Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Peter Greenspan z WeWork o tym, dlaczego biura muszą „zarabiać na dojazdy” | wizja

Decydenci dokonują przeglądu swojego portfela nieruchomości i zmniejszają powierzchnię biurową w miarę kształtowania się elastycznych modeli biznesowych. Zdecydowana większość ludzi zdaje sobie sprawę, że stare, tradycyjne dzielnice po prostu już nie pasują. Ich miejsce zajmują wysokiej jakości powierzchnie biurowe wyposażone w technologię w pożądanych lokalizacjach, które wspierają spersonalizowane doświadczenia biurowe.

Ponieważ praca hybrydowa trwa nadal, popyt na tradycyjne powierzchnie biurowe maleje. Pracownicy przystosowali się do warunków pracy zdalnej, a wizyty w biurze stały się okazją do współpracy ze współpracownikami lub wykonywania skoncentrowanych zadań, których nie można wykonać w domu.

Talent napędza również przechodzenie na „zielone” miejsca pracy. Dotyczy to w szczególności pracowników pokolenia Z, którzy wybierają elastyczne, wielofunkcyjne przestrzenie, które zapewniają możliwości nawiązywania kontaktów i spełniają nowe standardy ESG. Wysiłek ten był napędzany przez organy regulacyjne naciskające na wyższe standardy wydajności w Wielkiej Brytanii i na skalę światową.

Właściciele, najemcy i operatorzy nie mają teraz innego wyjścia, jak tylko zadbać o to, by spełniały oczekiwania obu stron.

Chociaż duże firmy otrzymywały szereg próśb o powrót pracowników do swoich biurek w pełnym wymiarze godzin lub przez większość tygodnia pracy, jasne jest, że pracownicy nie chcą wracać, chyba że przestrzeń jest aktywna, odpowiednia do ich stylu pracy i potrzeb oraz zapewnia im możliwości, których nie mają z domu. Innymi słowy, pracodawcy muszą zapewnić miejsce pracy, w którym wszyscy wygrywają.

Docelowe miejsca pracy, które oferują najlepszą w swojej klasie przestrzeń wspieraną przez usługi oparte na technologii, pierwszorzędne udogodnienia i przemyślany projekt, który zaciera granicę między „korporacyjnym” a hotelarskim, są teraz na scenie. Odnotowaliśmy wzrost liczby rezerwacji All Access o 56% w naszych trzech największych londyńskich obiektach w zeszłym roku od stycznia do listopada. Aby miejsce do pracy było opłacalne, spiżarnie, siłownie, kawiarnie, imprezy osobiste, sale konferencyjne i miejsca do nauki to absolutne minimum.

Pracodawcy muszą zapewnić przestrzeń roboczą „zyskającą mobilność”.

I chociaż było wiele spekulacji na temat przeniesienia się na przedmieścia, centralne i poszukiwane lokalizacje, do których można dojechać dobrze połączonymi środkami transportu publicznego, stały się stawką dla każdej firmy dojeżdżającej z powrotem do biura. Wszystkie rezerwacje Access dla lokalizacji WeWork na linii Elizabeth wzrosły o 28% od czasu jej otwarcia.

READ  Pieśni o miłości do ryb i współczesnej walce: podwodna biblioteka audio ujawniająca język głębi | dzikie zwierzęta

W tym roku – a być może przez następne dziesięciolecia – elastyczność, siła robocza i standardy środowiskowe będą określać standardy nowoczesnego miejsca pracy. Pewne jest, że stare biurowce staną się przestarzałe, a nowe, nowoczesne powierzchnie zawładną rynkiem biurowym.

Biorąc pod uwagę fakt, że Londyn utrzymuje swoje znaczenie jako lokalizacja biurowa dla globalnych korporacji, nie dziwi widok kultowych drapaczy chmur z pierwszorzędnymi udogodnieniami powstającymi w centralnych węzłach komunikacyjnych stolicy. Doświadczenie pracowników i możliwości osobiste muszą być najważniejsze dla liderów, którzy planują strategie powrotu do biura i wykorzystanie przestrzeni roboczej.

Peter Greenspan jest globalnym szefem działu nieruchomości w WeWork