Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwsi żołnierze USA na stałe przybyli do Polski |  Artykuł

Pierwsi żołnierze USA na stałe przybyli do Polski | ArtykułPierwsi Żołnierze Korpusu, którzy dokonali stałego przeniesienia do Poznania w Polsce, sierż. Walter Malecki, lewy, i US Army Reserve Sgt. Kyle Stewart pierwszej klasy, z prawej, pozuje przed szyldem Camp Kosciuszko. V Korpus, Fort Knox, Kentucky i Poznań, Polska, rozmieszczą swoje wysunięte zespoły na stałą, roczną wycieczkę bez opieki do Obozu Kościuszki w ramach ogłoszenia prezydenta Bidena z lipca 2022 r. o stałej obecności wojsk amerykańskich. W Polsce. (Zdjęcie US Army autorstwa Spc. Devin Clegan)
(Źródło zdjęcia: Spc. Devin Klecan)

Zobacz oryginał

POZNAŃ, Polska – V Korpus Armii Stanów Zjednoczonych osiągnął kolejny ważny kamień milowy, kładąc podwaliny pod przyszłych żołnierzy, którzy na stałe zmienią swoje stanowisko służbowe, aby stać się najnowszymi członkami Korpusu Zwycięstwa w Obozie Kościuszki w Polsce. V Korpus dał Żołnierzom możliwość przeprowadzenia stałego przejścia w obozie, znanego jako PCS, w celu zademonstrowania większej gotowości i zaangażowania wobec sojuszników i partnerów NATO.

Przedni element korpusu otrzymał niedawno swojego pierwszego żołnierza PCS, sierż. Walter Malecki, specjalista ds. współpracy obronnej, był wcześniej studentem Defence Language Institute w Monterey w Kalifornii.

Ważną rolę w zwiększeniu i zapewnieniu gotowości operacyjnej odgrywa stała obecność żołnierzy V Korpusu w Polsce.

„[Malecki] Ani innego żołnierza zmieniającego stanowisko służbowe” – powiedział dowódca sierż. Główny. Krzysztof A. Prosser, starszy sierżant dowódcy V Korpusu. „Jest jednym z pierwszych, którzy zetknęli się z polską kulturą i są zaznajomieni z pracami Korpusu nad interoperacyjnością. Jego obecność tutaj jako weterana US Army wciąż wzmacnia nasze relacje z Polską.
Do Polski przybywają pierwsi żołnierze amerykańscy na stałe przydzieleniDowództwo sierż. Główny. Krzysztof A. Prosser, starszy sierżant dowódcy V Korpusu, po prawej, ściska dłoń sierż. luty 10 września 2022, Walter Malecki, pierwszy żołnierz, który dokonał stałego przejścia do Polski, znanego jako PCS, wkrótce po wylądowaniu na lotnisku w Poznaniu. V Korpus, z podwójną kwaterą główną w Fort Knox, wzmacnia swoje wysunięte szeregi poprzez stałe, roczne wycieczki bez opieki do Obozu Kościuszki w stanie Kentucky i Poznania w Polsce w ramach ogłoszenia prezydenta Bidena z lipca 2022 r. o stałej obecności wojsk amerykańskich w Polska. (Zdjęcie US Army autorstwa Spc. Devin Clegan)
(Źródło zdjęcia: Spc. Devin Klecan)

Zobacz oryginał

Nie tylko szeregi korpusu są wypełnione nowoprzybyłymi, takimi jak Maleki, ale także żołnierze rezerwy i straży pełniący czynne wsparcie operacyjne, znane jako ADOS. Żołnierze ADOS zapewniają cenne wsparcie dla aktywnych komponentów, uzupełniając siłę roboczą Korpusu i zapewniając zespołowi dodatkową wiedzę i doświadczenie.

Sierżant 1. klasy Kyle Stewart, żołnierz Rezerwy Armii Stanów Zjednoczonych do spraw cywilnych przydzielony do 490. kompanii kwatermistrzowskiej, 413. grupy wsparcia bojowego, 301. grupy wsparcia regionu, 316. ekspedycyjnego dowództwa ds. utrzymania, został niedawno przydzielony ze społeczności z Rochester w stanie Nowy Jork. Koordynator V Korpusu w obozie Kościuszki.

„W rezerwach trenujesz razem z Żołnierzami, którzy w życiu cywilnym pracują na różnych polach kariery. Ponadto rezerwiści są na ogół dobrzy w elastyczności i równowadze między życiem zawodowym a prywatnym” – powiedział Stewart, który służył w rezerwie armii przez 23 lata. „Moje tło [in logistics, customer service, operations and law enforcement] V Korpus odniesie korzyści podczas prowadzenia działań informacyjnych i starć. Mogę wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i zdolności jako mentor dla młodszych żołnierzy, aby pomóc im stać się bardziej zróżnicowanymi i poprawić ich umiejętności operacyjne.

Chociaż obaj żołnierze zostali wysłani do Polski, proces wydaje się inny w przypadku ADOS i czynnej służby.

W ramach procesu ADOS PCS Stewart został wysłany do CONUS Transition Center w Fort Bliss w Teksasie, aby upewnić się, że jest gotowy do oddelegowania za granicę. CRC zapewniła, że ​​Stewart została pomyślnie założona poprzez audyt systemów informacji prawnej, finansowej i medycznej, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich danych i informacji.

Według Malekiego proces PCS jest standardem dla większości komponentów wojskowych do czynnej służby. Proces ten polega na opuszczeniu poprzedniej jednostki i uzyskaniu informacji na temat nowego stanowiska służbowego.

Przed wyjazdem do Polski obaj żołnierze zostali poinstruowani o procesie szturmowym, czego mogą się spodziewać po przylocie, a także otrzymali pakiet powitalny na pokładzie od przedstawiciela V Korpusu.

„Biorąc pod uwagę, że utworzenie nowego korpusu to ogromne przedsięwzięcie, myślę, że Victory Corps wykonuje świetną robotę” – powiedział Maleki. „Wszystkie zespoły, z którymi współpracuję, są wypełnione niezwykle kompetentnymi i pracowitymi samoukami, którzy nieustannie demonstrują swoje umiejętności i wiedzę merytoryczną. 1. sierżant Alexander [V Corps Forward Company 1st Sgt.] i kpt. Mumford [V Corps Forward Company Commander] Dobra robota, aby położyć solidny fundament pod tego rodzaju środowisko; Są najlepszymi, jeśli nie najlepszymi, z jakimi miałem okazję pracować w mojej karierze.

Stewart powiedział podobne rzeczy o tym procesie. Według niego, Army Support Garrison Poland i V Korpus zapewniły Polsce wysokiej jakości narzędzia do udanego PCK.

„Ponieważ to duże miasto, informacje dały mi wyobrażenie o tym, jak daleko będę chodzić do pracy. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​witryny zwykle nie są zlokalizowane w środku miast” — wyjaśnił Stewart. Dało mi to spokój. To była naprawdę duża pomoc. Udało mi się również uzyskać Army Garrison Support Poland i pomogli mi znaleźć nieruchomości i strony internetowe dla domów.

Kiedy Żołnierz prowadzi PCS, to do niego należy znalezienie mieszkania w lokalnej gospodarce. Chociaż może się to wydawać zniechęcającym zadaniem, zwłaszcza dla żołnierzy nowych na europejskim teatrze działań, ASG Polska i V Korpus utrzymują rutynowe wytyczne dotyczące komunikacji i informacji dla przybywającego personelu.

„ASG wykonał dobrą robotę, zapewniając ludziom dostęp do wiarygodnych firm zajmujących się nieruchomościami” – powiedział Maleki. „Ogólnie rzecz biorąc, wykonali świetną robotę, dostarczając narzędzia najlepiej, jak potrafili”.

Doświadczony w Europie Maleki dostrzegł korzyści płynące z mieszkania w podmiejskich domach w mieście.
Do Polski przybywają pierwsi żołnierze amerykańscy na stałe przydzieleniSierżant 1 klasy Kyle Stewart, żołnierz Rezerwy Armii Stanów Zjednoczonych i jeden z pierwszych żołnierzy stacjonujących na stałe w Polsce, znany jako PCS, stoi w swoim mieszkaniu wkrótce po wprowadzeniu się jako najemca w Poznaniu, Polska, 7 lutego. , 2023. Z siedzibą w Fort Knox, Kentucky i Poznaniu, V Korpus wzmacnia swoje wysunięte siły stałymi, rocznymi wycieczkami bez opieki do Obozu Kościuszki w ramach ogłoszenia stałej obecności prezydenta Bidena z lipca 2022 r. Wojska amerykańskie w Polsce. (Zdjęcie US Army autorstwa Spc. Devin Clegan)
(Źródło zdjęcia: Spc. Devin Klecan)

Zobacz oryginał

„Apartamenty, które widziałem w tej okolicy, są czyste i nowoczesne” – powiedział Maleki. „Transport publiczny jest również w pobliżu, więc łatwo jest się poruszać.”

Maleki i Stewart przystosowują się do życia w Poznaniu. Jako gracze, którzy niedawno przybyli do miasta, istnieje wiele interesujących obszarów w mieście, które czekają na odkrycie.

„Moją ulubioną częścią miasta jest zwiedzanie starych budynków i podziwianie wyjątkowej architektury” – powiedział Stewart.

„Rozciąganie dolara amerykańskiego tutaj jest świetne” – powiedział Maleki. „Możesz wyjść i zjeść obiad w klasie ekonomicznej dużo taniej”.

W lipcu 2022 roku prezydent Joe Biden zapowiedział stałą obecność sił USA w Polsce. V Korpus, z dwiema kwaterami głównymi w Fort Knox w stanie Kentucky iw Poznaniu w Polsce, wzmacnia swoje przednie szeregi poprzez stałe, roczne wycieczki bez opieki. Wcześniej żołnierze przydzieleni do V Korpusu musieli odbywać dziewięciomiesięczne rotacje.

Żołnierze zainteresowani służbą w V Korpusie w Polsce mogą kontaktować się z Działem Zarządzania Siłą V Korpusu oraz uzyskać więcej informacji na stronie internetowej V Korpusu www.vcorps.army.mil.

READ  Jakość wody w stawach rekreacyjnych przyciąga w Polsce tłumy pojemnościowe