Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwszy piekarz zostaje wyeliminowany wraz z powrotem Bake Off

Były dyrektor organizacji charytatywnej Will jest pierwszym uczestnikiem, który dostał but z nowej serii The Great British Bake Off, w której nowa grupa piekarzy-amatorów jest przesłuchiwana na Cake Week.

W inauguracyjnym odcinku programu Channel 4 we wtorek wieczorem wzięło udział 12 uczestników, których zadaniem było upieczenie 12 mini bułek do kanapek, klasyka z czerwonego aksamitu, a także inspirowane domem narzędzie do prezentacji.

Will, 45 lat z Londynu, jako pierwszy zrezygnował z serialu po tym, jak nie udało się przekonać sędziów Paula Hollywood i Bro Leitha, by podpisali go na placach piernika, karmelu i ostatniego chleba, które odtworzyły jego dawne mieszkanie w północnym Londynie.

Po odejściu powiedział: „Ktoś musi iść pierwszy i jestem oczywiście rozczarowany, ale dumny, że mi się udało.

Baker Will jako pierwszy opuścił namiot Bake Off

„Poznałem niesamowitą grupę ludzi i mam doświadczenie, o którym zdecydowanie mogę porozmawiać i podzielić się. Jestem z tego dumny”.

Podczas gdy 34-letni Janusz z Brighton jako pierwszy zdobył prestiżowy tytuł piekarza po tym, jak zaimponował jurorom swoimi miniaturowymi ciastami inspirowanymi Polską, bogato udekorowanym stołem w mieszkaniu jego matki i kolorowym gankiem z kwiatami.

Po wygranej powiedział, że jego nazwa Cake Week oznaczało dla niego „wszystko”.

Zawodnicy mieli najpierw za zadanie zrobić 12 identycznych mini ciastek, z dowolnie wybranym biszkoptem, smakiem i nadzieniem, w ciągu dwóch godzin.

Leith przyznał, że brzmiało to jak „bardzo proste wyzwanie”, ale powiedział, że to, czego szukali, to „odrobina oryginalności”.

Osobisty asystent Janusza zainspirował się swoim polskim dziedzictwem do swojego chleba, który łączył wódkę pistacjową i wiśniową, aby zrobić własny chlebek wuzetka.

Leith powiedziała, że ​​bycie „lekkim i lekkim” jest dla niej „idealne”, podczas gdy Hollywood czuło, że ma w tym dużo alkoholowego posmaku.

Urodzony w Angoli Sandro, lat 30, który pracuje jako niania w Londynie, również podziwiał ciastka czekoladowe w stylu doniczek — które Hollywood określiło jako „bogate i zabawne”.

READ  Za maską - Wiadomości filmowe | Film- News.co.uk

Jednak Will napotkał kilka problemów, ponieważ zapomniał włączyć minutnik w piekarniku i podzielić krem, co zmusiło go do zrobienia tego od nowa.

Leith opisał później kwadraty imbirowo-karmelowe jako „trochę rozczarowujące”, a Hollywood uznało je za „ładne” bez posmaku bohatera.

Podczas wycieczki po sztuce, Hollywood poinstruował ich, aby w ciągu dwóch godzin upieli sześciopoziomowy czerwony aksamitny tort, który określił go jako „klasyczny”, ale przypomniał im, aby skupili się na biszkoptach i używali barwników spożywczych.

Syabira, zaangażowana w badania sercowo-naczyniowe, zajęła pierwsze miejsce w wyzwaniu, które zostało ocenione jako ślepa, a Hollywood po prostu określiło jej chleb jako „wspaniały”.

32-letni piekarz, który przeniósł się z Malezji do Londynu, po otrzymaniu pochwały rozczulił się i powiedział „moje serce po prostu się rozpływa”.

Podczas gdy James, 25-letni naukowiec nuklearny z Cumbrii, zajął 12. miejsce, a Leith wyjaśnił, że „nie bardzo podoba im się dekoracja” jego ciasta i że „w środku nie było wystarczającej ilości śmietany”.

Ostatnim wyzwaniem dla showstopperów było stworzenie trójwymiarowej repliki domu, w którym mieszkali, co oznaczało, że coś wyjątkowego dla nich zniknęło w ciągu czterech godzin.

Odtworzył swoje dawne mieszkanie w północnym Londynie z naprzemiennie czekoladowych i pomarańczowych gąbek, ale nie zrobiło to wrażenia na sędziach.

Hollywood przyznał, że rozgotował każdą warstwę, dodając: „Myślę, że czekolada mogłaby być mocniejsza, lubię pomarańczę, ale chodzi o chleb”.

23-letnia studentka studiów magisterskich Rips z hrabstwa Antrim również znalazła się na ryzyko dyskwalifikacji po tym, jak nie zdobyła odpowiednich smaków w swoim charakterystycznym chlebie, a Hollywood nazywało jej technologię „calaji”.

Jednak przywiozła rzeczy z powrotem do swojego irlandzkiego wiejskiego domu ze smakami w stylu pina colady i posypane rumem kokosowym, aby zobrazować klasyczny irlandzki deszcz.

Hollywood zauważyło, że było rozgotowane, ale ogólnie stwierdziło, że „wygląda świetnie” i „smaki wyszły pięknie”.

READ  Netflix The Innocent & More Harlan Coben

Program Channel 4 rozpoczął się infografiką o Gwiezdnych Wojnach, w której gospodarz Noel Fielding wcielił się w rolę „Princess Layer Cake” z bajglami na uszach, aby naśladować fryzurę księżniczki Lei w kosmos, a inny gospodarz Matt Lucas zagrał „Luke’a Piewalkera”.

Leith wcielił się w rolę Chewbaccy ubranego w futrzany kostium, podczas gdy Hollywood wcielił się w nikczemną postać Dartha Vadera.

W tej scenie Fielding przedstawił kawałek swojej gąbki owocowej, który był podawany przez robota R2-D2, na co Lucas żartobliwie odpowiedział: „Sądzę, że zjesz to ciasto sam”.

Popularny program piekarniczy powraca w Welford Park w Berkshire po dwóch latach zdjęć w Down Hall w Hatfield Heath w hrabstwie Essex.

Great British Bake Off odbywa się w każdy wtorek o 20:00 na kanale 4.