Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwsze pojawienie się czytnika wiadomości generowanego przez sztuczną inteligencję w Kuwejcie | Wiadomości z nauki i technologii

Wygenerowana komputerowo blondynka o imieniu Fidaa pojawiła się na koncie Kuwait News na Twitterze w weekend.


Wtorek, 11 kwietnia 2023 09:43, Wielka Brytania

Media w Kuwejcie zaprezentowały czytnik wiadomości stworzony przez sztuczną inteligencję.

Akhbar Al-Kuwait zamieścił w weekend na swoim koncie na Twitterze klip wideo, na którym widać skomputeryzowaną prezenterkę, która przedstawia się jako „Fidaa”.

the Amnesty International Klip wideo przedstawiał blondynkę ubraną w czarną kurtkę i białą koszulę.

Po arabsku powiedziała: „Jestem Fidaa, pierwsza prezenterka programu w Kuwejcie, która pracuje ze sztuczną inteligencją w Kuwait News. Jakie wiadomości wolisz? Posłuchajmy twojej opinii”.

Witryna jest powiązana z Kuwait Times, który powstał w 1961 roku jako pierwszy anglojęzyczny dziennik w regionie Zatoki Perskiej.

Abdullah Buftin, zastępca redaktora naczelnego obu zarządów, powiedział, że posunięcie to jest testem zdolności AI do dostarczania „nowych i innowacyjnych treści”, donosi AFP.

Powiedział, że w przyszłości Fidaa może przyjąć dialekt kuwejcki i prezentować biuletyny informacyjne na koncie serwisu na Twitterze.

Wyjaśniając wybór nazwy, pan Beftin powiedział, że Fida to „stara dobrze znana kuwejcka nazwa, która odnosi się do srebra, metalu”.

„Zawsze wyobrażaliśmy sobie roboty jako srebrne i metaliczne, więc połączyliśmy te dwa elementy” – dodał.

Czytaj więcej:
Czy sztuczna inteligencja staje się zbyt inteligentna?
ChatGPT jest zakazany we Włoszech

Wzywa do wstrzymania badań nad sztuczną inteligencją

Według pana Beftina, blond włosy i jasne oczy prezentera odzwierciedlają różnorodność ludności Kuwejtu, zarówno Kuwejtczyków, jak i emigrantów.

„Fada ​​reprezentuje wszystkich” – dodał.

READ  Bojkot Zimowych Igrzysk Olimpijskich: Chiny twierdzą, że Wielka Brytania, USA i Australia zapłacą za dyplomatyczny bojkot Zimowych Igrzysk Olimpijskich