oddanie budynku, którego generalnym wykonawcą jest Pekabex, planowane jest na początek trzeciego kwartału 2024 roku.

READ  Cotygodniowe podsumowanie fuzji i przejęć energii odnawialnej (8-12 listopada)