Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwsza Dama uhonorowała młodych Polaków za promowanie Polski za granicą – dział anglojęzyczny

Pierwsza Dama uhonorowała młodych Polaków za promowanie Polski za granicą – dział anglojęzyczny

Agata Kornhauser Duda Nagrody dla Młodego Promotora Roku 2023 w Polsce zostaną wręczone podczas ceremonii, która odbędzie się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim, poinformowała oficjalna polska agencja informacyjna.

Zwracając się do zgromadzonych, pierwsza dama powiedziała, że ​​osiągnięcia młodych Polaków pomagają budować krajowi „sławę i prestiż na arenie międzynarodowej”.

Najlepsi ambasadorowie Polski

Dodała: „Taka jest idea Konkursu Młodych Promotorów dla Polski. Trudno o lepszych ambasadorów dla naszego kraju niż ci młodzi, utalentowani, zdolni i ambitni ludzie, pełni energii i determinacji, ale też kreatywności – ludzie, którzy odważnie patrzą w przyszłość.

Pierwsza Dama powiedziała również: „Jesteśmy bardzo dumni z tego, że pozytywny wizerunek naszego kraju kształtują ludzie, którzy mimo młodego wieku odnieśli już ogromny sukces, dokonując rzeczy wspaniałych, cudownych, pięknych”.

Kornhauser-Duda powiedział laureatom: „Niech wasze dokonania i dokonania zawsze będą powodem do osobistej dumy i satysfakcji, inspiracją dla rówieśników i dawką światu powody do szacunku i podziwu dla Polski i Polaków”.

Pierwsza dama pogratulowała wszystkim, którzy otrzymali nominację do Nagrody Młodego Promotora 2023 w Polsce – poinformowali urzędnicy.

„Niech się spełnią wszystkie twoje plany i marzenia” – powiedziała. „Nie mam wątpliwości, że zostaniecie wspaniałymi ambasadorami naszego kraju na całym świecie”.

READ  Messi i Argentyna zakwalifikowali się do mundialu i pokonali Polskę 2:0

Kornhauser Duda wręczył polskie nagrody 2023 w dziedzinie nauki, kultury i sportu – podała PAP.

KPRP/Grzegorz Jakubowski

Laureaci Nagrody Młodego Promotora 2023 w Polsce

Statuetka w kategorii nauka trafiła do 29-letniego naukowca Piotra Kwazika za pracę w dziedzinie biologicznego, akustycznego i elektrycznego przetwarzania sygnałów, a także w zakresie lokalizacji źródeł zmian napięcia w sieciach elektroenergetycznych wg. do urzędników.


X KPRP/Grzegorz Jakubowski


Tymczasem 26-letnia skrzypaczka Zuzanna Budzyńska otrzymała Nagrodę Młodego Promotora Polski 2023 za pomoc w promocji polskiej kultury, zwłaszcza za swoją najnowszą płytę Bolończykwe współpracy z pianistą Szymonem Ogryzkiem prawykonał „siedem najpiękniejszych polskich utworów na skrzypce i fortepian” – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

A statuetka w kategorii Sport trafiła do 26-letniej zawodniczki Katarzyna Zdzibaoktóry zdobył dwa srebrne medale na mistrzostwach świata i srebrny medal Europy dla Polski.


X KPRP/Grzegorz Jakubowski


Filipińska Agencja Informacyjna poinformowała, że ​​nagroda specjalna trafiła do 18-letniego Alexandra Zarubisky’ego za udział w prestiżowych międzynarodowych programach badawczych w obszarach takich jak neuronauka, kognitywistyka i sztuczna inteligencja.

(m/g)

Źródło: PAP, prezydent.pl