Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwsza dziesiątka Świątka trafia na 13;  Garcia pokonuje Coco Gauffa |  Sporty

Pierwsza dziesiątka Świątka trafia na 13; Garcia pokonuje Coco Gauffa | Sporty

Fort Worth, Teksas (AP) – Nr 1 w rankingu Iga Świątek Przez cały sezon radziła sobie dobrze z prawie każdym przeciwnikiem, więc nie powinno dziwić, że była idealna, gdy od początku stycznia mierzyła się z najlepszymi z najlepszych.

Świątek przedłużyła passę zwycięskich rywalek z pierwszej dziesiątki do 13 – najdłuższej passy w jednym sezonie od 15 lat – i po raz pierwszy otworzyła swój show. Finały WTA o tytuł z wygraną 6-2, 6-3 nad Darią Kasatkiną w meczu ćwierćfinałowym we wtorek wieczorem.

Świątek zapewnił sobie pozycję dominującej siły W tenisie kobiecym zdobyła dwa tytuły Wielkiego Szlema i osiem tytułów mistrzowskich w 2022 roku. Jej rekord w meczach 65-8 również prowadzi w trasie. Obejmuje to wynik 5-0 przeciwko Kasatkinie w tym roku.

„Czasami, przeciwko takim graczom, jest trochę wątpliwości” – powiedziała Świątek, która spróbuje zająć 14 miejsce z rzędu przeciwko top 10 rywalkom, gdy pokona szóste miejsce Caroline Garcia, 6-4, 6-3 zwycięzca Więcej 18-letnia Amerykanka Coco Gauff.

„Ale dobrze jest pamiętać o moich mocnych stronach i trochę na tym buduję i pamiętam, że wiele się nauczyłem przez cały ten sezon” – powiedział Świątek, który w zwycięskim meczu z Kasatkiną miał przewagę 24:5. „Mogę wykorzystać to doświadczenie i nie ma powodu, dla którego miałbym grać gorzej niż ćwiczyć”.

Na starcie było to już prawie koniec, gdy Świątek pognał do przewagi 3-0. Szybko zaadaptowała się do wewnętrznego twardego kortu na Dickies Arena i powiedziała, że ​​ten start „dał mi pewności siebie na resztę meczu”.

„Margines był dość duży” na początku każdego seta, powiedział Kasatkina, który wygrał 0 za 3 w przypadku szans na przełamanie.

– Wiedziałem, że trudno będzie zrównoważyć agresywność i nie popełnianie zbyt wielu błędów, bo to może zresetować rajdy – powiedział Świątek. „Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ na początku mogłem działać proaktywnie, ale z drugiej strony byłem naprawdę silny”.

READ  Raporty: Brexit eliminuje szansę dla fabryki BYD UK EV

To 13-1 w porównaniu z 10 najlepszymi członkami w tym roku, z jedną stratą do zera. 1 Ash Party 8 stycznia.

Odejście Barty’ego w wieku 25 lat w marcu pozwoliło Świątkowi awansować na szczyty rankingów.

4. Gauff, wicemistrz Świątka na French Open w czerwcu, zmierzy się teraz z ósmym rozstawionym Kasatkiną, która dotarła do półfinału Wielkiego Szlema w Paryżu, zanim przegrała z – tak, zgadliście – Świątkiem.

Rok temu w WTA Finals Świątek zadebiutowała w finale sezonu zakończyła swoją pierwszą ósemkę po fazie grupowej. Garcia również dostała się do tego wydarzenia tylko raz: odpadła w półfinale w 2017 roku.

„Ostatnie dwa lata były bardzo trudne” – powiedział 29-letni Garcia, najstarszy zawodnik na boisku w Fort Worth. „Jestem naprawdę szczęśliwy, że wróciłem. Pięć lat to długi okres w karierze, ale starasz się zarządzać najlepiej jak potrafisz.”

Świątek, 21-latka z Polski, zdobyła w tym sezonie tyle samo tytułów, co siedem pozostałych kobiet razem wziętych.

Nie oznacza to, że myśli tylko o kolekcjonowaniu sprzętu.

Często ćwiczy fantazjowanie przed wyjściem do sądu, chociaż powiedziała, że ​​nie zrobiła tego we wtorek przed konfrontacją z Kasatkiną.

„Nie jestem typem, który fantazjuje o sobie z miseczkami. Nie sądzę, żeby to nigdzie prowadziło” – powiedział Świątek. „Zazwyczaj chodzi o technikę i idealne ustawienie”.

Była wdzięczna kibicom wymachującym polską flagą lub noszącym biało-czerwone barwy kraju, ale zauważyła też, że na stadionie były tysiące pustych miejsc, mówiąc w swoim wywiadzie na stadionie: „Mam nadzieję, że wkrótce zobaczę pełny obraz .

___

Tenis AP: https://apnews.com/hub/tenis A https://twitter.com/AP_Sports

Prawa autorskie 2022 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przerabiany ani redystrybuowany bez pozwolenia.