Economy

Pierwszy wegański targ w Rochdale pojawi się w ten weekend

W ten weekend zbliża się pierwszy wegański targ w Rochdale.

Targ botaniczny w Rochdale Riverside zostanie pokazany w sobotę (24 lipca) od 10:30 do 16:00.

Organizatorem wydarzenia jest Vegan Market, który od czasu swojej premiery w 2016 roku odwiedził 40 różnych lokalizacji w Wielkiej Brytanii.

„Wspaniale jest widzieć, że rynek wegański zbliża się do Rochdale Town Center” – powiedział Paul Ambrose, dyrektor Business Improvement District w Rochdale BID.

„Vigan Market ma doskonałą reputację i cieszę się, że mogę pomóc im przenieść je do centrum miasta, które wciąż się zmienia.

„Jestem pewien, że rynek odniesie sukces i pomoże przyciągnąć ruch i wydatki do centrum miasta”.

W wydarzeniu znajdzie się około 30 stoisk, w tym szeroki wybór wegańskich fast foodów, zdrowej żywności, żywności rzemieślniczej, słodkich wypieków, ręcznie robionych serów, ręcznie robionych kosmetyków, etycznej odzieży i biżuterii, sztuki i rzemiosła, a także stoiska wolne od plastiku i charytatywne .

Może to obejmować wegańskie kiełbaski, bezplastikowe okłady do żywności, aromatyzowane orzechy, ciasteczka, wegańskie sery oraz ekologiczny lakier do paznokci i makijaż.

Rachel Byrne, dyrektor centrum, Rochdale Riverside: „Skorzystałam z okazji, aby ułatwić rynek produktów roślinnych i podziękować Business Improvement District za to, że tak się stało.

„Reakcja na zapowiedź rynku była naprawdę pozytywna i jestem pewien, że ta nowa oferta będzie wielkim hitem”.

Lewis Beresford, założyciel VMCO, powiedział: „Jesteśmy bardzo podekscytowani przyjazdem do Rochdale.

„Ciężko pracujemy, aby znaleźć wiodących producentów wegańskich w kraju, od ulicznych sprzedawców żywności i piekarzy po etycznych producentów odzieży i kosmetyków.

„Współpracujemy również z wieloma lokalnymi firmami i nie możemy się doczekać, aby dać wszystkim tym niesamowitym producentom platformę, na którą zasługują, i przekazać ją wspaniałym mieszkańcom Rochdale!”

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment