Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pastor kościoła św. Roberta przechodzi na emeryturę |  Wiadomości, sport, praca

Pastor kościoła św. Roberta przechodzi na emeryturę | Wiadomości, sport, praca

Raport personelu

Cortlandt – Po 61 latach pracy duszpasterskiej w diecezji Youngstown, w tym 35 latach w parafii św. Roberta Bellarmina w Cortlandt, ksiądz Carl Kish przeszedł na emeryturę.

Ponad 600 osób zebrało się 25 czerwca na przyjęciu emerytalnym. Kish powiedział, że nie może się doczekać przejścia na emeryturę, a także powiedział, jak bardzo cieszy go widok tak wielu ludzi na swoim pożegnalnym lunchu.

Kathy Hilditch z Warren powiedziała, że ​​wydarzenie to pozwoliło ludziom usłyszeć Kish podczas mszy, po której nastąpił uroczysty obiad.

„Nadszedł czas, abyśmy uhonorowali księdza Kish za wszystko, co zrobił podczas swoich lat jako pastor” – powiedział. Powiedziała.

Kish został wyświęcony na kapłana 26 maja 1962 roku.

Przez trzy lata służył w parafii Świętej Rodziny w Polsce, przez 10 lat w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawennie, przez 10 lat w parafii św. Józefa w Newton Falls, a od 1988 roku jest proboszczem w parafii św. Roberta Bellarmina.

Kish, pochodzący z Youngstown, był absolwentem Liceum Urszulanek i byłym kierownikiem parku w Todd Park w dzielnicy Brier Hill w Youngstown.

Kish był aktywny w Stowarzyszeniu Ministerialnym Hrabstwa Trumbull, współpracował i promował wsparcie dla młodzieży oraz był zaangażowany w działalność społeczną wszędzie, gdzie służył.

Wielu obecnych na uroczystości powiedziało, że Kesh był ukochanym księdzem i przyjacielem, który przez lata miał pozytywny wpływ na życie wielu ludzi.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejREAD  Stany Zjednoczone zmierzą się z Włochami w finale Fed Cup