Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Perspecta przyznała 71 milionów dolarów programowi aktualizacji systemu analizy i prognozowania pogody kosmicznej dla sił kosmicznych USA

Chantilly, zap.I 14 kwietnia 2021 r / PRNewswire / – Perspecta Inc. (NYSE: PRSP), wiodący dostawca usług rządowych USA, ogłosił dzisiaj, że zdecydował się wspierać program Space Weather Analysis and Forecast System (SWAFS). Kontrakt został przyznany przez Centrum Systemów Kosmicznych i Rakietowych Sił Kosmicznych USA oraz Federalne Centrum Integracji Systemów i Zarządzania Administracją Usług Publicznych (FEDSIM), a kontrakt objęty jest trzecią fazą programu Small Business Innovation Research (SBIR) . Nagroda reprezentuje nowy biznes dla firmy, ma pięcioletni okres realizacji i maksymalną wartość 71 milionów dolarów.

W ramach programu Perspecta zapewni personelowi SWAFS ulepszoną możliwość analizowania danych z czujników związanych z rozbłyskami słonecznymi, wiatrami słonecznymi i innymi kosmicznymi warunkami środowiskowymi, które mogą mieć wpływ na samoloty, systemy kosmiczne i naziemne na dużych wysokościach. Perspecta przeprowadzi migrację aplikacji SWAFS do chmury i wdroży Data Interface as a Service, aby użytkownicy mieli bardziej bezpośredni dostęp do danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Wykorzystanie tego formularza do zbierania danych umożliwi Departamentowi Obrony Stanów Zjednoczonych i innym organizacjom rządowym zwiększenie liczby źródeł danych dostępnych dla programu SWAFS oraz zwiększenie ich zdolności do gromadzenia i łączenia danych.

„Przestrzeń kosmiczna jest z natury ryzykownym środowiskiem z naturalnymi i spowodowanymi przez człowieka zagrożeniami dla systemów, których potrzebujemy każdego dnia na Ziemi” – powiedział. Jeff Bohling, Starszy wiceprezes i dyrektor generalny, Perspecta Defense Group. „Prace modernizacyjne, które podejmiemy w SWAFS, zapewnią Siłom Powietrznym zwiększone możliwości oceny kosmicznych danych środowiskowych i zwiększą świadomość warunków otaczających zagrożenia w ruchu w tym coraz ważniejszym strategicznym i taktycznym środowisku”.

Perspecta otrzymała tę nagrodę po zaakceptowaniu rozwiązania koncepcyjnego SWAFS, które wykorzystywało technologię zastosowaną w pierwszej fazie programu SBIR.

Informacje o Perspecta Inc.

W Perspecta (NYSE: PRSP) zastanawiamy się, szukamy i rozwiązujemy. Perspecta oferuje swoim klientom rządowym USA różnorodne możliwości w obszarach obronności, wywiadu, opieki cywilnej, opieki zdrowotnej, rynków krajowych i krajowych. Ponad 280 wydanych, licencjonowanych i oczekujących patentów to coś więcej niż tylko kartki papieru, opowiadają one historię naszej innowacji. Dzięki ofertom w zakresie usług misyjnych, transformacji cyfrowej i operacji korporacyjnych, nasz zespół prawie 14 000 inżynierów, analityków, badaczy i architektów pracuje nie tylko nad realizacją misji, ale także nad budowaniem i wspieraniem szkieletu, który to umożliwia. Perspecta powstała, aby stawić czoła dużym wyzwaniom. Jesteśmy motorem wzrostu i sukcesu, a także umożliwiamy naszym klientom budowanie lepszego narodu. Aby uzyskać więcej informacji na temat Perspecta, odwiedź Perspecta.com.

Niniejsza informacja prasowa może zawierać stwierdzenia dotyczące przyszłości. Te stwierdzenia dotyczące przyszłości są sporządzane na podstawie aktualnych przekonań, oczekiwań i założeń kierownictwa Perspecta i podlegają znacznemu ryzyku i niepewności. Ostrzega się czytelników, aby nie polegali niesłusznie na żadnym z tych stwierdzeń dotyczących przyszłości. Wszystkie te stwierdzenia dotyczące przyszłości są aktualne tylko na dzień ich wydania, a Perspecta nie zobowiązuje się do aktualizowania lub korygowania tych oświadczeń, czy to w wyniku nowych informacji, przyszłych wydarzeń, czy też z innych powodów. Chociaż Perspecta uważa, że ​​oczekiwania odzwierciedlone w tych stwierdzeniach dotyczących przyszłości są rozsądne, stwierdzenia te wiążą się z różnymi ryzykami i niepewnościami, które mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki będą się znacznie różnić od tego, co można wyrazić lub zasugerować w tych stwierdzeniach dotyczących przyszłości.

ŹRÓDŁO Perspecta Inc.

Powiązane linki

Perspecta.com

READ  Należąca do NASA sonda kosmiczna Lucy pomyślnie wykonała swój pierwszy przelot obok asteroidy „Dinki”