Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Peter Salvino świętuje drugą śmierć młodego mężczyzny w jeziorze Michigan w tym miesiącu — NBC Chicago

Peter Salvino świętuje drugą śmierć młodego mężczyzny w jeziorze Michigan w tym miesiącu — NBC Chicago

Śmierć 25 lat Piotra SalwinaJest doktorantem z Northwestern University, którego ciało znaleziono w tym tygodniu w jeziorze Michigan, i jest drugim młodym mężczyzną znalezionym martwym w wodach Chicago w tym miesiącu.

Wcześniej w grudniu 21-letni polski biznesmen Krzysztofa Szuberta byłem Znaleziono go również martwego w jeziorze Po zniknięciu z przyjęcia świątecznego w pubie w River North w jeden weekend.

W przypadku Salvino policja potwierdziła to we wtorek tuż po godzinie 18:00 W Diversey Harbor znaleziono ciałow pobliżu miejsca, w którym jego telefon był ostatnio podłączony po jego zniknięciu.

Biuro lekarza sądowego hrabstwa Cook potwierdziło tożsamość Salvino we wtorek wieczorem. Sekcja zwłok wciąż trwa, a przyczyna śmierci nie została ujawniona.

Salvino był ostatnio widziany późną nocą w sobotę po wyjściu z imprezy w Lincoln Park przy 2400 North Geneva Terrace, a ostatnio kontaktował się z przyjacielem przez FaceTime, gdy wracał do swojego mieszkania około 12:15 rano.

W oświadczeniu rzecznik rodziny wyjaśnił, że Salvino rozmawiał z przyjacielem przez FaceTime o 23:59 i powiedział, że idzie do swojego mieszkania w 800 bloku West Lill Avenue i jest około pół mili dalej. Ten przyjaciel zadzwonił ponownie o 12:15 rano, aby potwierdzić, że Salvino wrócił do domu, ale 25-latek powiedział, że wciąż idzie do swojej rezydencji.

O 00:31 telefon Salvino zadzwonił w pobliżu Diversey Harbor, powiedział rzecznik rodziny. Następnie o 12:37 przyjaciel zadzwonił ponownie, aby potwierdzić, że Salvino wrócił do domu, ale telefon pozostał bez odpowiedzi. Rzecznik powiedział, że kilku znajomych wysłało wiadomości tekstowe na jego telefon między tym czasem a 9:30, dodając, że wiadomości zostały pomyślnie dostarczone na jego telefon, ale nie było odpowiedzi.

Około godziny 9:45 wszystkie połączenia trafiały bezpośrednio do poczty głosowej i nie wszystkie wiadomości tekstowe zostały dostarczone.

Rodzina i przyjaciele mężczyzny w ostatnich dniach prosili opinię publiczną o pomoc w sprawdzeniu nagrań z monitoringu w nadziei na odtworzenie jego kroków.

READ  King Salman Relief Center podpisuje dwie umowy o wartości 5 milionów dolarów na pomoc ukraińskim uchodźcom w Polsce

„Celem jest zrobienie zdjęć” — powiedział Scotty Groska, zięć Salvino. „Nie mieliśmy od niego żadnych wiadomości od sobotniej północy. Wszyscy za nim tęsknimy. Wiem, że są ludzie, którzy nad tym pracują, a organy ścigania robią wszystko, co w ich mocy. Ale chcemy robić więcej”.

Nagranie z monitoringu z restauracji Lincoln Park The Weiner Circle dostarczyło również materiału filmowego przedstawiającego Salvino w restauracji w sobotę wieczorem, zanim zniknął.

Każdy, kto posiada informacje lub nagrania z monitoringu, proszony jest o kontakt z jednostką specjalną ds. ofiar w Dystrykcie 3 pod numerem 312-744-8266.

Rodzina Salvino wydała oświadczenie wkrótce po znalezieniu jego ciała, dziękując policji i opinii publicznej, jednocześnie prosząc o prywatność.

„Jesteśmy zdruzgotani i z ulgą informując o tym wcześniej [Tuesday]Znaleźliśmy Petera, szukając Port Diversey. W ciągu ostatnich trzech dni byliśmy przytłoczeni wsparciem i pomocą, jaką otrzymaliśmy od przyjaciół, rodziny, lokalnych mieszkańców i firm w naszych poszukiwaniach Petera”. .

W oświadczeniu zakończono: „W tej chwili nasza rodzina docenia, że ​​opinia publiczna zapewnia nam prywatność, podczas gdy my radzimy sobie z żalem po tej druzgocącej stracie”.

Śmierć Salvino to drugi taki przypadek, w którym w tym miesiącu znaleziono ciało młodego mężczyzny w jeziorze Michigan.

Prawie dwa tygodnie temu ciało 21-letniego mężczyzny znaleziono w jeziorze Michigan na Oak Street. Krzysztofa Szuberta Był polskim biznesmenem, który pracował w Chicago od listopada i miał zaginiony ostatnioi jego rodzina i urzędnicy potwierdzili NBC 5.

Kilka dni przed znalezieniem jego ciała urzędnicy powiedzieli, że Zubert był ostatnio widziany podczas świątecznej imprezy w North Bar Howell nad Moon River.

Przyjaciele mówią, że Zubert był na przyjęciu, kiedy wyszedł na zewnątrz.

„Widziałem go stojącego tam, a potem już go tam nie było” – powiedział NBC 5 przyjaciel Michel Wojasinski. „Nikt nie widział, jak wychodził. Następnego dnia, w niedzielę, poszedłem do jego pokoju i zapukałem do drzwi – były puste – nie było go”.

READ  Recenzja: „Glamour” powraca z nowym dramatem, dużo konfliktów | telewizja

Chociaż urzędnicy nie ujawnili jeszcze przyczyny ani sposobu śmierci Szuberta, śledczy odnieśli się do wypadku jako śledztwa w sprawie śmierci, a nie utonięcia.

Policja nie powiedziała jeszcze, czy istnieje jakiś związek między tymi dwoma sprawami, ale przyznała, że ​​śledczy prowadzą dochodzenie w obu przypadkach i „oczekują na wyniki sekcji zwłok”.