Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Piekło jest w drodze, inflacja ma osiągnąć 11%

Piekło jest w drodze, inflacja ma osiągnąć 11%

Codzienny Telegraf
skomentuj zdjęcie,

Kilka gazet pokazuje prognozy Banku Anglii, że inflacja może przekroczyć 11% jeszcze w tym roku. Główny artykuł „Daily Telegraph” poinformował, że bank dokonał rewizji swoich prognoz już po raz ósmy w roku i stanowi największe w historii naruszenie celu inflacyjnego na poziomie 2%.

skomentuj zdjęcie,

Surowy nagłówek w metrze brzmi: „11% piekła jest w drodze”, a gazeta mówi, że wyższa stopa procentowa oznacza „większe koszty utrzymania milionów”.

skomentuj zdjęcie,

Tymczasem minister mówi, że ministrowie wykluczyli obniżki stawek podatków osobistych do 2024 r., a kanclerz Rishi Sunak twierdzi, że wprowadzenie obniżek podatku dochodowego podniosłoby inflację. Gazeta zauważa, że ​​aktywiści powiedzieli, że wyższe stopy procentowe za 13 lat nie zmniejszą obciążenia rodzin.

skomentuj zdjęcie,

Nagłówek „Timesa” mówi, że w przyszłości będzie „ból”, ponieważ przypomina on komentarze ministra ds. rozliczeń Michaela Gove, który powiedział, że rząd nie może pomóc wszystkim w czasie kryzysu związanego z kosztami życia. Cytowano jednego anonimowego ministra, który pytał, dlaczego Bank Anglii podniósł stopy procentowe tylko o ćwierć punktu procentowego, podczas gdy Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych potroiła je.

skomentuj zdjęcie,

„Teraz przygotuj się na ból wielkiego kryzysu” – to nagłówek w szkockim Daily Mail, w którym zauważa się, że Gove najwyraźniej wezwał bank do podniesienia stóp procentowych powyżej 1,25%, mówiąc, że powinien „wywrzeć presję na presję inflacyjną”. Gazeta cytuje ekspertów, którzy twierdzą, że do końca roku stopy procentowe mogą osiągnąć 3,5%.

skomentuj zdjęcie,

Wpływ na ceny żywności jest głównym tematem pierwszej strony szkockiego Daily Express, który mówi, że 15% wzrost cen, którego oczekiwali liderzy branży, jest „szokem”. Oznaczałoby to, że miesięczny rachunek za zakupy dla typowej czteroosobowej rodziny mógłby wzrosnąć z 396 funtów do 439 funtów.

skomentuj zdjęcie,

The Herald odnotowuje komentarze Michaela Gove, że gospodarstwa domowe będą miały „ciężkie chwile” z rosnącą inflacją i wyższymi stopami procentowymi, które podniosą koszty kredytów hipotecznych. W artykule zauważono, że zdaniem ekspertów podniesienie stóp procentowych powinno uspokoić gwałtowny wzrost inflacji, ponieważ zachęca gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa do oszczędzania, a nie do wydawania.

skomentuj zdjęcie,

Mówiąc o rosnących cenach żywności, Daily Star informuje, że przeciętna czteroosobowa rodzina odnotuje zwykły wzrost „supersklepu” o 43 GBP miesięcznie.

skomentuj zdjęcie,

Według The Scotsman Boris Johnson „ostrożnie rozważa”, aby nie zastąpić Lorda Gedeta po rezygnacji jego doradcy ds. etyki zjadliwym listem rezygnacyjnym. W liście Gedeta twierdzono, że premier wezwał go do rozważenia propozycji, która byłaby „rozmyślnym i celowym” naruszeniem prawa ministerialnego, czytamy w gazecie.

skomentuj zdjęcie,

Według The National, bezpośrednia linia promowa między Szkocją a Europą kontynentalną zostanie ponownie otwarta na początku przyszłego roku. Gazeta mówi, że łódź ma skierować się z Rosyth na południe od Dunfermline w zatoce Firth of Forth do Zeebrugge na wybrzeżu Belgii na północ od Brugii w 2023 roku.

skomentuj zdjęcie,

Scottish Sun donosi, że przedstawiciel Line of Duty, Martin Compston, podpisał kontrakt na IRA na Celtic Conference. Gazeta podaje, że nagranie pana Compstona, aktora Gianniego Capaldiego i byłych pomocników Celtic Alana Thompsona i Bobby’ego Pety pokazuje mężczyzn na scenie, podczas gdy członkowie publiczności śpiewają hymn IRA do melodii piosenki Daniela Boone’a z 1972 roku.

skomentuj zdjęcie,

The Daily Record mówi, że pan Compston zaprzeczył śpiewaniu tekstów Iry, mówiąc: „W 100% nie zaśpiewałem żadnego z tekstów Iry. Zobaczysz na nagraniu, że już się wycofałem i kazałem innym przestać, gdy tekst są zmienione.”

skomentuj zdjęcie,

NHS Lothian stoi w obliczu ogromnego wzrostu rachunków za gaz o 8,5 miliona funtów w tym roku, jak wynika z Edinburgh Evening News. Artykuł mówi, że dane z Rady Zdrowia pokazują, że koszty gazu potroiły się z 4 070 680 GBP w 2021/22 do 1263 2249 GBP w 2022/23. Z pielęgniarką płacącą około 30 000 funtów rocznie i kosztami rekrutacji, w tym rentą z ubezpieczenia społecznego, i dodając około 15 000 funtów więcej, wzrost rachunku o 8,5 miliona funtów wystarczyłby na opłacenie około 190 pielęgniarek.

skomentuj zdjęcie,

Według The Courier dyrektor szkoły podstawowej North Muirton w Perth powiedział nauczycielom, że „nie powinni być badani na obecność Covida”. Artykuł mówi, że Annabelle Burns wysłała e-mail do wydziału, mówiąc, że wykonanie testu na wirusa lub udostępnienie wyników może spowodować „zaburzenia i dyskomfort”.

skomentuj zdjęcie,

Prasa i magazyn doniosły, że prowadzony przez społeczność park w Peterhead doznał szkód w wysokości do 10 000 funtów w ciągu kilku tygodni od otwarcia po remoncie. Gazeta mówi, że policja zintensyfikowała patrole w okolicy po ostatnim incydencie, który obejmował zrywanie kwiatów, rozrzucanie szkła na podłodze i uszkadzanie ławek.

skomentuj zdjęcie,

Według Glasgow Times ujawniono plany przekształcenia największego postindustrialnego miejsca regeneracji w Glasgow. Gazeta mówi, że 150-letnie historyczne doki Govan Graving Docks mają stać się dzielnicą mieszkaniową z parkiem skandynawskim, terenami podmokłymi i planem ponownego wykorzystania jednego z doków do naprawy i konserwacji statków.

skomentuj zdjęcie,

Według Evening Express, piekarnia Bread Guy w Torrey została włamana w ciągu nocy, co sprawiło, że było to drugie włamanie do sklepu w ciągu ostatnich kilku dni. Gazeta podaje, że mężczyzna został oskarżony w związku z incydentem po tym, jak został aresztowany przez CCTV.

Powiązane linki internetowe

BBC nie ponosi odpowiedzialności za zawartość zewnętrznych stron internetowych.

READ  Wybuch we Francji: jedno dziecko z co najmniej siedmiu zabitych w wyniku eksplozji i pożaru | wiadomości ze świata