Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć o play-offach NHL

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć o play-offach NHL

Dzięki twarzy Zacha Hymana Edmonton Oilers nie potrzebowali dogrywki, aby pokonać Los Angeles Kings zeszłej nocy.

Gdy Oilers prowadzili 4:2 i naciskali na prowadzenie w drugiej tercji, Evan Bouchard uderzył Heymana w twarz i odbił się do siatki, doprowadzając do stanu 5:2 i w dużej mierze wyeliminował go. . zgoda. Oilers, zdobywając w końcu kilka drobnych punktów, ostatecznie wygrali 6-3 i zbudowali prowadzenie w serii 3-2, mając szansę na zdobycie go w sobotę w Los Angeles.

Bramkarz Kings, Jonas Korbesalo, trafił w środkową bramkę po tym, jak stracił cztery gole w 19 strzałach, co prawdopodobnie rozpoczęło imprezę taneczną w domu spokojnej starości Evert Gardens w St. Albert w Albercie, gdzie seniorzy stali się gwiazdami mediów społecznościowych w zeszłym sezonie. taniec. Na palce w sprzęcie olejarki.

Marchewki przeżywają

New York Islanders uniknęli linii uścisku dłoni zeszłej nocy, gdy objęli prowadzenie 3: 1, a następnie utrzymali zwycięstwo 3: 2 nad Carolina Hurricanes na PNC Arena.

Islanders, którzy prowadzili dwoma bramkami w trzeciej tercji, stracili gola w połowie trzeciej tercji na rzecz Sebastiena Ahu, który opuścił mecz wcześniej, aby założyć sobie pięć szwów w usta po uderzeniu strzałem przed bramką przez Pierre’a Engvalla. sieć.

Kule rzuciły w gości wszystko, co miały w ostatnich ośmiu minutach, ale nie potrafiły zdobyć wyrównującego gola. Hurricanes, prowadzący serię 3-2, będą chcieli zakończyć ją w piątek na UBS Arena.

Samoloty stawiają na przetrwanie

The Winnipeg Jets, ze środkowym Morganem Barronem i jego 75 szwami na twarzy jako zawodnikiem z plakatu play-off, który ma przetrwać przeciwności losu, obstawiają, że znajdą sposób na wygranie Sin City Golden Knights w czwartek i przetrwanie serii pierwszej rundy.

Nękani kontuzjami Jets przegrywają 3-1 w serii po tym, jak zostali pokonani u siebie, ale mówią same dobre rzeczy o powrocie do serii przeciwko Golden Knights.

READ  Wiedźmin: Pogromca potworów: zeszłoroczna relacja w grze AR; Zaktualizuj wkrótce

Jets mają nadzieję, że czołowy strzelec Mark Shevell, który doznał kontuzji na początku czwartego meczu, może zagrać. Mają też nadzieję, że bramkarz Conor Helbwick może ukraść mecz lub dwa, aby mogli wygrać mecz z niskim wynikiem bez ich bocznych snajperów.

MAKAR zawieszony z powodu opuszczenia meczu 5

Obrońca Cal Makar, zeszłoroczny MVP kwalifikacji do Pucharu Stanleya, nie będzie w składzie Colorado Avalanche, gdy będą gościć Seattle Kraken dziś wieczorem w meczu 5 ich serii pierwszej rundy, w której jest remis 2-2.

Makar został zawieszony we wtorek na jeden mecz przez Departament Bezpieczeństwa Zawodników NHL za ingerencję w pierwszej kwarcie przeciwko napastnikowi Kraken, Jaredowi McCannowi. Gwiazda z Seattle została zatrzymana podczas ucieczki w osłabieniu, a podczas wchodzenia w róg, by ścigać luźny krążek, Makar wbił go w bandy późnym puttem. Oczekuje się, że McCann przegapi Game 5.

Makar otrzymał karę mniejszą za przeszkadzanie w grze po tym, jak początkowa kara większa została zmniejszona po przeglądzie wideo. Jordan Eberle strzelił potężnego gola trzy minuty przed dogrywką, dając Krakenowi zwycięstwo 3:2.

Bergeron by się nadawał

Wszystko wskazuje na to, że kapitan Patrice Bergeron wróci dziś wieczorem do składu Boston Bruins, gdy chcą dopracować odwiedzające Florida Panthers w TD Garden.

Bruins, którzy byli nękani grypą i kontuzjami od czasu pobicia rekordu sezonu regularnego, byli punktowani przez komisję od początku następnego sezonu.

Trener ławki Bruins, Jim Montgomery, powiedział, że rozgrywający David Craigie (kontuzja górnej części ciała) nadchodzi, ale nie zagra dziś wieczorem.

Ten raport The Canadian Press został opublikowany po raz pierwszy 26 kwietnia 2023 r.

prasa kanadyjska