Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwsza grupa wojsk amerykańskich ląduje w Polsce w odpowiedzi na kryzys na Ukrainie: RaportyANI |
Zaktualizowano:
05 lut 2022 18:47 IST

Warszawa [Poland]5 lutego (ANI / Sputnik): Pierwsza grupa amerykańskich żołnierzy z 82 Dywizji Powietrznodesantowej przybyła do Polski w sobotę po ogłoszeniu przez sekretarza prasowego Pentagonu Johna Kirby’ego o wysłaniu do kraju 1700 dodatkowych żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych, podały polskie media .
W środę Kirby powiedział, że USA tymczasowo rozmieszczą dodatkowe siły w Europie w związku z eskalacją napięć z Rosją. Rozmieszczenie obejmuje 1700 żołnierzy, którzy mają zostać wysłani do Polski, a 1000 personelu amerykańskiego z Niemiec zostanie przeniesionych do Rumunii, a kolejne 8500 żołnierzy „pozostanie gotowych do ruchu, jeśli zostaną wezwane do sił reagowania NATO” – powiedział Kirby.

Siły amerykańskie, które będą stacjonować w Polsce, wylądowały na lotnisku Jasionka pod Rzeszowem – podała agencja PAP.
Polska przyjęła w piątek amerykański zespół frontowy, który miał przygotować się do przybycia wojsk oraz zapewnić wsparcie materialne i techniczne.
Rosja zaprzecza oskarżeniom Zachodu i Kijowa o rzekome przygotowania do inwazji na Ukrainę i powtarza, że ​​nie ma planów zaatakowania żadnego kraju. Moskwa postrzega podobne zarzuty jako pretekst dla NATO do rozmieszczenia większej ilości sprzętu wojskowego w pobliżu rosyjskich granic. (ANI / Sputnik)

READ  Niemcy wycofują z Polski jednostki obrony powietrznej Patriot - 2023-11-08