Pascal Dion pomaga kanadyjskiej sztafety męskiej w krótkiej sztafecie złotym, zdobywa srebro na 1000 m

Pascal Dion powrócił na swoje medalowe drogi na dystansie 1000 m w niedzielę, a także przyczynił się do złotego występu w męskiej sztafecie przed wyjazdem z Węgier.

Łyżwiarz szybki z Montrealu dołączył do Jordana-Pierre’a Gillesa, Charlesa Hamlina i Steve’a Dubois na podium podczas imprezy 5000, pokonując Koreę Południową (6:44.892) i Węgier (6:45.003) w czasie 6 minut 44,045 sekund.

Mając osiem okrążeń przed końcem, Hamlin wykonał piękne podanie wewnętrzne w późnym momencie, aby awansować na pole position, zanim wymienił je z Pierre’em Gilles’em. Kanadyjczycy przekroczyli linię mety z wygodnym prowadzeniem.

„Byłem w kadrze narodowej od 20 lat i nie słyszałem, żebym tak często wykonywał tego rodzaju późne podania” – powiedział Hamlin Speed ​​​​Skating Canada. „Myślę, że po raz pierwszy zrobiłem to dobrze. To właśnie postawiło zespół na czele, a dla innych drużyn to koniec.

„Zarobiliśmy około jednej czwartej ich tury, a potem nie było dalszych wyzwań do końca wyścigu”.

Oglądaj | Kanada prowadzi na podium mężczyzn w sztafecie na 5000 m:

Kanada zdobywa złoto w sztafecie krótkiej na 5000 m mężczyzn

Męska drużyna Kanady zajęła pierwsze miejsce w sztafecie na dystansie 5000 m podczas zawodów ISU World Cup Short Track w Debreczynie na Węgrzech. 13:30

Trener Sebastien Kroes powiedział Pierre’owi Gilowi ​​w sobotę wieczorem, że ukończy niedzielny wyścig, inną rolę niż poprzednie zawody Pucharu Świata w Japonii.

„To ważna odpowiedzialność i nie mogłem się jej doczekać” – powiedział Pierre Gilles. „Byłem pewny siebie… i skończyło się na tym, że zadziałało.

Wcześniej Dion zatrzymał zegar z czasem 1:25.698, zdobywając srebrny medal w krótkim sprincie Pucharu Świata w Debreczynie.

27-latek stawał na podium w każdym ze swoich 1000 wyścigów w tym sezonie. Brązowy medal zdobył 31 października w Nagoi w Japonii, tydzień po zajęciu trzeciego miejsca w Pekinie.

READ  Czym są Igrzyska Europejskie i jakie dyscypliny sportowe biorą w nich udział?

Oglądaj | Dion zdobywa srebro na Węgrzech 1000m:

Pascal Dionne zdobył srebro w Pucharze Świata mężczyzn na krótkim torze na 1000 m

Pascal Dionne z Montrealu zajął drugie miejsce na 1000 m short tracku mężczyzn podczas zawodów ISU World Cup Short Track w Debreczynie na Węgrzech. 6:20

Hwang Dahyun z Korei Południowej wygrał niedzielne zawody z czasem 1:25.425, a holenderski łyżwiarz figurowy Isaac De Lat przypieczętował podium z czasem 1:26.211.

Sara kara

Dion zdobył swój pierwszy medal w Pucharze Świata w kategorii 1500 mężczyzn w sobotę, po srebrnym za Renem Ziwei z Chin.

W akcji kobiet Courtney Sarlault z Moncton, NB, była druga do mety w 1000 kobiet, ale po obejrzeniu filmu została ukarana i odpadła od medalistki, aby wykonać telefon podczas podania.

Holenderka Susan Scholting wygrała 1:31.475, za nią uplasowały się Koreańczyki Choi Mingyun (1:31.789) i Polska Natalia Maliziuska (1:31.950).

Oglądaj | Sarault zdobywa brąz w Debreczynie w sobotę:

Courtney Sarault zdobywa brąz na 1500 m short tracku na Pucharze Świata

21-letnia Courtney Sarault z Moncton, NB, zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal w konkursie kobiet na dystansie 1500 m na krótkiej trasie Pucharu Świata ISU na krótkim torze z Debreczyna na Węgrzech. 9:00

Sarah przyczyniła się później do zdobycia srebrnego medalu w sztafecie kobiet.

21-latek połączył siły z Alissonem Charlesem, Florence Brunel i Kim Bottin, aby osiągnąć czas 4:06,789 na 3000 metrów. Zwyciężyła Holandia z czasem 4:06,769, a na trzecim miejscu uplasowały się Chiny z czasem 4:06,782.

„Jestem naprawdę zadowolony z mojego dzisiejszego występu” – powiedział Brunel, który w finale sztafety mieszanej zajął drugie miejsce. „Uświadomiłem sobie, jak to było, gdy dostałem się do finału i walczyłem o medale.To pierwszy raz, kiedy tego doświadczyłem.

„Byłam tak podekscytowana i pełna emocji, że chwilami udało mi się zachować spokój, ale innym razem serce biło tak szybko. W finale sztafety kobiet byłam dobrze przygotowana. W weekend dotarłam do dwóch finałów, i zrozumiałem, jak to jest, że czuję się gotowy do ataku”.

READ  Krótka lista Ballon d'Or: Messi pominięty, Benzema faworyt; Najlepsze 30

Camille de Serres-Rainville, Charles Hamelin, Steve Dubois i Brunelle zajęli drugie miejsce na 2000 m z czasem 2:39,651 w sztafecie mieszanej.

Chiny dominowały z czasem 2:39,386 sekundy, a Francja zajęła trzecie miejsce z czasem 2:40,417.

Był to trzeci medal Kanady w tej dyscyplinie od czasu jej wprowadzenia w sezonie 2018-2019.

Kanadyjczycy będą mieli ostatnią szansę na zdobycie kwot olimpijskich i lepszą pozycję jako kandydat do reprezentacji Pekinu w ostatnim etapie Pucharu Świata na krótkim torze w przyszłym tygodniu w Dordrecht w Holandii.