Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwszy kabel USB-C o mocy 240 W właśnie się zepsuł

Pierwszy kabel USB-C o mocy 240 W właśnie się zepsuł

Minął prawie rok, odkąd ci powiedzieliśmy Jak kable nowej generacji USB-C podwoją moc, którą mogą przenieść do 240 W?, co wystarczy, aby porzucić zastrzeżoną blokadę zasilania wszystkich oprócz najlepszych laptopów do gier. Teraz widzimy pierwsze oznaki życia: pierwsze kable USB-C 2.1 Ty masz złamany zasięg Z mocą do 240 W i do 40 Gb/s danych. Pochodzą od holenderskiego producenta Club3D (przez Urządzenia Toma) Nie sprzedaje kabli na swojej stronie internetowej i wydaje się, że nie są jeszcze dostępne w sklepach detalicznych.

Nie oznacza to oczywiście, że chcesz go jeszcze kupić! Nie ma jeszcze żadnych gadżetów zaprojektowanych do zasilania 240 W USB-C, nie ma też żadnych ładowarek USB-C o mocy 240 W, więc te kable nie dadzą ci nic nowego, dopóki problem z kurczakiem i jajkiem nie zostanie rozwiązany.

Ale to nie jedyne zastrzeżenie, o którym powinieneś wiedzieć. Tak jak się obawialiśmy we wrześniu ubiegłego roku Kiedy Forum Implementatorów USB opublikowało wytyczne dotyczące marki USB-C 2.1Wygląda jednak na to, że producenci wciąż mogą dowolnie mieszać i dopasowywać możliwości, jakie faktycznie uzyskają dzięki kablowi.

Club3D ma nie tylko 1-metrowy kabel z wideo 8K/60, 40Gbps danych i 240W mocy, ale także ma 2-metrowy kabel z tylko połową szybkości transmisji danych. I – zrozumcie – jest trzeci, dwumetrowy kabel, który przenosi tylko 480 Mbitów frywolnych danych. (Ten facet utknął przy prędkościach USB 2.0 z jakiegoś powodu.)

Na szczęście wygląda na to, że te kable będą wyraźnie oznakowane, abyś wiedział, jakie faktycznie mają możliwości – dziękuję USB-IF za etykiety! Mam nadzieję, że inni producenci kabli pójdą w ich ślady. I dobrze wiedzieć, że kabel 240 W może rozciągać się do co najmniej sześciu i pół stopy, chociaż mamy nadzieję, że zobaczymy również dłuższe kable. Podczas gdy 240 W może wydawać się dużą ilością watów, typowe domowe gniazdko prądu zmiennego może zgasić tysiące.

READ  Yu-Gi-Oh! Master Duel to jedna z najpopularniejszych gier na Steam