Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

PayPal nie przedłuży umowy sponsorskiej na koszulkę Suns, jeśli Sarver nadal będzie zaangażowany

PayPal nie przedłuży umowy sponsorskiej na koszulkę Suns, jeśli Sarver nadal będzie zaangażowany

Reakcja na uderzenie w nadgarstek z powodu rocznego zawieszenia i 10 milionów dolarów grzywny dla właściciela Phoenix Suns, Roberta Sarvera, może teraz wpłynąć na kieszeń zespołu i ligę.

PayPal, firma zajmująca się płatnościami online, która ma umowę sponsorską z Suns i WNBA Mercury, pozwoli na wygaśnięcie tego sponsoringu po tym sezonie, jeśli Sarver nadal będzie zaangażowany w zespół. Oto wypowiedź dyrektora generalnego i prezesa PayPal Dana Schulmana:

„PayPal to firma kierująca się wartościami, mająca duże doświadczenie w walce z rasizmem, seksizmem i wszelkimi formami dyskryminacji. Przeanalizowaliśmy raport z niezależnego dochodzenia NBA dotyczący właściciela Phoenix Suns, Roberta Sarvera, i stwierdziliśmy, że jego zachowanie jest nie do przyjęcia i sprzeczne z naszymi wartościami. Sponsoring PayPal z Suns wygaśnie z końcem bieżącego sezonu. W świetle wyników śledztwa NBA nie odnowimy naszego sponsorowania, jeśli Robert Sarver pozostanie związany z Suns po odbyciu kary w zawieszeniu.

„Chociaż zdecydowanie nie akceptujemy zachowania Roberta Sarvera, nadal wspieramy zespół, jego zawodników oraz utalentowanych, doświadczonych i różnorodnych ludzi, którzy obecnie kierują organizacją, w tym głównego trenera, Monty WilliamsMD, James Jones, zastępca dyrektora generalnego, Morgan Cato i starszy wiceprezes ds. ludzi i kultury, Kim Corbett. „

Wynika to z czwartkowego listu otwartego Jahma Najafiego, wiceprezesa Suns i drugiego co do wielkości udziałowca w zespole, w którym Sarver wezwał do rezygnacji.

„Podobne zachowanie dowolnego dyrektora generalnego, dyrektora generalnego, prezesa, nauczyciela, trenera lub innego kierowniczego stanowiska gwarantuje natychmiastowe zakończenie. Fakt, że Robert Sarver „jest właścicielem” zespołu, nie daje mu licencji na traktowanie innych inaczej niż jakikolwiek inny lider. Fakt, że każdemu, kto uzna za stosowne przewodzić z powodu tej „własnościowej” pozycji, która ignoruje przynależność drużyn NBA do społeczności, którym służą…. Dlatego zgodnie z moim zaangażowaniem w pomoc w eliminowaniu wszelkich form rasizmu, seksizmu i uprzedzeń, jako wiceprzewodniczący rady dyrektorów Phoenix Corporation Suns domagam się rezygnacji Roberta Sarvera”.

READ  Streszczenia religijne | Wiadomości, sport, praca

Gwiazdorski kapitan Suns wśród swoich graczy, Chris Paulpowiedział, że sankcje NBA „nie zajęły się tym, co do czego wszyscy możemy się zgodzić, było okropnym zachowaniem”.

Dochodzenie NBA w sprawie Sarvera i Słońca, zainspirowane zeszłoroczną historią ESPN, wykazało kilka incydentów w ciągu 18 lat, w których Sarver przekroczył wszelkie granice w zachowaniu w miejscu pracy: użył słowa na N co najmniej pięć razy (po tym, jak powiedział jego personel zespołu, że nigdy nie mógłby użyć tego słowa, nawet powtarzając to, co powiedział ktoś inny), powiedział kobiecie w ciąży, że nie będzie dalej pełnić roli, ponieważ jej dziecko potrzebuje matki, drażniąc się z innymi kobietami z personelu (i komentując ich wygląd) , przesłał do menedżerów e-mailem pornografię Mężczyzna z kadry kierowniczej, stanął nago w łazience przed innymi pracownikami płci męskiej po wzięciu prysznica w strefie prysznicowej trenera, w szerszym sensie, tworząc wrogie środowisko pracy, ponieważ zgłosiło się ponad 100 obecnych i byłych pracowników. Przypadki mizoginii, rasizmu lub niewłaściwego zachowania.

Chociaż pojawiły się wezwania do surowszych kar dla Sarvera – w tym trwałego odsunięcia go od władzy w zespole, jeśli nie zostanie on zmuszony do sprzedaży swoich akcji – komisarz NBA Adam Silver stanął w tym tygodniu na podium i objął prowadzenie dla innych właścicieli, którzy niechętnie schodzą na dół samodzielnie (ponieważ boją się być następni). Srebro jest ograniczone, chyba że zdecydowana większość pozostałych 29 właścicieli poprze ten ruch. To się jeszcze nie wydarzyło w przypadku Sarvera (o ile nam wiadomo). Jednak w miarę jak narastają reakcje społeczne, a różnica zaczyna uderzać w portfel – jak groził PayPal – nastroje innych właścicieli, bez względu na to, jak niechętne mogą być, mogą zacząć się zmieniać.

Dlatego to, co zrobili Shulman i PayPal, było tak dużym krokiem. Teraz pytanie brzmi, czy inni sponsorzy drużyny pójdą w ślady PayPala?

READ  Rosyjski gaz i unijne prawo w centrum uwagi po wizycie Schulza w Polsce