Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwsi piloci drużyn w barwach w Polsce | Aktualności

POWIDZ, Polska – Dziewięć miesięcy po przybyciu do Europy w celu rozliczenia Atlantyku, 1 Brygada Kawalerii Powietrznej przekazała władzę do 1 Skrzydła Myśliwskiego Dywizji Pancernej z Fortu Bliss, 12 września.

Ze strategicznymi implikacjami dla wschodniej flanki NATO po raz pierwszy rotacyjne dowództwo przewozów powietrznych będzie działać z Polski zamiast z Niemiec.

„Jesteśmy tutaj, ponieważ zgłosiliśmy się na ochotnika” – powiedział gen. dyw. John Mayer III, dowódca 1. Dywizji Piechoty, zwracając się do formacji obu dywizji. „Każdy z nas podniósł prawą rękę i złożył przysięgę poparcia i obrony Konstytucji Stanów Zjednoczonych przed wrogami zagranicznymi i krajowymi. Nasz kraj potrzebował nas stacjonować w Europie Wschodniej, aby chronić wolność, uspokoić naszych sojuszników i zapobiec agresji. Dlatego tu jesteśmy.

„Dziękuję za bycie częścią „Wielkiego Czerwonego” dla Żołnierzy Powietrznej Jaskini – kontynuował Meyer. „Dziękuję za służbę naszemu narodowi i obronę wolności. Praca z Tobą to zaszczyt.

„Do żołnierzy Żelaznych Orłów. Witamy w „Wielkim Czerwonym” i V Korpusie. Jesteśmy dumni, że możemy z Wami współpracować i nadal bronić wartości, które czynią nasz naród wielkim” – podsumował burmistrz.

Podczas rotacji Air Cave przeleciał ponad 12 500 godzin w 11 różnych krajach. Lotnicy First Team wykonali 17 awaryjnych misji MEDEVAC w warunkach rzeczywistych i zapewnili wielooperacyjne wsparcie powietrzne podczas czterech ćwiczeń NATO poziomu 1 i 3 poziomu 2, współpracując z innymi siłami wojskowymi USA oraz sojusznikami i partnerami w całej Europie.

„Przekazanie władzy między 1. Brygadą Kawalerii Powietrznej a Brygadą Żelaznego Orła oznacza zmianę jednostek, ale nie zmianę zobowiązania do wspierania naszych sojuszników i partnerów oraz odstraszania przeciwników, którzy chcą zaszkodzić naszym wspólnym partnerom. Wartości, – powiedział podczas ceremonii 1. dowódca ACB płk Timothy Jaeger.

Kabina 1AD będzie bazować na pomyślnym przeprojektowaniu Kabiny Powietrznej i wzmocni zdolność CAB RAF do wsparcia i szkolenia z jednostkami naziemnymi w 11 różnych krajach.

READ  Polska oferuje kowbojskie zastrzyki przypominające osobom z niską odpornością

„Dzisiaj ustanawiamy nowe dziedzictwo i tworzymy nowe partnerstwo ze społecznością Powitz w Polsce” – powiedział płk John Morris III, dowódca 1AD CAB. „Po raz pierwszy na tym terenie znajduje się Dowództwo Sił Powietrznych sił regionalnych.

„Dzisiejsze rozwinięcie naszych kolorów oznacza początek nowej i ekscytującej misji” – kontynuował Morris. „Służy jako silne przypomnienie naszego zaangażowania na rzecz Polski, większej wspólnoty europejskiej i sojuszu NATO”.

Duża część eskadry Air Cave została już przeniesiona do Fort Hood. 14 września w Cooper Field odbyła się ceremonia rozwinięcia barw jednostki, która oficjalnie zakończyła rozmieszczenie Air Cav.

„Żołnierze 1. Kawy Powietrznej, reprezentujecie innowacyjną i niezawodną siłę bojową, świadectwo nadzwyczajnych wysiłków jej oficerów, podoficerów i żołnierzy oraz bogatej historii 1. Dywizji Kawalerii i 1. Dywizji Piechoty”. powiedział Jager. „Wasze wspólne wkłady, przeszłe i przyszłe, są nieocenione we wspieraniu teatru przez EUCOM, w dalszym promowaniu pokoju i stabilności, uspokajaniu naszych sojuszników i partnerów oraz odstraszaniu naszych przeciwników”.